Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ventilator racire galloper 2.5


ghostface

Postări Recomandate

salutare! din curiozitate, am inlocuit recent(ieri) pompa de apa, vascocupla si am observat ca elicia din plastic are unele crapaturi...am incercat sa caut una sh dar am observat ca si aceea avea crapaturi... am gasit-o si noua doar pe original si e 250lei... cei care aveti galloper 2.5 td aveti aceeasi problema? tin sa mentionez ca m-am uitat la pajero 2.9 td si arata impecabil elicea ...

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vetilator racire galloper 2.5

 

la cum arata functioneaza perfect, crapaturile sunt doar niste fisuri pe una din partile miezului ei...acum nush cu vasco nou ma gandesc ca urca un turatii destul de mari cand e motorul cald...daca are cineva una second fara crapaturi ma intereseaza!

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vetilator racire galloper 2.5

 

Si eu am intalnit acceasi problema cand am luat-o. I-am schimbat distributia,viscocuplajul si pompa de apa. Paletii i-am luat de la un Pajero 2.5 ,model 1989. Aratau impecabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vetilator racire galloper 2.5

 

aha deci sa ma orientez spre un pajero mai vechiutz(am vazut ca la pajero 2.8 de prin 1996 nu prea se pupa)...ok... sar'na ; maine ma duc sa caut!

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ventilator racire galloper 2.5

 

problema rezolvata! am gasit paletii de la un pajero(nu stiu anul) care arata impecabil (parca si calitatea plasticului e alta...) si urmeaza sa montez ansamblul acum.

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: ventilator racire galloper 2.5

 

Sefulik si Ghostface, va rog sa-mi spune-ti cat v-a costat vascocuplajul si daca e nevoie sa schimb si pompa daca schimb vascocuplajul

 

450ron la King Auto. Piesa Hyundai Genuine. Recomandat ar fi sa schimbi si pompa ca sa nu faci aceeasi treaba de 2 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ventilator racire galloper 2.5

 

Sefulik si Ghostface, va rog sa-mi spune-ti cat v-a costat vascocuplajul si daca e nevoie sa schimb si pompa daca schimb vascocuplajul

 

salut iliuta! eu am dat 300lei pe vasco de la japan parts! pe paleti(de pajero) am dat 70ron la dezmembrari , iar pe pompa de apa DOLTZ (parca asa se numeste) am dat 220lei. la mine a crapat pompa in urma fierberii motorului si am fost nevoit sa o inlocuiesc. daca tot umbli inlocuieste-o ca nu e atat de scumpa(gasisem si cu 150lei de la termotec) doar ca trebuie sa slabesti si ditributia ca sa schimbi pompa de apa.. spor

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ventilator racire galloper 2.5

 

Multumesc foarte mult de indrumare. unde m-am interesat eu de vascocuplaj, mi-a dat un pret de 1350 ron, si am zis ca e exagerat, de aceea am vrut sa va intreb. Multumesc inca odata.

:tk

GALLOPER...

:cl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare