Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Autoblocant pentru grand 2.7, 2002

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Autoblocant pentru grand 2.7, 2002

Buna ziua
    Am un grand 2,7 2002
    As vrea sa ii pun minim un autoblocant spate, daca nu chiar si pe fata.
    As dori ceva recomandari pret\ calitate ok.
    Eventual idei ot o tractiune imbunatatita.
    Masina este inaltata 5 cm si o folosesc la vanatoare, exclus offrod.
    Multumesc anticipat.

Eventual o locatie, doua prin Bucuresti sau Ilfov unde se poate face aceasta operatiune, cu mecanici 'toba' de Jeep.

Re: Autoblocant pentru grand 2.7, 2002

Eu te sfatuiesc sa o lasi in pace mai ales daca o folosesti la ce spuneai .As putea sa-ti demonstrez ca am dreptate daca am fi mai aproape

La multi ani !

Comentariu

Ovidiule,te mananca...vrei sa o faci sa urce ca Defenderul?
      Dupa cum vorbeam si la Musha,mai bine mergi pe varianta a doua...sau un Disco 1 (te bag si in club LR,am pile)!
      Discovery 4 2010
      Discovery 2 2000
      Defender 90 1997

Comentariu

Nu stiu la WG, dar daca puntea este identica cu WJ, atunci ai doua variante: Aussie sau Spartan.
        Dupa ce am citit cateva zeci de pagini de review-uri pe forumurile americane, eu voi merge pe Aussie.
        "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Multumesc de raspunsuri baieti.
          Poate afecta cu ceva performantele standard ale masinii faptul ca i am pus inaltatoare de 5..?

Ps Florine Florine.... Te bucuri de 'audienta'.

Comentariu

Ma bagam si eu in seama...
            Dar recunoaste ca ti-a placut cum urca Defenderul!!
            Discovery 4 2010
            Discovery 2 2000
            Defender 90 1997

Comentariu

Nu au termen de comparatie masinile noastre...
              Normal ca mi a placut.
              Noroc.

Comentariu

Postat în original de alin-jeep Vezi post
                Eu te sfatuiesc sa o lasi in pace mai ales daca o folosesti la ce spuneai .As putea sa-ti demonstrez ca am dreptate daca am fi mai aproape

La multi ani !

Cu XJ-ul cu diferentiale deschise nu puteam trece, asta e WJ-ul stock :)

Cred ca dupa un schimb de ulei si cantitatea corecta de aditiv LSD vor cupla si mai repede autoblocantele :)
                '02 WG CRD - EGR delete
                '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

Exact.... ai quadratrac pe masina?asa ar trebui....verifca ce face si cum merge sistemul ala cu varul google ....
                  Cind ai schimbat uleiul plus aditiv LSD din grupuri? se spune ca-i obligatoriu la 30.000 km.....
                  pt utilizari mai aprige,chiar la 15000km... daca nu faci asta, nici el nu mai face ce spune Google....

Masina aia urca in mintile ei, stock, garantat mai bine decit un defender stock....ca dupa dopaj si investitiii este depasita sigur asta-i alta treaba....

PS: dragilor,intotdeauna mai conteaza si soferul :)))
                  Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                  Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Postat în original de ssrli Vezi post
                    Cu XJ-ul cu diferentiale deschise nu puteam trece, asta e WJ-ul stock :)

Cred ca dupa un schimb de ulei si cantitatea corecta de aditiv LSD vor cupla si mai repede autoblocantele :)

Ia spune-le baietilor care este parerea mea despre masinile astea

Comentariu

Tu esti super incantat de masina. Pentru pretul de achizitie de acum e o varianta foarte buna pentru cine doreste off-road (light sau extrem depinde de experientele fiecaruia) si in acelasi timp maniere decente pe sosea si suficient de comfortabila. Nu regret achizitia.

Cu Quadra-Drive masina e foarte potenta (stiu ca aici o sa ranesc cate un ego). Nu e cine-stie-ce performanta ce am facut eu in clip, dar cu diferentiale deschise nu poti trece fara sa ai putina viteza. De cateva ori am fost blocat in zapada cu XJ-ul si visam la un blocant...macar spate...
                      Ultima editare de ssrli; 09.ian.2015, 11:35.
                      '02 WG CRD - EGR delete
                      '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

Postat în original de RZV Vezi post
                        Masina aia urca in mintile ei, stock, garantat mai bine decit un defender stock....ca dupa dopaj si investitiii este depasita sigur asta-i alta treaba....
                        Nu cunosc Jeep si nu imi permit sa te contrazic,dar Defender cunosc si din cauza asta imi cam zboara gandul la marmota care impacheteaza ciocolata...
                        Discovery 4 2010
                        Discovery 2 2000
                        Defender 90 1997

Comentariu

Postat în original de sean70 Vezi post
                          Nu cunosc Jeep si nu imi permit sa te contrazic,dar Defender cunosc si din cauza asta imi cam zboara gandul la marmota care impacheteaza ciocolata...
                          Stiu, dar mie imi zboara gindul la Bullbar cu masina noua deff tipla,scos de o saptamana din showroom cu diff deschise si gume at noi, originale.....cit a muncit masina aia acolo....si degeaba....
                          doua LSD functionale si power mai mult,legat la o cutie automata fac ceva diferenta.....in fata a doua diferentiale deschise.....plus prinderea puntii spate cu tri-link ce bate la flex si ajuta fta de prinderea de la defender de exemplu... vorbim de varianta stock....

Repet, dupa reductii,autoblocante, gume, motor schimbat cred si eu ca merge muuult mai bine....vorbim si ne raportam la masini stock.
                          Stii cum este, cu bani si investitii majore ,poate oricine
                          La prima incrucisare Deff a ramas acolo, deacord? cu diferentialele libere. orice rabla cu LSD functional il bate....mai ales daca are LSD fata spate,transfer destept ce muta tractiunea dupa aderenta,cutie automata fara pierderi de cuplu......totul binentele fragil si plin de elctonica...dar tot o bate daca totul merge perfect..

Stiu ca fiecare cioara isi lauda puiul dar sa vedem si lungul ciocului.......
                          Crede-ma ca stiu ce vorbesc,iti stiu masinile si urmarit proiectele. Aici nu-i vorba de VS, este purul adevar.
                          Dupa investitii vine intradevar marmota cu toata familia....pina atunci,iei cioco din benzinarie....

Vorbim vorbe.
                          Ultima editare de RZV; 09.ian.2015, 14:59.
                          Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                          Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

In unele privinte ai dreptate,normal ca doua LSD bat doua libere...eu am mai spus ca Discovery electronizat la maxim bate Def-ul la urcari...dar nu pe urme de taf...
                            De care ori l-am vazut pe Bullbar Def-ul lui a mers de a rupt,parca avea TC pe el.
                            Def-ul are reductii bune din fabrica.
                            Marmota impacheteaza ciocolata daca-i permite terenul,daca nu...nu.
                            Discovery 4 2010
                            Discovery 2 2000
                            Defender 90 1997

Comentariu

masina are quadra-trac II sau quadra-drive?
                              m-am dat si eu cu un wj, avea quadra-trac II. quadra-trac II nu are lsd. quadra-drive are.
                              mi s-a parut asa si asa quadra-trac.
                              quadra-drive II pe wk mi s-a parut impresionant, similar cu tc-ul de pe discovery.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection