Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitie Grand Cherokee WJ

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Sfat achizitie Grand Cherokee WJ

realist daca este impecabila....
    adica rugina pe dedesubt /ascunsa iscusit de negru proaspat si intretinere la zi.

mai adauga 1000E pt uleiuri, schimburi diverse piese si busi,probleme specifice care 99% sunt acolo ....asta este valabil cam la orice ai alege dupa criteriul adus /utilitar,daca proprietarul nu este un fraier investitor ca mine de exemplu care schimba tot si are acte si facturi la zi pt orice idiotenie.....
    Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
    Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Ar fi foarte bine sa aiba facturi pentru orice piesa cumparata si schimbata

Comentariu

Salut tuturor, sunt posesorul unui Daihatsu Feroza din '93 si as vrea sa il schimb cu un Grand Cherokee2002-2004. Motorul de 2.7 am citit despre el ca este cel mai fiabil.Daca ma puteti ghida / informa despre !
        Mentionez ca am achizitionat Feroza , insa nu prea am avut timp pentru offroad.Doresc schimbul pt ca sunt posesorul permisului de vanatoare (recent) si voi incepe usor usor sa merg in diferite locuri(paduri, coclauri cu apa etc...) dar si pe sosea(probabil drumuri 150-200km asfalt).... Credeti ca modelul mentionat mai sus ar satisface necesitatile/ offroad/asfalt....

Va multumesc anticipat pentru idei/ajutor/sfaturi

Comentariu

Postat în original de Florin_2016 Vezi post
          Salut tuturor, sunt posesorul unui Daihatsu Feroza din '93 si as vrea sa il schimb cu un Grand Cherokee2002-2004. Motorul de 2.7 am citit despre el ca este cel mai fiabil.Daca ma puteti ghida / informa despre !
          Mentionez ca am achizitionat Feroza , insa nu prea am avut timp pentru offroad.Doresc schimbul pt ca sunt posesorul permisului de vanatoare (recent) si voi incepe usor usor sa merg in diferite locuri(paduri, coclauri cu apa etc...) dar si pe sosea(probabil drumuri 150-200km asfalt).... Credeti ca modelul mentionat mai sus ar satisface necesitatile/ offroad/asfalt....

Va multumesc anticipat pentru idei/ajutor/sfaturi

Scuza-ma ca o sa fiu putin rau .

Tu ai citit ceva in forumul asta sau doar vrei mura-n gura ? Citeste si intreaba daca ai nelamuriri .Este scris cam tot ce se poate spune despre aceste masini .

P.S. Hai sictir - sa schimbi o Feroza cu un Grand Cherokee 2.7 cdi mi se pare o jignire la adresa marcii Jeep

Ultima editare de alin-jeep; 03.mai.2016, 15:35.

Comentariu

Nu cred ca cineva si-ar da vreun Jeep pe un Daihatsu...

Comentariu

Nu fiti rai cu un viitor coleg..S-a referit sa-si schimbe masina,nu sa o dea la schimb 1/1 pe Cherokee...Desi cred ca oricine cu Daihatsu sau vreo veverita ar vrea.Si in principiu da,trebuie citi topicul de la inceput,ca nu o se reia toate discutiile de la zero pt.tine.Daca vei avea totusi nelamuriri,in mod sigur ti se va raspunde la o problema nediscutata.
              0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com

Comentariu

Va multumesc pentru sarcasmul aratat...
                1. Nu doresc sa schimb Daihatsu 1/1 cu Jeep -in atentia domnului morariugeorge19
                2. Nu inteleg de ce v-ati aprins asa tare referitor la discutia deschisa de mine. Sunt nou in "domeniu", momentan am cv micut pt a invata(Feroza) ....despre voi(cei cu sarcasmul) sunt sigur ca v-ati nascut deja invatati si nu a fost nevoie sa intrebati(aici poate moderatorul ma si da afara-asa e la noi). Avand in vedere ca era un topic deschis exact pt asa ceva(sfaturi achizitionare) si o persoana postase un link cu o masina si niciun raspuns despre... am considerat ca si nou venit sa imi exprim "dorintele" cu referire la acest gen de masina si sa citesc parerile voastre... multumesc celor care au inteles si celor care nu au inteles.
                In vederea domnului alin-jeep : "Sarcasmul e pentru dezvoltare personala ce e masturbarea pentru sex"
                3. Daca am deranjat cu topicul deschis va rog domnilor admini sa ma excludeti, nu aveti nevoie de necunoscatori ca mine pe acest forum/site. Am sa gasesc insipiratie in alte parti.

Comentariu

Din partea voastra domnilor asteptam un raspuns genul:
                  1. Nu cumpara masina cu km mai multi de 300mii (exemplu)
                  2. Cele cu mototr de 3.1 sau 3.0 ma rog, au pb urmatoare si nu sunt fiabile.... pica ..pompa etc...
                  3. Te vei confrunta fiind o masina de peste 10 ani vechime cu urmatoarele siptome daca nu au fost schimbate la timp urmatoarele piese....

Cateva sfaturi .... nu cateva reprosuri.... dar asta ne face "speciali"...nu-I asa?!

Comentariu

O regula de bun simt este sa cercetezi despre ce intereseaza si apoi sa intrebi despre eventualele nelamuriri. Reformuleaza intrebarea si poate ti se raspunde concret.

Intrebare: cat ai citit despre Jeep pe acest site? Ai citit vreun topic-doua?

Comentariu

Am citit insa nu sunt 100% convins...sau poate nu am gasit ceea ce cautam...daca stiti unde anume ..va rog sa imi da-ti link ...Multumesc

Comentariu

100% convins nu o sa fii nici cand o sa fie la tine-n curte! intotdeauna o sa-ti doresti altceva, indiferent de ce o sa ai.

LE: cauta cu search sau du-te la Jeep, gasesti multe lucruri. Urmareste tot topicul lui RZV.
                        Ultima editare de rdk84; 04.mai.2016, 08:09.

Comentariu

Aici ai dreptate...:)

Comentariu

Multumesc frumos pentru ajutor!

Comentariu

Sunt totusi nedumerit referitor la modelele cu Quadradrive .... Incepand cu ce an exista pe aceste masini? sau pe ce anume modele(din topical lui RZV am vzt ca pe Laredo nu exista)??!
                              Ce an sa caut pentru a avea aceasta optiune? Sau ce model....

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection