Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jeep grand cheroche wj 4l posibilitate montat anvelope 33 13 ,5 16 maxiss mudzzila

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Jeep grand cheroche wj 4l posibilitate montat anvelope 33 13 ,5 16 maxiss mudzzila

Salutare as dori sa montez aceste anvelope pe jeep wj 4l benzina Am comandat un chit suspensiee format din arcuri ome si amortizoare Fox ,pentru a incapea aceste anvelope am sa decupat din aripile fata 4 cm si din cele spate 3,5 cm fac bine sau rau astept unele recomandrii de la colegii ce se pricep la acest model multumesc
    Patrol 3,3L

Re: Jeep grand cheroche wj 4l posibilitate montat anvelope 33 13 ,5 16 maxiss mudzzila

mai ai nevoie de brate reglabile la punti....de flanse la roti sau jante cu et negativ.....schimbat furtune de frana.....cam astea imi vin acum in minte

la al meu cu gume de 31 si aveam probleme ...ba atingeau pragul...ba pe spate freca de amortizor...

Comentariu

Re: Jeep grand cheroche wj 4l posibilitate montat anvelope 33 13 ,5 16 maxiss mudzzila

Jante cu et negativ da 8j et minus25. Brate nu vad rostul pentru ca inaltarea din suspensie e doar de 2 inch restul e din in taiere aripilor fata 4 . 5 cm iar pe spate undeva la limita usi cam 3,5 cm
      Patrol 3,3L

Comentariu

eu ti-am spus cum a fost la a mea....ca sa nu tai din ea...tu cu a ta faci ce vrei

uitasem...iti trebuie si alt cardan pe fata

Comentariu

Rezultate ? Parerea mea e ca o sa arate ca naiba cu roti de 13,5 si et -25 . Ma gandesc ca este o masina ptr mall (am zis nu am dat cu paru' )

Comentariu

Postat în original de alin-jeep Vezi post
            Rezultate ? Parerea mea e ca o sa arate ca naiba cu roti de 13,5 si et -25 . Ma gandesc ca este o masina ptr mall (am zis nu am dat cu paru' )

In plus, cu niste flanse (minim 50mm) e ce trăbă. Posibil sa iasa rotile in afara suficient cat sa nu fie nevoie de inaltare :)
            '02 WG CRD - EGR delete
            '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

O sa pun 33 12.5 6 bogger ma ajuta un prieten cu adusu din state cele de 13,5 sint totusi prea late
              Patrol 3,3L

Comentariu

Postat în original de lucica Vezi post
                O sa pun 33 12.5 6 bogger ma ajuta un prieten cu adusu din state cele de 13,5 sint totusi prea late
                Mari, grele...si daca le scoti prea mult in afara vor avea de suferit pivotii si rulmentii.
                '02 WG CRD - EGR delete
                '94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Comentariu

33 12,5 16 bogger Jante 8j et minus 12 plus flanse de 5 cm ??
                  Patrol 3,3L

Comentariu

Procesare...
                  X

Sqreen | Runtime Application Protection