Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Releu ByPass pt carlig tractare GRAND CHEROKEE WJ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Releu ByPass pt carlig tractare GRAND CHEROKEE WJ?

Doresc sa-mi montez carlig de tractare pe GRAND CHEROKEE (WJ model 2001) si nu stiu daca e nevoie de asa-zisul releu bypass pentru a nu-mi da eroare la bord cand leg de exemplu rulota la priza electrica a carligului. E cineva care are montat carlig pe GC si stie daca are acest releu montat sau merge si fara?

Re: Releu ByPass pt carlig tractare GRAND CHEROKEE WJ?

Din cate m-am mai informat si eu cica unele modele au deja instalatia pregatita pentru legatura la priza carligului? Undeva in portbagaj in una dintre laterale?

Comentariu

eu am montat fara nici un fel de releu de bypas si nu ai nico problema
      unele modele au o mufa dar nu iti recomand sa te legi la ea . Mufa respectiva respecta standardul ameican.(frana si semnalizarea pe aceleasi fire)

Comentariu

Postat în original de sarpe Vezi post
        Din cate m-am mai informat si eu cica unele modele au deja instalatia pregatita pentru legatura la priza carligului? Undeva in portbagaj in una dintre laterale?
        DA, instalatia electrica este standard pe fiecare masina si apoi vin optiunile cum doreste fiecare cumparator!
        jeep cherokee XJ 4l

Comentariu

Postat în original de Marius Lupu Vezi post
          unele modele au o mufa dar nu iti recomand sa te legi la ea . Mufa respectiva respecta standardul ameican.(frana si semnalizarea pe aceleasi fire)
          ...deci exista aceasta instalatie in panoul din stanga portbagajului?
          Pur si simplu imi leg cele 7 fire ale prizei carligului de instalatia originala?

Comentariu

Postat în original de Marius Lupu Vezi post
            Ok, pai si atunci zi-mi te rog si mie de unde sa ma leg de instalatia masinii?
            Am citit si eu ca unele au instalatia pre-wired in spatele panoului portbagaj pe partea stanga. Deci nu de acolo sa leg? Eu voi avea o priza de 7 pini rotunda, probabil cu 7 fire. Unde zici ca ar fi ok sa ma cablez de instalatia masinii?

Comentariu

Postat în original de sarpe Vezi post
              Ok, pai si atunci zi-mi te rog si mie de unde sa ma leg de instalatia masinii?
              Am citit si eu ca unele au instalatia pre-wired in spatele panoului portbagaj pe partea stanga. Deci nu de acolo sa leg? Eu voi avea o priza de 7 pini rotunda, probabil cu 7 fire. Unde zici ca ar fi ok sa ma cablez de instalatia masinii?
              te legi inainte de mufa de la stopuri

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection