Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

probleme frana si cruce cardanica terracan

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• probleme frana si cruce cardanica terracan

Salut,
    De ceva zile se blocheaza frana fata dr., anul trecut s-a intamplat acelasi fenomen tot in februarie si am schimbat garniturile.Ciudat este ca se intampla dup ce ninge si se arunca pe strazi cu sare si/sau antiderapant.Cei de la service au spus ca un piston este corodat si nu lucreaza ok.Tot ei au spus ca daca nu se remediaza, sa schimb etrierul.
    Intreb este necesar a schimba etrierul sau doar pistonul, pentru buna functionare a franei???
    Crucea cardanica a crapat acum 3 sapt. la 76000 km, am remediat problema pe garantie, dar tot trepideaza, cei drept nu la 60 km/h, ci la 80 km/h.
    Ce are de trepideaza, fiind noua? A fost instalata prost? Daca stiti ceva, am rugamintea sa-mi spuneti ce trebuie facut.
    O seara buna!

Re: probleme frana si cruce cardanica terracan

eu am schimbat pistonasele si garniturile, merge ok si nu costa mult[aveam 165000 km si mers in off road]. la cruci sigur mai ai una care face figuri, trebuie doar sa le verifici cu mare atentie.

Comentariu

Re: probleme frana si cruce cardanica terracan

Salut,
      Multumesc de raspuns.Am fost ieri la service Hyundai, si am comandat cele 2 pistonase+garniturile aferente.Dupa cum spui tu, se rezolva frana.
      Legat de crucea cardanica, mecanicul a spus a pozitionat-o altfel, si acum merge,chiar am mers cu 85km/h si nu trepida. Nu am iesit pe autostrada sa vad cum se comporta, cu toate ca nu prea ai unde sa alergi acum in conditiile meteo actuale.
      O zi buna!

Comentariu

Procesare...
      X