Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor !!!!


Djonix

Postări Recomandate

Ajutor innebunesc si ii pun foc....grand cherokee canyon 99 2.5td quadra...de 4 zile sunt ramas in Spania...magaru incinge roata stanga fata grav....servisat sistem franare ...discuri placute etrieri port fuzete conducte..toate noi ..aerisit cilndri etrieri lucreaza perfect..cum trec de 80km/h imi infraneaza si intra in voblaj puternic...nu stiu unde sa o mai caut...ajutor urgent va rog.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aceeasi problema, dar pe cu totul alta masina...totul schimbat si superservisat...pana nu am schimbat etrierul cu unul nou nu am scapat de problema.

Nu stiu cate pistonase are etrierul tau...dar este posibil ca unul sau mai multe sa nu mai functioneze in parametri...

Masina avea aceleasi simptome cu cele descrise de tine....inca odata a fost vorba de alta marca...si la jeep nu ma pricep

Editat de tommy crocodilu
  • Like 1

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planetara fata are o saiba subtire si un rulment cu ace,la mine s-a incins pana s-a topit saiba si a facut corp comun cu planetara.Nu stiu de la ce a plecat problema,dar eu am putut scoate planetara si am venit asa de la MM.E vorba de o Frontera,dar cum s-a pus pe ambele 2.5 tds ma gandesc ca au gasit si alte solutii tehnice comune,inclusiv pe la roti.
  • Like 1
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare ,dupa lupte seculare am ajuns la concluzia ca datorita lichidului de frana vechi pompa abs efectiv bloca cate un etrier ...ba fata sau spate....am constat asta dupa ce am scos sigurantele de la pompa si modul abs moment in care a inceput sa blocheze mult mai rar.Am achimbta lichidul de frana din toata instalatia si am reusit sa ajung acasa fara sa mai blocheze rotile.Multumesc tuturor pt ajutor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare