Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD -probleme si rezolvari

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salut
    Am o problema cu un model de Jeep Grand Cherokee 2.7 crd din 2005, nu mai schimba vitezele.
    Imi puteți spune ce defect are? Vă mulțumesc!
    Ultima editare de Costecris97; 20.sep.2019, 21:57.

Comentariu

• Fara sa ne dai niste coduri de eroare...nu se stie :)
      Ultima editare de ssrli; 03.oct.2019, 12:32.
      '02 WG CRD - EGR delete
      '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

• Nu dati cu piatra...Intrebare de nestiutor: unde s-a fabricat masina din tittlu si, exista si o varianta manuala ?

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!

Comentariu

• Nu este manuala. Si la cum merge masina, nu vad de ce ai vrea manuala :D
          Daca bine stiu, toate 2.7 sunt facute in Austria.
          Ultima editare de ssrli; 25.nov.2019, 09:29.
          '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

• Multumesc !

Comentariu

• Cam ce diferente sunt intre Overland si Laredo va rog.

Comentariu

• Laredo: tapiterie textila, Quadra-Trac (fara LSD-uri fata-spate), clima manuala
                Limited: tapiterie de piele, scaune incalzite, clima automata, Quadra-Drive (in general, deci LSD-uri fata-spate)
                Overland: tapiterie de piele, scaune incalzite, clima automata, trapa, Quadra-Drive, scuturi suplimentare (doar cel rezervor e interesant), praguri metalice.

Posibil sa fi uitat ceva, astea erau interesante pentru mine ca diferente intre echipari.
                '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

• Mersi ssrli , parca incepe sa ma manance, am vazut ca pana in 2005 au a doua maneta cu 4Low si 4Hi.Cele cu buton cum sunt ?

Comentariu

• dupa 2005 LSD sunt electronice, motorul a avansata la un 3000 mai potent/destept, mai comode pt drum pt ca susp fata este cu bascule,cutie mai avansata..... mai multa electronica si alte buba specifice.
                    Cauta un Overland din 2004,adus din Italia, utilitar in 4 locuri, daca vrei jucarie . Eu asta as cauta acum, cu banii in buzunar. Daca apare unul asa as accepta si un Limited foarte ok...

Aaaa si normele de poluare sunt diferite,din ce imi amintesc E3 primele si E4 seria de dupa 2005
                    Ultima editare de RZV; 06.dec.2019, 10:00.
                    Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                    Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

• 2.7 este Euro 3, 3.0 este Euro 4 (fara DPF).
                      WK cu 3.0 de Mercedes are aceeasi cutie de viteze, diferentiale autoblocante mai smechere, acelasi raport la reductor.
                      '02 WG CRD - EGR delete

Comentariu

• Postat în original de ssrli Vezi post
                        2.7 este Euro 3, 3.0 este Euro 4 (fara DPF).
                        WK cu 3.0 de Mercedes are aceeasi cutie de viteze, diferentiale autoblocante mai smechere, acelasi raport la reductor.
                        Aceeasi cutie de viteze are o treapta in plus,sau am fost eu informat gresit ? diferentialul cu aceleasi raporte actionat electric Buton vs Maneta. LSD Fata Spate...principial vorbind, mai avansat, mai ok in reactie , dar mai multa electronica.
                        Am un amic ce are un 3.0 Omul este mega incantat, de CP si masina in general Ce ofera VS cei 6000 E dati pe masina . Am mers cu el, mult mai comoda la drum. ceva buba cu un radiator-racitor ascuns si V-ul de la motor...a demontat jumate de masina sa ajunga acolo....
                        Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                        Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

• Un euro 4 ar fi mai pe plac, uitandu ma la viitor. Am vazut ca tatucul Oban ne pregateste ceva, asa ca ma cam grabesc sa mi aduc ceva fara taxa. Am vazut ca preferi Italia , cele din Germania sunt mai prejos?

Deci WK , cu motorr de 3.0 sunt tot Mercedes?

Comentariu

• De ce ai prefera 2004? ca are maneta? Sa inteleg ca, in toate cazurile, vorbim de intergrala permanenta?

Comentariu

Procesare...
                            X