Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme jeep Grand cheroke 3.1

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Probleme jeep Grand cheroke 3.1

Va salut,
    Ma numesc Sorin și sunt posesorul unui jeep Grand cherokee 3.1 din anul 1999.Am următoarea problema la el.Când apa ajunge la temperatura de 80 de grade mașina nu mai are putere,se plafoneaza. Ca sa pot ajunge la viteza de 100 km trebuie sa apăs butonul de O/ D OFF .Se accelerează ajung la viteza de 100km dezactivez butonul și pot merge mai in regula.Am fost pe la diferite service-uri și mi au spus ca ar fii problema de motor nu de cutie.Menționez ca am schimbat turbina pt ca tuburile de la intercooler când accelerez prima data se absorb in loc sa se umfle .A avut o funcționare ceva mai buna după care la fel de rău.La sugestia altei persoane am schimbat ECU,imobilizator,contact,cheie,cutie de siguranțe și calculator injecție.A mers doua săptămâni Ok după aceea aceeași poveste.Dacă accelerez da in nas ,parca se sufoca , nu are suficient aer pe galeria de admisie.Va rog, îmi poate da cineva o mâna de ajutor?Va Multumesc mult

Ai verificat sa fie turbina ok? Daca turbina e moarta ai simtomele spuse de tine, cand furtunul se strange.

Comentariu

Procesare...
    X

Sqreen | Runtime Application Protection