Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

despre LSD la Galloper

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sefulik
    a răspuns
    Re: despre LSD la Galloper

Postat īn original de nucu50 Vezi post
    M-am lamurit! Dar, iertati-mi pisalogeala, mai am o intrebare: la Galloper, intrarea in functiune a LSD-ului isi face simtita prezenta si prin vreun martor in bord (un led care se aprinde sau altceva...)? Multumesc anticipat.
    Nu este nimic electronic,doar mecanic. Isi face simtita prezenta cand iti patineaza o roata,Ii dai gaz si incepe cealalta sa se invarta.
    Poti sa intrebi orice fara probleme

Lasă un comentariu:

• nucu50
    a răspuns

M-am lamurit! Dar, iertati-mi pisalogeala, mai am o intrebare: la Galloper, intrarea in functiune a LSD-ului isi face simtita prezenta si prin vreun martor in bord (un led care se aprinde sau altceva...)? Multumesc anticipat.

Lasă un comentariu:

• Sefulik
    a răspuns

Postat īn original de nucu50 Vezi post
    Va multumesc pentru explicatii. Cat priveste punctul "c."(daca LSD-ul actioneaza doar aspra puntii spate, atat in mod de lucru 4x4H cat si 4x4L), ma voi lamuri prin viu grai la intalnirea Galoperistilor, pentru ca voi fi si eu acolo (cu sau fara "agregat").
    LSD-ul "lucreaza" doar atunci cand o roata se invarte de 2 ori mai tare ca cealalta (puntea spate). Nu are legatura cu fata,el lucreaza indiferent ca-i 4x4 sau 2x4 ,orice mod. Poti vira linistit.

Lasă un comentariu:

• nucu50
    a răspuns

Va multumesc pentru explicatii. Cat priveste punctul "c."(daca LSD-ul actioneaza doar aspra puntii spate, atat in mod de lucru 4x4H cat si 4x4L), ma voi lamuri prin viu grai la intalnirea Galoperistilor, pentru ca voi fi si eu acolo (cu sau fara "agregat").

Lasă un comentariu:

• Sefulik
    a răspuns

Cel mai evident "semn" de dotare LSD este eticheta portocalie de pe stalpu' usii la sofer. Al doilea,la motor,langa farul din stanga,al treilea pe puntea spate langa buson - Use LSD oil only.
    Cat despre dotare nu stiu daca are vreo legatura cu clinometrul.
    Eu am Galloper de 2 ani si sunt foarte multumit de el dar - atentie - trebuie ingrijita,verificata si intretinuta corespunzator altfel la remat.

Lasă un comentariu:

• nucu50
    a creat un topic despre LSD la Galloper

despre LSD la Galloper

Buna seara dumneavoastra si invitatiilor dumneavoastra! Sunt Ioan (Nucu) Neagu si cochetez de cateva luni bune cu ideea de a deveni posesor de "brontozaur", "agregat" s.a.m.d. Imi place Galloper-ul si fiind interesat de model as vrea sa aflu: a.LSD-ul (diferentialul cu alunecare limitata) a fost pe o lista de optionale sau (de ex.) toate Galloper-ele cu clinometru au fost dotate si cu LSD?.............................................. ........b.daca LSD-ul la Galloper a fost pe lista de optionale, cum putem deosebi unul cu LSD de altul fara?............................................. ........c.LSD-ul (daca exista) actioneaza doar asupra puntii spate, atat in mod de lucru 4x4H cat si 4x4L?................................Imi cer iertare pentru asezarea in pagina si astept lamuriri...
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection