Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce euro este Grand Cherokee 5,2 v8?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• ce euro este Grand Cherokee 5,2 v8?

ii rog pe posesorii de grand cherokee 5,2 v8 sa imi spune ce norma de poluare au in actele masinii.
    Eu am la a mea care este din 1998 euro1!!! dece..nu stiu.Am avut masina din 91 care a iesit la rar euro2 masina adusa din germania,respectiv un bmw 520i e34. Momentan a o piedica din pricina faptului ca masina este euro1 si vreau sa stiu daca nu cumva este o greseala facuta de cei de la RAR.
    nemtii zic asa: Bei 8 Slots = Vor-face-Lifter ./Bj.93- Ende 95 (EURO1 Norm)
    Bei 7 Slots = Face-Lift-Modell/Bj.96- Ende 98 (echte EURO2)
    Ultima editare de dragostuning; 22.apr.2010, 13:51.

Re: ce euro este Grand Cherokee 5,2 v8?

Postat în original de dragostuning Vezi post
    ii rog pe posesorii de grand cherokee 5,2 v8 sa imi spune ce norma de poluare au in actele masinii.
    Eu am la a mea care este din 1998 euro1!!! dece..nu stiu.Am avut masina din 91 care a iesit la rar euro2 masina adusa din germania,respectiv un bmw 520i e34. Momentan a o piedica din pricina faptului ca masina este euro1 si vreau sa stiu daca nu cumva este o greseala facuta de cei de la RAR.
    nemtii zic asa: Bei 8 Slots = Vor-face-Lifter ./Bj.93- Ende 95 (EURO1 Norm)
    Bei 7 Slots = Face-Lift-Modell/Bj.96- Ende 98 (echte EURO2)
    nu am grand dar la masini ma mai pricep

daca tre' sa platesti taxa este bine ca a iesit euro 1,o sa ai mult mai putin de platit taxa decat la euro 2-insa ...la motorul ala va fii o taxa mare rau
    de regula dupa an 1994 intra euro 2 dar...suntem in ro :)
    🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”

Comentariu

ce Euro este la nemti nu e obligatoriu sa fie si la noi...

2 Jeep-uri Rubicon din 2004 identice inscrise la 2 saptamani diferenta, la primul este Euro 4 la al 2-lea este Euro 3 bagat de RAR... in conditiile in care in actele de Germania sunt Euro 4 ambele....
      Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift
      Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift
      Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Comentariu

Postat în original de xnx Vezi post
        nu am grand dar la masini ma mai pricep

daca tre' sa platesti taxa este bine ca a iesit euro 1,o sa ai mult mai putin de platit taxa decat la euro 2-insa ...la motorul ala va fii o taxa mare rau
        de regula dupa an 1994 intra euro 2 dar...suntem in ro :)
        nu ma intereseaza pentru inmatriculare! pot beneficia de un premiu sa zic asa din partea unei firme daca masina este euro2,iar eu am masina in actele ro euro1 ceea ce este strigator la cer..o masina din 98 sa fie euro1. Mi-au trimis copie dupa carte la rar si sa comunice exact ce euro este masina. De aceea vroiam sa stiu si de la alti posesori de 5,2 v8 ce euro au in acte.

Comentariu

am avut unul din 98 si era euro 2. depinde de unde vine din europa sau din sua.

Comentariu

Postat în original de Marius Lupu Vezi post
            am avut unul din 98 si era euro 2. depinde de unde vine din europa sau din sua.
            provenienta SUA

Comentariu

o masina identica dar mai veche cu 2 ani ca a mea si este euro2.... . Deja faza cu premierea a cazut...firma respectiva a primit raspuns de la RAR voluntari cum ca masina este euro1 daca asa a fost trecuta in carte. RAR!!!!!

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection