Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Rapoarte punti galloper


martinchiuloasa

Postări Recomandate

Re: Rapoarte punti galloper

 

@martinchiuloasa super! habar n-aveam ca exista raportul asta nici la pajero... ce model de galloper ai mai exact? eventual ce motorizare? si sunt curios ce turatie ai la 80km/h cu treapta a 5-a ! numai bine!

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rapoarte punti galloper

 

@martinchiuloasa super! habar n-aveam ca exista raportul asta nici la pajero... ce model de galloper ai mai exact? eventual ce motorizare? si sunt curios ce turatie ai la 80km/h cu treapta a 5-a ! numai bine!

 

Salut,deci la 80km/h are cam 2600de ture in treapta a 5-a,iar la 60 in a 5-a are fix 2000 de ture ,asta mi-a dat de gandit prima oara;ce are de se tureaza asa ,apoi mam uitat pe punti si are abtipildul acela in care scrie clar 5.487.

Inca o chestie tare e ca trage ca un escavator ,am remorcat un y61 si aproape ca nu il simte deloc in conditia in care am condus si eu y61 si,cand trageam alt patrol ,pai trageam de el ca magarul in panta:grin:

Astazi am auzit cand am cautat o piesa pt aerul conditionat,mai exact rezistenta de turatie pt aeroterma din bord ca astea ar fi niste modele facute pentru asia,acum nu stiu ce sa zic...ramane sa mai ma documentez pt ca mi-am schimbat parerea despre galloper.....in bine:ha1

Martinica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rapoarte punti galloper

 

Salut,deci la 80km/h are cam 2600de ture in treapta a 5-a,iar la 60 in a 5-a are fix 2000 de ture ,asta mi-a dat de gandit prima oara;ce are de se tureaza asa ,apoi mam uitat pe punti si are abtipildul acela in care scrie clar 5.487.

Inca o chestie tare e ca trage ca un escavator ,am remorcat un y61 si aproape ca nu il simte deloc in conditia in care am condus si eu y61 si,cand trageam alt patrol ,pai trageam de el ca magarul in panta:grin:

Astazi am auzit cand am cautat o piesa pt aerul conditionat,mai exact rezistenta de turatie pt aeroterma din bord ca astea ar fi niste modele facute pentru asia,acum nu stiu ce sa zic...ramane sa mai ma documentez pt ca mi-am schimbat parerea despre galloper.....in bine:ha1

 

Am uitat, motorul este de 2,5 turbo fara intercooler 65kw .greutate maxima autorizata 2810 nu mam documentat dar am inteles ca ar fi mai greu ca alte modele tot lungi,iar la locurile din spate nu are doua scaunele de cate o persoana cum au toate galloperele ,are doua banchete mari unde incap lejer 4 pers ,iar la vitezometrul din bord are maxima 160km/h si aici difera am inteles ,majoritatea au 180 sau 200km/h

Martinica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rapoarte punti galloper

 

foarte tare! e cel cu 9 locuri si cu arcuri lamelare pe spate cred! ma voi orienta si eu dupa niste rapoarte dintr-alea pt benzinar...ca si turatie/viteza nu e mare diferenta cu cel diesel ala meu care are rapoartele 4,875(la 80km/h cu a 5a am 2400rot/min)dar totusi e ceva...

Editat de ghostface

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare