Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

probleme cutie gc 3.1 td

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: probleme cutie gc 3.1 td

ATF+4 e uleiul care trebuie in cutia ta...indiferent daca e Mopar...Castrol sau Lubrifin

ce celelalte vei avea probleme...mai devreme sau mai tarziu

Comentariu

Am rezolvat problema cu cutia era din cauza convertizorULUI am cumparat altul reconditionat si acum totul este ok
      Ultima editare de Astral; 04.feb.2017, 07:41. Motiv: LA ... se pune doar cand te duci undeva...."cauza convertizorului", nu "cauza LA convertizor"

Comentariu

Din nou probleme la cutie sa aprin O/D si la 5 minute trans over tem.

Comentariu

ti-a dat cu virgula la ambreiaje...ori sunt prea stranse...ori unul dintre ele patineaza si incinge uleiul...sau e din cauza uleiului...tu avand ATF+3

Comentariu

Uleiul nu iam mai pus atf+3 lam schimbat si iam pus mopar . Mai mi- a spus un mecanic de cutii ca ar putea fi senzorul de ulei de pe grupul de valve , dar lam schimbat si pe asta si tot lafel.

Comentariu

desfa baia de ulei si vezi daca ai span sau altele care nu au ceva ce cauta acolo....daca ai...problema e mare

Comentariu

Am desfacut baia cand am schimbat senzorul de ulei de la bloc si nu am vazut span era tutul curat asa era si uleiul

Comentariu

cand era aprins senzorul de temp era bine sa poti masura temp baii de ulei de la Cv...atunci iti dadeai seama daca e intradevar uleiul incins...sau senzorul iti face figuri

Comentariu

Am pus o diagnoza dar nu ave program pt jeep avea pt chrysler si imi arata temperatura in mers 130 grade

Comentariu

Postat în original de Marius C alias Turagmes Vezi post
                      cand era aprins senzorul de temp era bine sa poti masura temp baii de ulei de la Cv...atunci iti dadeai seama daca e intradevar uleiul incins...sau senzorul iti face figuri
                      Dar oare daca senzorul e defect poate sa aprinda O/D ? Fatpul ca arata trans over temp asta da, te poate duce cu gandul la senzor.
                      Dar faptul ca s-a aprins O/D (si probabil a si schimbat inferior), poate fi de la senzor ?
                      Adica eu ma astept ca sa se aprinda becul , nu sa si schimbe inferior. Dar poate asa in logica computerului...
                      Ultima editare de danciucu; 06.feb.2017, 17:17.
                      XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7

Comentariu

Am pus diagnoza si mi a dat erulie astea
                        Fișiere atașate

Comentariu

Nu vrea nimeni sa ma ajute?

Comentariu

Nu are nimeni cum sa te ajute....
                            De la ai uitat o carpa in cutie pana la nu ai reglat ceva minuscul acolo ...poate fi orice.

te poti ajuta singur ...dezmembrari, cineva care face cutii automate,un mega meserias, o carte de service mega detaliata pt cutia ta....doar tu poti hotara ce-i faci.....

in cazul tau , daca chiar vrei masina aia, as cauta la dezmembrari una cu o cutie ce merge...adica cu proba de mers....sau as lua una din Anglia , dreptace...mai raman muulte alte piese si poate candva recuperezi investitia....
                            La fel rapid, se dezmembreaza si recuperezi ce poti,daca poti......
                            dupa cum te taie si iti cade mai bine....

Spor!
                            Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                            Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Problema rezolvata cu cutia era din cauza la senzori solenoid iam schimat si totu a functionat cum trebuie .

Comentariu

Procesare...
                              X