Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bucse spate galloper


vio6868

Postări Recomandate

Re: Bucse spate galloper

 

Chiar nu poate sa ma ajute nimeni?

 

Salut,sunt doua tipuri de suspensie pe spate,pe arcuri elicoidale sau pe foi de arc

depinde cum ai tu pe masinuta,daca ai pe foi de arc trebuiesc bucsile de la foile de arc,se duc cel mai des.

Daca ai suspensia pe elicoidale trebuiesc inlocuite bucsile de la tendoane care sunt in numar de 8bucsi complete.

Ca recomandare de achizitie incearca la unix,le au pe stoc mai mereu,iar daca tot schimbi bucsile spate nu le uita si pe cele de la bara stabilizatoare,sunt foarte ieftine dar de o mare importanta pe masina,succes

Martinica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt doua tipuri de suspensie pe spate,pe arcuri elicoidale sau pe foi de arc

depinde cum ai tu pe masinuta,daca ai pe foi de arc trebuiesc bucsile de la foile de arc,se duc cel mai des.

Daca ai suspensia pe elicoidale trebuiesc inlocuite bucsile de la tendoane care sunt in numar de 8bucsi complete.

Ca recomandare de achizitie incearca la unix,le au pe stoc mai mereu,iar daca tot schimbi bucsile spate nu le uita si pe cele de la bara stabilizatoare,sunt foarte ieftine dar de o mare importanta pe masina,succes

 

Am inteles ca mai sint niste bucsi la ceva brate 4 la numar.CE brate sint ?

 

Pe spate am arcuri spiralate

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Bucse spate galloper

 

Salut! Mai jos gasesti reperele originale pentru Hyundai Galloper II cu arcuri elicoidale. Va trebui sa cauti un magazin care aduce piese de Hyundai.

 

A3: MW024526 - BUSHING-RUBBER - 8 buc

A9: MB338596 - BUSHING(B) - 2 buc

G3: MB584146 - BUSHING - 4 buc

 

1656758876_Suspensiespatebucse.jpg.b9a36015deabec1e2a691771f9109cd1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse spate galloper

 

Salut! Mai jos gasesti reperele originale pentru Hyundai Galloper II cu arcuri elicoidale. Va trebui sa cauti un magazin care aduce piese de Hyundai.

 

A3: MW024526 - BUSHING-RUBBER - 8 buc

A9: MB338596 - BUSHING(B) - 2 buc

G3: MB584146 - BUSHING - 4 buc

 

[ATTACH=CONFIG]179501[/ATTACH]

 

Multumesc mult i-mi este de mare ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Re: Bucse spate galloper

 

salutare ! am si eu nevoie de un cod sau ceva dimensiuni de la bucsile de la puntea spate galloper-cele din tendon - la prinderea tendonului cu puntea(sunt cate 2 pe fiecare tendon si au camasa metalica si pe interior si pe exterior)...stiu ca la interior ar fi cam 16mm , in rest nimik...

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse spate galloper

 

pai piesa in sine nu se poate comanda?trebuie dimensiuni pt a putea fi comandata?

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse spate galloper

 

pai la cine intrebasem eu in Bacau probabil ca erau incapabili sa le gaseasca...acum am aflat ceva coduri si dimensiuni si vad maine ce gasesc...

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse spate galloper

 

nu exista niste bucsE sa nu se gaseasca.cel putin in cluj gasesc cam orice piesa la mastodont

Editat de Astral
Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bucse spate galloper

 

daca tot vb de bicsIle(ca suna mai romaneste) cu pricina, poate mai este careva in situatia mea, codul lor de ashika este GOM-514 si arata cam asa:

2419458.jpg.eee72c7b4c5b4229130322a7b887be90.jpg

 

pe mine m-a costat 33lei; numai bine tuturor!

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare