Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Norma de poluare Galloper

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Norma de poluare Galloper

Uitandu-ma pe forumurile de aici am ajuns la concluzia ca Galloper poate fi o variante pentru un offroad mai soft spre mediu si ma intereseaza cele diesel de 2.5 ce norma de poluare au. Daca am inteles bine sunt o copie a lui Pajero, cum bani de Pajero nu am, ma gandeam sa imi iau un Galloper. Ce parere aveti tinand cont si de nou taxa?

Re: Norma de poluare Galloper

tocmai am achizitonat si eu unul,gasesti si in romania inmatriculate si daca sti unde sa cauti,gasetsi masini bune.din cate stiu eu norma de poluare e euro 2,dar poate ma insel
    Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Comentariu

Sunt posesorul unui asemenea calut si pot spune cu siguranta ca sunt E2. Ca o exceptie, al meu este E3 pentru ca i-a fost pus catalizator in Germania inainte de a ajunge in RAR. Stima. Marian
      Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stand intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
      (Winston Churchill)

Comentariu

Din pacate, avand in vedere noua taxa de poluare nu te mai poti apropia de asa ceva. M-am uitat si este in jur de 5000 euro numai taxa de poluare.

Comentariu

3064,05 euro dupa calculatorul gasit aici
          http://www.auto.ro/calculator-taxa-auto
          hyundai galloper 2,5 d de plimbare
          wolkswagen amarok de munca

Comentariu

Postat în original de georgeggc Vezi post
            Din pacate, avand in vedere noua taxa de poluare nu te mai poti apropia de asa ceva. M-am uitat si este in jur de 5000 euro numai taxa de poluare.
            nu trebuie neaparat sa il iei de afara,eu l-am luat din romania,mai precis din arad si cu exceptia catorva minusuri merge struna
            Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Comentariu

Procesare...
            X