Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lanturi pentru WK2

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Lanturi pentru WK2

Salut.
    Merg puse lanturi pe Grand Cherooke 2012, dat fiind dimensiunile anvelopei (265/60R18)?
    Exista riscul sa loveasca pe undeva?
    A pus cineva?
    4x4MANIA is where we are !!!

Re: Lanturi pentru WK2

Nimeni, nicio informatie?

Comentariu

Eu nu vad de ce nu s-ar putea monta lanturi mai ales ca acel model are ,din cate stiu eu, suspensie reglabila pe inaltime.
      Totusi ,de ce este nevoie de lanturi ? Anvelope de iarna cu presiune foarte mica cred ca ar face minuni impreuna cu ''inteligenta'' masinii.

...parerea mea...

Comentariu

Postat în original de alin-jeep Vezi post
        Eu nu vad de ce nu s-ar putea monta lanturi mai ales ca acel model are ,din cate stiu eu, suspensie reglabila pe inaltime.
        Totusi ,de ce este nevoie de lanturi ? Anvelope de iarna cu presiune foarte mica cred ca ar face minuni impreuna cu ''inteligenta'' masinii.

...parerea mea...

Salut
        N-are suspensia reglabila, e clasica, cu bascule fata si spate.
        De ex., la Frontera, cand virez, cauciucul aproape ca freaca de bara stabilizatoare. Daca as pune lanturi, ar atinge cu siguranta. La Fordul meu, intre cauciuc si fuzeta raman 5 mm, prea putin ca sa mai intre si lanturi.
        Pe spate, insa, cred ca ar merge ... cred ca daca s-ar pune cea mai mica dimensiune de lanturi, n-ar atinge (sa nucoboare lanturile prea mult pe cauciuc spre talon/jeanta).
        Vroia lanturi ca in concediu se duce la nu stiu ce cabana pe munte si doar acolo in caz ca sunt probleme.

Comentariu

Importatorul ar trebui sa stie....Pe la Fiaturi acelasi importator pune informatia legata de posibilitatea montarii lanturilor chiar in ofertele comerciale de pe site-ul lui.
          www.georgei23.com

Comentariu

Salutare Stelea,
            Rogu-te da o cautare dupa: "TH02450 snow chains" respectiv "TH02451 snow chains" sau dupa "Thule XG-12 Pro 18"". Bafta!
            Daca te-ai decis si ulterior pus in aplicare hai cu o parere despre alegerea facuta aici! Numai bine!
            Ionut
            Ultima editare de ipampu; 14.dec.2014, 08:38.
            2009 JKU, 2.8 CRD, NSG370, Rapoarte 3:73, Blocant Spate, Fox 2.0 & JKS 2.5", ARB Deluxe, Warn M8000, ASFIR 4x4, 9X17 MickeyThomson II, GY Duractrac
            www.jeepromania.ro

Comentariu

Cauta lanturile de la RUD,fac de toate tipurile si marimile posibile si imposibile,imi pare ca fac si pe comanda orice dimensiune sau tip de za vrei.
              Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP

Comentariu

Postat în original de ipampu Vezi post
                Salutare Stelea,
                Rogu-te da o cautare dupa: "TH02450 snow chains" respectiv "TH02451 snow chains" sau dupa "Thule XG-12 Pro 18"". Bafta!
                Daca te-ai decis si ulterior pus in aplicare hai cu o parere despre alegerea facuta aici! Numai bine!
                Ionut
                Salut Ionute,
                Te-ai grabit un pic ... din postul 4, ultimul rand, reiese ca nu-s pentru mine , desi detin si un Chrysler, dar Voyager basca ca e 4x2 pe nume de cod "Dricul" ca e negru
                Varianta cu Thule si Rud i-am dat-o si eu, dar vroia o chinezarie ca le foloseste doar daca nu poate sa urce la cabana ... eu l-am speriat ca s-ar putea sa nu intre lanturi intre cauciuc si elementele de suspensie. Pare mai plauzibila/sigura montarea pe axa spate.

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection