Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitie GC WJ 2000 4.0 Laredo

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sfat achizitie GC WJ 2000 4.0 Laredo

Va salut,
    am gasit la vanzare un GC Laredo, 2000, 4.0 si nu stiu ce sistem 4x4 are masina.
    Are QuadraDrive sau Quadra Trac ? Am citit ceva informatii aici pe forum si pe un site american dar poate un posesor cu experienta sa ma ajute in a lua decizia ? In pozele masinii nu se vede indicatia respectiva(langa levierele schimbator-cuplaj 4x4) , proprietarul abia marti imi poate trimite poze....Din cate am inteles QD este cea mai buna varianta dar si QT II nu este de lepadat.
    Aceste sisteme sunt in functie de nivelul de echipare ? Poate cineva sa decodeze VIN-ul si sa dea un verdict ?
    VIN-ul este : 1J4GW48S2YC131574
    Va multumesc !

Re: Sfat achizitie GC WJ 2000 4.0 Laredo

http://www.jeep.com/webselfservice/B...GW48S2YC131574
    www.georgei23.com

Comentariu

Va multumesc pentru raspunsul prompt.
      Am vazut punte fata Dana 30..... iar in lista de optionale toate bunatatile.
      Sa inteleg ca acelea sunt optionalele puse pe masina sau e doar lista cu ce s-ar fi putut pune pe masina ?
      Inclin sa cred ca e doar lista pentru ca am vazut si QD si QT, vari-loc, etc
      Ma luminati pana la capat ?
      Mii de multumiri !!!!!

Comentariu

Teoretic ce e pe acea lista e și pe masina. Cel puțin la ale mele jeep-uri a fost 100% adevărat, inclusiv culoarea. Insa la ce iese pe WJ -ul asta și mie mi s-a părut ciudat ca vorbește și de QD și de QT. ...poate nu ma pricep eu la transmisiile astea...Mai sap...
        Ultima editare de georgei23; 13.sep.2015, 21:21.
        www.georgei23.com

Comentariu

http://wjjeeps.com/tcases.htm
          Se pare ca nu e nicio contradicitie..QD e un QTII cu acele varilok pe cele doua punti.
          Deci teoretic tot ce spune acel build sheet trebuie sa se regăsească pe masina, dacă e în starea în care a fost fabricata.
          Ultima editare de georgei23; 14.sep.2015, 13:57.
          www.georgei23.com

Comentariu

Multumesc inca o data pentru amabilitate.
            Teoretic dupa ce am citit pe al doilea site care mi l-ati trimis aceasta masina are doar ca optiune acele sisteme fiind echipare Laredo nu Limited, deci se poate sa am noroc sa fi fost puse de primul proprieter la comandarea masinii. Voi lua legatura cu el si probabil doar pe proba, la fata locului, voi vedea care este configuratia reala.
            Am mai gasit la pret bun si un GC WJ 2003 dar este 2.7 CRDI. La acesta ar fi mai mari sansele ca sa aiba toate cele doar ca e motorul diesel si nu stiu nimic despre fiabilitatea lui.
            Ultima editare de mihaicostineanu; 14.sep.2015, 12:27.

Comentariu

Procesare...
            X

Sqreen | Runtime Application Protection