Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

4high in 4low...

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: 4high in 4low...

Nu cred, trebuie sa mearga la fel, cred in continuare ca de la frana cutiei de viteze automate este/a fost problema la tine.
    Prea mult timp liber dauneaza mintii si asa odihnite.

Comentariu

La Fordul meu, in afara ca trebuie sa fie in N si de pe loc, mai trebuie sa calci si frana pentru a comuta Hi-Lo. Nu apesi frana, nu schimba greu-usor si invers. Insa mentionez ca e cutie automata si cutie de transfer actionata electric. Si la fel la un Grand Cherooke 2008 cu motorizare si transmisie Mercedes.
      Insa la Frontera care e full manual singura conditie pentru Lo-Hi si invers este sa fie oprita masina ....
      Ultima editare de stelea; 15.nov.2014, 18:44.
      4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Si la al meu GC WJ 4.7 pot face transferul doar in pozitia N.
        Dealtfel am mai detinut un Chevy m1008 care deasemenea mergea schimbat doar cu levierul pe N si frana calcata. Acolo nu e nimic electronic, sunt doar 'parghii' si 'locase' ce permit miscarea doar in pozitia N in general la masinile americane.
        Am patit sa 'caraie' cand am vrut sa schimb sau a mers mai greu. Este datorita nealinierii pinioanelor, totusi ceva foarte rar.
        " Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection