Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme cu incalzirea in scaunul soferului la un grand cherokee 2002

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Probleme cu incalzirea in scaunul soferului la un grand cherokee 2002

salutare,
    astazi am vazut ca nu imi merge incalzirea in scaunul soferului pe high, dar pe low imi merge. din experienta voastra care ar fi problema?
    merci mult

Comentariu

Postat în original de Shalau07 Vezi post
      salutare,
      astazi am vazut ca nu imi merge incalzirea in scaunul soferului pe high, dar pe low imi merge. din experienta voastra care ar fi problema?
      merci mult
      Salut si eu am avut aceeasi problema, am rezolvat-o usor am demontat tapiteria de pe sezutul scaunului si undeva pe la jumatatea scaunului traverseaza un arc ce tine tapiteria fixata de burete, arcul acela preseaza pe firele de alimentare ale rezistentei din scaun si datorita frecarii distruge izolatia si face scurt circuit sectionind astfel traseul electric (viciu de fabricatie) trebuiesc refacute circuitele electrice (inadite cu alte cabluri si izolate adecvat) operatie de 2 ore Spor.

Comentariu

Postat în original de co03 Vezi post
        Salut si eu am avut aceeasi problema, am rezolvat-o usor am demontat tapiteria de pe sezutul scaunului si undeva pe la jumatatea scaunului traverseaza un arc ce tine tapiteria fixata de burete, arcul acela preseaza pe firele de alimentare ale rezistentei din scaun si datorita frecarii distruge izolatia si face scurt circuit sectionind astfel traseul electric (viciu de fabricatie) trebuiesc refacute circuitele electrice (inadite cu alte cabluri si izolate adecvat) operatie de 2 ore Spor.
        Azi am rezolvat si eu problema asta dar in alt fel ; i-am sugerat proprietarului sa schimbe scaunele cu unele fara piele la care nu este nevoie de incalzire ( dealtfel acelasi lucru am facut si la masin a mea )

P.S. Bine de stiut si varianta ta

Comentariu

Procesare...
        X