Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

punte galloper

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• punte galloper

dupa cum stiti galloperul are doar LSD pe puntea spate si ma bate gandul sai schimb puntea spate cu una cu diferential blocabil si nu stiu ce sa fac
    - sa schimb toata puntea cu grup cu tot
    - sa pun doar grupul sa pastrez puntea so potrivi
    - ori una de patrol daca merge

Re: punte galloper

Mai repede merge de Pajero ca e aproape aceiasi masina, si cred ca se gaseste si blocantul numa...
    Off-Road in Waldland

Comentariu

Vezi ce raport ai in punte (probabil 4.8) si cauta un Pajero 2.5td swb de prin 91-95. Ar trebui sa aiba acelasi raport si blocant spate. Daca tot iei puntea,cumpara si instalatia blocantului.

Comentariu

Sa gasesti un grup care sa intre in carcasa de galloper este greu - la Pajero sunt o gramada de variante - cu 8 prezoane, cu 10, de diferite diametre, pozitionate diferit. Plus ca planetarele de Pajero pe spate sunt si ele de mai multe feluri.

De Nissan nici atat nu-ti intra, iar sa muti toata puntea - mai bine renunta din fasa

Masi bine faci cum am facut eu - punte de Pajero cu totul cu blocant - se potriveste FARA MODIFICARI!!!! o dai jos pe cea de galloper si o pui pe cea de pajero - bolt-on cum zic americanii.

Singurul aspect care trebuie sa-l urmaresti sa se potriveasca rapoartele
        Nu sunt trist - doar treaz...
        "Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Comentariu

da asa ma gandeam si eu ca cea mai buna solutie este sa schimb puntea cu totul urmeaza sa urmaresc si sa cumpar o punte de mitsu

Comentariu

Pai ce are puntea cu LSD? De ce s-o inlocuiesti?
            Hyundai Galloper 2,5 diesel 2001

Comentariu

puntea nu are nimic numai ca daca ramai suspendat cu spatele puntea cu lsd nu te prea ajuta pe cand cea cu blocant da

Comentariu

Daca puntea spate ramane suspendata, adica cu rotile in aer, te ajuta troliul
                Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA!
                Prahova 4x4

Comentariu

scurta intrebare, la a mea ma batea un gand sa ii pun blocante cu compresor, o fi mai avantajos decat sa schimbi puntea

Comentariu

Postat în original de cosmynn Vezi post
                    scurta intrebare, la a mea ma batea un gand sa ii pun blocante cu compresor, o fi mai avantajos decat sa schimbi puntea
                    un blocant ARB (in cazul ca reusesti sa-l nimeresti pentru ca ARB fac numai pentru Pajero) costa peste 1000 de euro cu compresor + manopera si reglajul grupului dupa instalare.

o punte o cumperi cu 300-500 de euro cu totul si o schimbi in cateva ore.

acu decide singur ce e mai convenabil
                    Nu sunt trist - doar treaz...
                    "Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Comentariu

Postat în original de vitalies Vezi post
                      un blocant ARB (in cazul ca reusesti sa-l nimeresti pentru ca ARB fac numai pentru Pajero) costa peste 1000 de euro cu compresor + manopera si reglajul grupului dupa instalare.

o punte o cumperi cu 300-500 de euro cu totul si o schimbi in cateva ore.

acu decide singur ce e mai convenabil

inteleg, stie cineva unde se gaseste o punte de genul? pe la buzau la dezmembrari nu prea este nimeni acasa

Comentariu

Salut,am eu punte cu blocant,depinde ce raport ai.Da-mi un tel.sau PM
                        Fara poezie,viata e pustiu !
                        KAMIKAZE TEAM

Comentariu

Postat în original de cristiblondu Vezi post
                          Salut,am eu punte cu blocant,depinde ce raport ai.Da-mi un tel.sau PM

am sa tin cont , multumesc, acum am insa alta problema, am pierdut briful mic la masina daca are cineva informatii ce cum este de facut raman dator

Comentariu

ma intereseaza si pe mine punte cu blocant manual pt galloper...dar cum aflam raportul?
                            eu spre exemplu am un galloper lung 7 locuri din anul 2000, 2.5 turbo diesel cu intercooler 73kw(parca); asta ce raport are?
                            "don't get scared, be prepared for the worst"
                            frontera pregatita de razboi

Comentariu

Postat în original de ghostface Vezi post
                              ma intereseaza si pe mine punte cu blocant manual pt galloper...dar cum aflam raportul?
                              eu spre exemplu am un galloper lung 7 locuri din anul 2000, 2.5 turbo diesel cu intercooler 73kw(parca); asta ce raport are?
                              4.874 cu LSD pe spate.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection