Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dimensiuni J si ET maxime pentru WJ, lift kit de 10cm

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Dimensiuni J si ET maxime pentru WJ, lift kit de 10cm

Salutare colegi!

Am achizitonat de curand un Jepp Grand Cheroke 1999 WJ de 4 litri, volan pe dreapta, stok, si urmeaza sa il modific dupa bunul plac .
    Vreau sa incep cu un lift kit de 10cm si apoi cu un set de roti pe masura dar nu stiu care sunt dimensiunile maxime admise pt Wj. Planuiesc sa o inalt, sa ii scot rotile cat mai in afara si sa fie cat mai late pt a-i da un look agresiv masinii. Mintea mea de novice imi spune ca un set de jate cu J8 si ET-30 s-ar incadra (cred). Dar mai bine ma documentez/aflu sfaturi de la vetaranii de pe aici inainte sa fac vre-o prostie . Din cate am inteles de pe alte topicuri este vorba de bagat flexul si ciocanul pe la aripi.

Intrebarea este : ce J si ET negativ se incadreaza cel mai bine pe un WJ, si apoi ce gume imi perminte ?

Re: Dimensiuni J si ET maxime pentru WJ, lift kit de 10cm

Se aude cu ecou . Parca as fi singur pe forumul asta

Comentariu

Postat în original de 4.0 WJ Vezi post
      Se aude cu ecou . Parca as fi singur pe forumul asta
      Asa o fi.....
      Si daca tot te simti asa de singur, de plictiseala macar, ai incercat si tu functia "Cautare avansata" ?
      http://forum.club4x4.ro/showthread.p...l=1#post790963

Comentariu

la kit de 10 cm....eu spun ca maxim 33....dar la dimensiunile astea planetarele vor ceda nervos....

ce intelegi prin dimensiuni maxim admise?

admise la rar..sau admise de bunul simt?

daca te arunci la gume peste 31 devine cam obligatoriu sa umbli si in punti...sa inlocuiesti cardanul fata cu unul cu cruce dubla...

pana sa ridici masina cel mai bine ar fi sa-i faci un scut la baia de ulei de la CV.....daca i-ai dat o gaura...acolo ramai

plus...fa cumva sa protejezi senzorul de turatie de pe cutia de viteze...daca-l lovesti...in cel mai fericit caz nu-ti mai schimba cutia nici o viteza....in cel mai rau...se goleste cutia aproape instantaneu de ulei...si nu prea e ieftin

cam asa arata acum al meu cu un lift de aprox 10 cm
        Fișiere atașate
        Ultima editare de Marius C alias Turagmes; 15.feb.2015, 19:56.

Comentariu

Ma refeream la dimensiuni maxime admise incat sa pot merge cu masina fara a face prea mari modificari (in afara de taiatul aripilor langa prag).

Am sa tin cont de sfaturile tale, imi sunt de mare ajutor avand in vedere ca sunt nou nout in lumea 3x4.

Referitor la senzorul de turatie de pe cutie, cred ca a patit-o fratele meu .

Zilele trecute a iesit cu un grand din 98 (cred) in teren si i-a golit cutia instant . Nu stiu in ce conditii s-a intamplat treaba asta pentru ca nu am mers cu el cand s-a intamplat necazul si nici nu am apucat sa vorbim. Dar cel mai probabil a lovit senzorul.

Multumesc mult pentru sfaturi si indrumari! Dau o bere

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
            Asa o fi.....
            Si daca tot te simti asa de singur, de plictiseala macar, ai incercat si tu functia "Cautare avansata" ?
            http://forum.club4x4.ro/showthread.p...l=1#post790963

Promit ca am sa apas pe toate butoanele pana imi iese :)) incerc sa stau mai mult timp conectat sa ma invat cu forumul.

Multumesc Astral !

Comentariu

Procesare...
            X

Sqreen | Runtime Application Protection