Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV


RZV

Postări Recomandate

Salut, am luat ,acum am si de-asta.....cind O SA MERITE O SA MA SI LAUD CU EA... :ha::ha:

Prima impresie: am vindut un tractor jmecher Nissan Y60 si mi-am luat PLM, nu stiu ,un fel de fotoliu cu roti care huruie cind il calci....consuma in Bucuresti mai mult decit japonezu' mai vechi cu 11 ani....deci jmecherie,dar nevasta zimbeste.:hl

 

Ca orice omulet ce se respecta acum investesc in siguranta mea......ma gindesc s-o las asa si s-o dau cadou soacrei.... :grin:

 

1.As avea nevoie de ajutor si recomandari magazine piese local sau in Europa....cred eu ca-n state dureaza ceva si eu sunt pompieristic asa...adic trebuie rezolvat repede,ieftin si bine.

 

2. Tendoane spate -bucsile sunt vARZA.....tendoane noi sau se schimba bucsile? aici accept si sfaturi banuiesc ca exista si ceva HD dar costa si as vrea sa stiu diferenta si daca merita .

 

Exista acolo ,pe spate o chestie dubioasa....un triunghi cu un pivot central si bucsi la capete.....chestie care costa ~1200lei cu tot cu fierul aferent :grin: la un comerciant oarecare

din ce am vazut eu se pot schimba bucsile si pivotul ala centraL....deci un pret si pentru asta ca din bucati iese la sfert din 2 cautari pe google.

pivot superior dreapta fata.-in functie de pret ma avint sa schimb si pe stinga chiar daca nu are joc,doar sa stiu eu ca-s noi.

 

Acum sa vedem cine vinde piese de Jeep sau cine doar se lauda...

 

Multumesc anticipat.

 

 

Later edit :

Pune anunturi la MICA PUBLICITATE pentru toate peisele pe care le vrei !!

Editat de Astral
  • Like 1

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 181
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Gc 2,7 crd

 

Am uitat sa spun este 2002.....daca conteaza.

Sunt un pic surprins sa observ ce subtire este informatia in sectiunea de jeep.....probleme constatate,imediat topic nou,3-5 sfaturi probabil rezolvat si gata...nimic pe urma, nici cum nici ce a avut,nici cit a costat....jenant.

 

Pt cine vrea si are am nevoie de 2-3 prezoane pentru jante de aliaj adica cele originale.

Mai vreau un set de jante de aliaj pe 17 -astept pret si foto asta pe PM--interebare sunt si incap si jante pe 16 pe carute din astea ca a mea?

 

Si pentru viitor, ce fel de gume mai MT asa se preteaza? nu cred ca vreau sa ridic prea mult masina.....in cel mai extrem caz 3-5 cm din distantiere si amortizoarele din postul de mai sus.

 

Masina este pt maxim un forestier,schi,barci si drumuri la peste pe cimp......asta cind nu ninge si merge consoarta.

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd

 

.........,dar nevasta zimbeste.:hl

 

..............

 

Pentru un zambet al consoartei, ce nu suntem, noi, masculii, in stare sa facem !?! :wink:

 

Bravo RZV-ule, daca dansa e fericita, fa-i pe plac pana la capat si pune si pune-i la punct masinuta ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Bravo RZV-ule, s-o porti sanatos daca ne arati si poze. Vezi ca au baietii un forum al lor, poate gasesti mai multe detalii acolo.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

PAi....poze nu am inca....afara este intuneric... este verde sau gri...nu pot sa ma pronunt, era "mare si neagra" de mizerie cind am vazut-o :ha::ha:

Dupa spalarea de 3 ore cred ca-i verde, la intuneric se vede gri :grin::grin:

 

Si de ce la mica publicitate?

as vrea toata informatia centralizat.... adica asa:

 

"Exista acolo ,pe spate o chestie dubioasa....un triunghi cu un pivot central si bucsi la capete.....chestie care costa ~1200lei cu tot cu fierul aferent la un comerciant oarecare

din ce am vazut eu se pot schimba bucsile si pivotul ala centraL....deci un pret si pentru asta ca din bucati iese la sfert din 2 cautari pe google."

Se poate schimba (se numeste draci) dureaza 15 minute....costa bucsile al Ala Micu Ce Respira Greu.. 1 leu, la mine 3 lei ca-s aduse cu avionul de la el, au avut loc la business class, si mai gasesti la Doru Incurca Lume in colt la Gara... dar sunt verzi si le vinde cu 5 lei....sunt crosetate de Xulescu"

 

Asta numesc eu informatie si de aia nu am facut topic separat la cumparari.....plus ca la topicul de cumparat rabla, nu a raspuns nimeni cu stiu eu un vecin,am eu sau vinde varumeu....deci am pierdut timpul degeaba...

Asa am totul aici si altii pot sa vada gramada ...

Exista 3-5 topicuri cu sfaturi pt GC 2,7 CDI.....toate cu 3-7 posturi...

Lasa la mine sa fie bogat cu informatie...:h5

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Ai dat MASINA si ti-ai "cumparat" probleme!

 

Nu-i bai, tu sa fi sanatos ... Sa o stapanesti sanatos! :h5

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Yoane....masina bibelou ce am dat nu-mi mai facea trebuinta.... putea prea mult si la ce aveam eu nevoie era o contadictie in termeni.

Asta merge si la bal si la spital....chiar daca este reumatica si trebe sa ai grija de bucsi, pivoti si cacaturi .....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Tu stii ce iti trebuie cel mai bine ...:wink:

 

Pe capitolul asta n-am cu ce sa te ajut ...cel mult pot sa o pun pe un tester ... :wink:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Dap, multumesc oricum.Tester a vazut astazi citeva ore....

Ce inseamna dom'ne tehnologia.....o sa ajungem sa ne reparam masinile cind ne trimit ele mail ca nu mai au placute,bucsi si miercuri avem gaura in agenda la 14, deci ne invita la service.....si comanda de piese a fost data de ieri la AlaMic Si Negru de Respira Greu si ajunge marti la service.......urmeaza SMS si Tweet miercuri dimineata sa nu schimbam agenda....

Mama lor de electronice.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

N-ai inteles ?!? Sotia e fericita ! Restul nu mai conteaza.......:ha:

 

Adica RZV-ul ...a schimbat Patrolul cu un ...abonament de metrou? :grin: E bine ...daca sotia e ...fericita! Asa e in primii ani ...dupa aia ...lucrurile se schimba ...apar una, doua, trei ...cinci masini de teren ..."Sotia: nu sunt fericita!" "Sotul:Asa, si ce propui ...eu am zis vreodata ca nu-mi place mancarea ta?" Ale tineretii valuri ... :ha:

 

A nu se intelege ca eu fac asa cu sotia mea ...Nu ...impartim masinile jumate-jumate! :grin:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

cata carcoteala......aia e mai lunga..aia mai groasa......orice masina se strica daca dai in ea ca surdu-n clopot

 

 

RZV-ule..chestia aia ciudata de pe spate permite puntii spate sa flexeze de-i ia cu ameteli pe posesorii de patroale si toyote

 

piesele sunt mai ieftine decat la japoneze...asa ca..avantaj tu

 

nu am idee cum se comporta astea diesel...stiu in schimbb cum merge asta al meu..cu gaz.....fara nici o problema...iar la capitol de confort...e the best....

 

piese after market....gasesti...ca-n manele...fara numar.....asa ca....pun-te pe lectura...in special pe site-urile americane...gasesti acolo tot ce te intereseaza

 

plus ca poti apela si la varianta aia....suna un prieten :h5

 

ps...fa-i naibii poze...sa stim si noi ce culoare are

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

@ marius... este verde, man, verde.

@ consum in oras 14,2-14,7-15,5 asta am vazut astazi.....acum ce sa zic 200km autonomie cu ~1/3 de rezervor....macar japoneza nu spunea nimic ca o gheisa supusa.....asta este o amanta emancipata,si cu gura mare, urla si suge din rezervor :ha::ha::ha:

@Yon ce-ti mai place circota......impartim cele 3 masini :ha: ca si tine jumate -jumate.....acum negociem cine merge cu 4x4....

vara cu aia sport si rapida si cind sunt drumuri de facut cu aia de consuma 5 in oras.....

Acum este bine? Si nu ma provoca te rog sa spun ce masini conduc ca nu-i relevant.....din cind in cind merg cu bicicleta,cu metroul sau cu barca....ok?:grin: sunt eco atit cit pot si nu ma feresc sa merg pe jos

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

RZV - poti sa conduci chiar si masina de tuns iarba, daca ai una...chiar nu ma intereseaza ... :grin:

Eu nu carcoteam decat ca ai dat o MASINA pe o SUMA DE PROBLEME ...atata tot ... Ca ai schimbat clasa de confort a bucilor, nu-i mare branza ...Stii cum se zice ...bucile ie multumite ... ele sa fie fericite ...ca de circulat ai atatea alternative ...tramvaiul, autobuzul, troleibuzul si asa mai HD metroul ... :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Yoane, iar sarisi gardul....vezi ca-i scapata cataua....:ha:

 

Pina una alta gargara si atit....ca de obicei.

Concret, ceva oferte sau magazine? nimeni nimic?

Iar se duse dreak topicul inceput furtunos......

  • Like 1

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

RZV-ule...esti baiat mare...cauta piese pe ebay.co.uk.....maicauta prin state....problema e cu adusul pe aici.....piese mai gasesti la Marius Lupu....el e tata si mama si bunicu la Jeep...pe plaiurile mioritice

 

o sa-ti trimit maine un link cu ceva interesant...ca sa stii si tu ce si cum sa surubaresti la masina lu doamna....si la naiba...suna si tu un prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

1 Ies sa-l sun pe Marius...

2 cine cum stie ceva despre piesele Crown? calitate vs pret ca asta am aflat ca-i mic.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

1

2 cine cum stie ceva despre piesele Crown? calitate vs pret ca asta am aflat ca-i mic.....

 

Am luat eu ptr. Wrangler rulmentii fata cu senzori abs si dupa o luna au crapat. Fiind luati prin bunul meu prieten, nu-i dau numele ca nu mai are nevoie de prezentare, si montati tot la el, nu am beneficiat de garantie,sic!, ca nu este service autorizat,iar de platit am platit mai mult decat ce am luat dupa de la Mopar si de la care am si garantie.

 

Am jante pe 17" de Wrangler, daca ti-s bune aranjam cu Mos Craciun.

Rubicon 2.8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Pitonule, unde vrei statuie? Hint:....mi-am luat curte...si gard....dar bani de statuie fac :grin:

Jante...pe 17 da,vreau are unele julite,dar ok cu gume de iarna...am nevoie de unele ok pt vara...macar jante momentan.In cazul in care se potrivesc sigur la vreau,sincer nu stiu daca merg....cred ca merg, nu?Daca-i ok, sigur le vreau.

Preturi stiu sigur ,pe verificate ca sunt 1/2(le aduc singur,sa spunem) .....calitatea ma intereseaza...

 

app de preturi:

 

 

52088808AB

Upper arm ball joint 160,39 RON

Da 160,39 RON

 

 

 

52088738AC

Rear stabilizer cushion 22,28 RON

Da 44,56 RON

 

 

 

5012432AA

Steering ball joint kit 263,26 RON

Da 263,26 RON

 

 

 

52088355AB

Lower control arm 374,23 RON

Da 748,46 RON

 

 

 

52088425

Rear control arm bushing 60,59 RON

Da 121,18 RON

 

Total 1.337,85 RON

 

 

Scuze dar este un copy paste de comanda....zic eu preturi ok...

Editat de RZV

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Si eu am tot auzit pe unii ca pun la indoiala calitatea produselor Crown,daca e sa te iei dupa fiecare atunci nici o marca nu e buna sau toate sunt bune.

Eu am facut prostia sa cumpar o oglinda electrica cu incalzire originala Mopar care am platit-o de 3 ori pretul uneia de la Crown si in prima iarna nu a mai vrut sa degivreze,dupa care am luat una de la Crown de care sunt multumit si deja a functionat ceva timp.

 

personal daca nu este vb de piese importante de la motor,cutie,sau chesti unde deranjul e mare ca si manopera,atunci piesele originale nu renteaza,indiferent de marca.

Ce la alte marci cumparam intotdeauna piese originale,cati posesori de masini din grupul WV sa zicem ca e mai numeros la noi,isi monteaza o bucsa,rulment,rola,pivot pe original.

Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Gc 2,7 crd - noua achizitie a lui RZV

 

Sa o stapanesti sanatos. O masina buna daca este intretinuta la timp.

Referitor la piese parerea mea este urmatoarea :

1. piese originale pentru care nu exista producatori recomandati. Ca exemplu, am avut nevoie de filtrul dehidrator (face parte din instalatia de aer conditionat). Aceasta piesa o gasesti doar pe original, adica mopar. La Augsburg pretul era de 1620 lei, la Tiriac Auto 1480 lei. Am ales sa o primesc din America la pretul de 105 USD (aproximativ 320 lei). Nici nu doresc sa comentez diferenta de pret nesimtita.

2. piese recomandate de producator. Ca exemplu, pretul unui set de placute de frana fata original Mopar este de 900 lei. Placute de frana recomandate de producator TRW (Lucas) este de 180 lei. Am ales Lucas.

3. piese cumparate de la dezmembrari. Aici oferta este mica, este Dragos din Ploiesti (care are cateva masini la dezmembrat), George de pe Sos.Giurgiului și Horatiu vis-a-vis de targul Vitan. Dezavantajul este ca nu poti cumpara orice piesa de la dezmembrari.

Sfatul meu este sa mai astepti 30 - 40 de zile si la sfarsitul acestei perioade sa faci o lista completa cu ce ai nevoie. Este posibil sa existe defecte ascunse pe care nu le observi imediat dupa ce ai cumparat masina. Apoi cauta un prieten sau cunostinta care le poate cumpara din America. Pretul va fi mic iar calitatea ireprosabila.

 

Referitor la discutiile despre acest model pe forum acesta este mic si se datoreaza numarului redus de masini. Iti garantez ca in 30 de zile, in Bucuresti, nu ai sa vezi mai mult de 8-9 masini GC CRD si poate 1-2 masini V8 (model ca al meu). Ne auzim peste o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare