Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema servo Gc 2.7


crss1

Postări Recomandate

Va salut!

Sunt un nou posesor de Gc 2.7 diesel wj.

Problema mea este urmatoarea.Inr-o buna zi m-am trezit fara servo directie,am accelerat putin pe loc si si-a revenit.

A doua zi nu si-a mai revenit deloc. Cum oricum aveam joc in caseta,am scgimbat caseta cu una din dezmebrari,dar operatiunea a fost facuta la un service specializat pe casete si mi-au schimbat si tot kit-ul de semeringuri si ce mai trebuia. Bun... servo directia insa tot nu merge,in acest timp masina fiind in service,am schimbat si pompa de servo,de fapt am mai cumparat doua pompe servo din dezmembrari,dar degeaba nu si nu.

Mecanicul nu stie ce sa mai faca,deci acum am trei pompe servo si cu niciuna nu merge.Ceva sfaturi sunt binevenite.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema servo Gc 2.7

 

Pompa servo actioneaza si servomotorul de la ventilatorul radiatorului .Sa nu ai vre-o problema pe acolo .

Ar trebui sa verifici pompele S.H. Nu au gresit ceva in caseta ? Mie tare mi se pare ca de vina era initial pompa dupa care au lucrat in caseta si au ,,zapacit-o" iar acum poti sa schimbi pompele tot degeaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Problema servo Gc 2.7

 

de curios te intreb ,se auzea si un scartait puternic cand ramaneai fara servo? mie mi s-a intamplat de cateva ori cand am luat asa in viteza o balta de apa pe drum si mi s-a taiat servo cateva secunde (2-3) si ma gandesc ca e din pompa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema servo Gc 2.7

 

de curios te intreb ,se auzea si un scartait puternic cand ramaneai fara servo? mie mi s-a intamplat de cateva ori cand am luat asa in viteza o balta de apa pe drum si mi s-a taiat servo cateva secunde (2-3) si ma gandesc ca e din pompa ceva.

 

Ceva apa din baltile cu pricina ajunge pe curea si aceasta patineaza pe fuliile aferente, de aici scartaitul de care pomenesti (pana la indepartarea apei dintre fulii si curea) si lipsa de raspuns a servodirectiei. :wink:

Editat de Iulian G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare