Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD -probleme si rezolvari

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD -probleme si rezolvari

Postat în original de RZV Vezi post
    Bara stabi de la americani este pentru 4,7. Nicaieri nu specifica ca merge la 2,7 CRD. Si gura targului spune ca nu merge.
    cel mai practic ar fi de probat local, cu una originala si gata discutia.

In cazul in care esti sigur 100% si pretul este ok....ar fi de studiat situatia
    Nu este nici o diferenta la punctele de montare ale barei stabilizatoare. Singurele diferente ar fi la grosime in functie de motorizare, dar oricum primesti bucsi si bielete noi la pachet cu bara.

Ia da un link cu gura aia a targului care zice ca nu potriveste.
    '02 WG CRD - EGR delete
    '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

Norway, initiatorul topicului, avea un CRD cu Addco fata/spate, vezi semnatura lui:

http://www.jeepsunlimited.com/forums...rformance-mods
      '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

Gura targului adica intrebati vanzatorii din RO dupa discutiile din anii trecuti si recomandarea ta de Addco ca utilizator pe Cherokee.
        Din pacate eu nu am gasit stabi de 4,7 ca vroiam sa verific babeste. ce spui tu pare real, au ceeasi piunte, aceleasi prinderi,aceleasi bucsi,de ce ar fi stabi diferit? dar repet au spus ca nu pupa si nu am avut cum sa verific.
        Asa ca proiectul a ramas mort.Si as vrea o verificare ca nu am incredere, stii tu...

Stabi era 200-300$, nu?
        Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
        Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Gura targului adica intrebati vanzatorii din RO dupa discutiile din anii trecuti si recomandarea ta de Addco ca utilizator pe Cherokee.
          Din pacate eu nu am gasit stabi de 4,7 ca vroiam sa verific babeste. ce spui tu pare real, au ceeasi piunte, aceleasi prinderi,aceleasi bucsi,de ce ar fi stabi diferit? dar repet au spus ca nu pupa si nu am avut cum sa verific.
          Asa ca proiectul a ramas mort.Si as vrea o verificare ca nu am incredere, stii tu...

Stabi era 200-300$, nu?
          Vanzatorii...sunt in plop. Diferentele intre barele stabilizatoare montate pe diferite motorizari sunt strict legate de diametru. Pe XJ au fost vreo 4-5 diametre diferite pe fata si unul singur pe spate (sau deloc).

Nimeni nu zice pe ce motor potriveste Addco pe XJ. Luat, montat kit fata-spate, no problem !

La WJ:
          Suportii de pe punte sunt in acelasi loc, suportii de pe lonjeroane sunt in acelasi loc. Kitul vine cu bucsi, suportii de bucsi si bielete noi. Demontezi ce e vechi, montezi la loc ce e nou.

$155 + transport pentru bara spate.
          '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

165$ la Summit Pentru bara de 25 cm/1 inch /diametru.Plus transport.

http://www.summitracing.com/int/part...4/applications

PS. trecem la telefoane,iar
            Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Comentariu

165$ la Summit Pentru bara de 25 cm/1 inch /diametru.Plus transport.

http://www.summitracing.com/int/part...4/applications

PS. trecem la telefoane,iar
              Suna-ma, sunt fierbinte !
              '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

http://www.300cforums.com/forums/tec...o-android.html

Se pare ca Torque Pro are PID-uri pentru temperatura cutiei de viteze, foarte multe Chrysler-uri folosesc NAG1.

Dupamasa voi testa, sper sa fie cu noroc si sa functioneze cu adaptorul OBD2 chinezesc. Din moment ce nivelul uleiului din cutia de viteze se verifica in functie de temperatura, daca merge smecheria cu Torque, ar fi mult mai usor de verificat corect nivelul.
                Ultima editare de ssrli; 25.aug.2015, 10:25.
                '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

Postat în original de ssrli Vezi post
                  http://www.300cforums.com/forums/tec...o-android.html

Se pare ca Torque Pro are PID-uri pentru temperatura cutiei de viteze, foarte multe Chrysler-uri folosesc NAG1.

Dupamasa voi testa, sper sa fie cu noroc si sa functioneze cu adaptorul OBD2 chinezesc. Din moment ce nivelul uleiului din cutia de viteze se verifica in functie de temperatura, daca merge smecheria cu Torque, ar fi mult mai usor de verificat corect nivelul.
                  Nu funcționează cu adaptorul chinezesc. Voi cumpăra unul cum are SorinD, și testez
                  '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

Nu este o problema, mai mult o rugaminte. Din ce imi aduc aminte, celalalt Jeep parca nu avea balansul asta stanga-dreapta.
                    Asa ca...pentru o comparatie cineva in zona cu un Jeep GC ma poate ajuta pentru o comparatie?
                    Multumesc anticipat.

Comentariu

Comparatie la ce?
                      Bucsi triunghi noi vs vechi?
                      Suspensie OME/Iron MAn vs standard de 10 ani?
                      Addco Vs standard?

Ce sa compari cu ce ca eu unul sunt grau de cap astazi?

Comentariu

Comparatie cu un GC standard, tinuta de drum si feeling ca sa spun asa...un test drive. Tot cu una de 10-13 ani

Comentariu

Daca vii in Bucuresti te fac o plimbare cu una cu pivotul de la A-Bar aproape dus ,bucsile clar uzate si amortizoare in mintile lor.
                          Da-mi un telefon in prealabil sa ne organizam.

Pe acelasi principiu il asteptam si eu pe Doctoru' ca a fost in Bucuresti.Din pacate timpul lui nu a permis intrevederea si comparatia.

Comentariu

Multumesc. Ne auzim la telefon.
                            Peste ceva timp, nu este inca stabilit, o sa stau o saptamana cazat prin Bucuresti. Asa ca...sigur o sa ne vedem.

Comentariu

Valabil si daca treci prin Cluj, bucsi/pivot brat A au doar 7000 km.
                              '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

La mine cred ca au si mai putin...in iarna am schimbat tot pe spate...marca Moog. De accea sunt eu intrigat, dar poate sunt alte probleme la masina mea.

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection