Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

isuzu d max 2007- problema la cuplajul 4x4Low

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• isuzu d max 2007- problema la cuplajul 4x4Low

Salutari!!!detin un isuzu d max 2007si am o problema la cuplaju 4x4Low ..nu vrea sa cupleze ..cine ma poate ajuta cu un sfat/parere orice sunati la 0729657700

Re: Intalnire posesori de Isuzu

Nu stiu cum e la Dmax,ar trebui sa specifici daca reductorul e la buton sau la maneta.(vacuumatic,electric sau pur mecanic).
    Ultima editare de Astral; 21.oct.2018, 08:05.
    0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com

Comentariu

Re: Intalnire posesori de Isuzu

Postat în original de SUPERDRAGOS Vezi post
      Nu stiu cum e la Dmax,ar trebui sa specifici daca reductorul e la buton sau la maneta.(vacuumatic,electric sau pur mecanic).
      Salut !! Pai e la buton 4h si 4L dar doar 4H merge 😥4L nu merge doar licare becu in bord..

Comentariu

Re: isuzu d max 2007- problema la cuplajul 4x4Low

La buton poate fi electric sau vacuumatic sau combinat..CE poti sa verifici personal fara sa ai prea multe cunostinte sunt furtunasele de vacuum,pe la capete se mai crapa,in genul celor de la returul de motorina.Daca tot esti la capitolul electrovalve si furtunase,vezi si firele de la mufa acestora.Daca totul e electric/electronic,inafara de fire nu prea ai ce sa verIfici tu,trebuie ajuns la un service CARE A MAI FACUT ASA CEVA.
        0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com

Comentariu

Postat în original de SUPERDRAGOS Vezi post
          La buton poate fi electric sau vacuumatic sau combinat..CE poti sa verifici personal fara sa ai prea multe cunostinte sunt furtunasele de vacuum,pe la capete se mai crapa,in genul celor de la returul de motorina.Daca tot esti la capitolul electrovalve si furtunase,vezi si firele de la mufa acestora.Daca totul e electric/electronic,inafara de fire nu prea ai ce sa verIfici tu,trebuie ajuns la un service CARE A MAI FACUT ASA CEVA.
          Multumesc mult de sfat !! O sa verific si o sa revin cu raspuns!!! Duminica faina in continuare

Comentariu

Salutare,s-a rezolvat problema cu cutia?Am un prieten care are aceeasi problema tot la un Dmax si nu ii dam de cap nicicum

Comentariu

Salut , ați rezolvat cuplarea 4x4? Aceeași problemă o am și eu. O altă cutie de transfer se poate monta?

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection