Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Isuzu


Marius C alias Turagmes

Postări Recomandate

Salutare am si eu ceva intrebari vis a vis de Isuzu......am gasit unul af 1994 ....motor pe benzina d 2.6....cv automata.....stie cineva cam cat face o masina de genul asta in teren....de mentionat ca nu ma avant la extrem ....ptr ca voi avea nevoie de ea zi de zi....si mai ales cum sta la capitol de consum si la fiabilitate :h5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic:

 

La mine la avatar scrie "meserias"... poti deduce orice... da' la tine scrie "obsedat"... ce sa deducem?!!! :-P

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum trebuie sa aflu doar ce poate face in teren si cat de fiabil este....teoretic ar trebui sa stie in teren ca-i masina care face armata :grin: ....dar nu prea sunt pe la noi multe ca sa stiu ce-i poate rotile :grin: :grin: :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E riscul tau!

Revenind la Trooper, personal, cred ca e o masina buna, calitativ si cu destule abilitati in teren. "Problema" e la axa fata: suspensie independenta... cu tot ce decurge de aici.

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, pana la o limita. Partea cu modificarile la trenul de rulare e mai dificila - pneuri, arcuri, etc.

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este ....dar bari de torsiune si arcuri heavy duty se gasesc la Calmini....dar la asta sper sa nu patesc ca la Jeep....daca-l parcam cu puntile flexate....nu mai deschideam haionul :P

 

daca nu....ma bag la un Patrol de 3.3Td.....si cu asta basta :grin: :grin: :grin: ....muncesc ptr asigurare si impozit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... muncesc ptr asigurare si impozit

 

Asa sa fie! Inca mai are djburb Suburbanu' la vanzare... :-P

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna!

hop si eu! Daca nu-l bagi la extrem, vei avea multe surprize placute.

Se descurca de minune in teren.

Este ca un catar, docil, cuminte si incapatanat - de duce unde vrei.

in ceea ce priveste susp fata, la o privire mai atenta am obs ca japo, au pus tot felul de protectii la diferite subansamble ale transmisiei fata, ceea ce ma incantat si mai mult.

Daca nu e scumpa, parerea mea este ca merita cu prisosinta.

Asa ca idee sa stii ca fac destule cu ea, singur, nu am inca troliu, nu am avut nevoie decat la BM unde m-am descurcat cu o chinga de bagaje d'aia de TIR.

La Calmini, pt modelul meu ( Trooper l)suspensia 2", carburator Weber, axa cu came (modif), evacuare inox cu strat de ceramica la interoir, kit ambreiaj HD costa aprox 1700 euro.

nu mi se pare f mult.

Toyota FJ40 - 4,2 - benzina

Mitsubishi Pajero 3,8 V6- benzina-2007;

Range Rover 4,0 V8-- benzina- '99,

Toyota RJ70 2,4 - benzina-'86,

Tico SX '99

scuter Kimco 49 cmc

Ocean Kayak - Malibu Two XL

 

www.orr.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar tot motorul ala de 6.2 il are......bun motor.....dar purtator de impozit exagerat :grin:

 

Nu fi carcotas... stii ca de ce ti-e frica, nu scapi... :old

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare