Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Anvelope agricole pentru GC 5.2 ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Anvelope agricole pentru GC 5.2 ?

cu o masina ca asta nu stie sa mearga oricine

dai in ea.....da si ea in tine

Comentariu

Peste 2800-3000 rpm nu are rost sa mergi in offroad cu masina asta caci incepe dezmembrarea la flexari maxime, salturi si pulsatii. Si asa la 3k descarca destul la roata; cuplu cat ZD-ul deci nu vad de ce i-ai da 5k.
      XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7

Comentariu

Nu pune agricole pe ea. O sa rupi tot. Eu am MT 235/85/16. Si credema ca la incingeala rupi tot la masina si cu astea. Anu trecut am rupt prinderile de pe puntea fata si cardanu fata. In mod sigur am mers eu prea ca nebunu si ........ platforma a fost binevenita

Comentariu

Eu unul nu prea vad avantajul "agricolelor" pe masina de offroad. Acu vreo 10-15 ani era alta treaba, nu prea aveam de ales.
          Azi nu as mai folosi asa ceva nici daca mi le-ai da pe gratis, cu tot cu jante !!!

Ca unul ce a folosit asa ceva, iti pot spune din dezavantaje:
          1. la mersul pe asfalt, in viraje , masina pleaca de-a latul. Si uite , ca mai trebuie sa mergem si pe asfalt. Frana e groaznica, anvelopa face mult zgomot si cam atat
          2. nu ai stabilitate laterala pe inclinari
          3. in namol, masina se ingroapa si ramane pe burta
          4. la orice viteza peste 50km/h exista risc de explozie a anvelopei ( sunt construite rudimentar pe acarete de viteza mica)
          5. sunt f grele, nu se pot echilibra
          6. din ce imi amintesc , au diametre interioare dubioase, genu 15,3" etc, deci pe jantele auto nu se aseaza prea bine, detaloneaza usor
          7. solicita transmisia masinii la MAXIM

Cred ca e ultimul tip de anvelopa ce s-ar preta la Jeep-ul matali ... Eu zic sa te mai gandesti.
          ing. Luigi PIRSU
          www.nissan4x4.ro
          service si tunning NISSAN
          Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection