Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Problema cardan fata GC wj/wg

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Problema cardan fata GC wj/wg

Salutare!

Am un GC WG 2.7 CRD din 2002. Problema e ca m-a lasat avionul cu ochii in soare cand imi era lumea mai draga. A inceput cu un mic huruit care se auzea undeva....inca nu stiam unde. Dupa ceva timp am aflat...partea din spate a cardanului de pe fata avea brduful spart si a intrat presupun praf...ceea ce a dus la sfarsitul acelei cuple. Am pus alta...2 saptamani si caput. Dar asta a facut mai rau decat prima cupla...originala.

Dupa multe cautari pe net am decis ca e mai bine sa trec la un cardan cu cruci duble spre cutia de transfer si cruce simpla spre grup. Acum problema este ca nu stiu daca s-ar potrivi cardanul de pe ZJ sau de pe XJ (ma refer strict la lungime) si nici nu stiu daca cupla de prindere de pe grup e aceeasi cu cea de pe cutia de transfer. Si de unde as putea face rost?

Multumesc anticipat pt raspunsuri!

PS: presupun ca s-a mai discutat despre acest subiect. il voi sterge cat de repede pot. multumesc

Re: Problema cardan fata GC wj/wg

Problema absolut normala la masina de asta . Aproape toata lumea a trecut prin faza asta . Kit complet inlocuire cardan gasesti in Romania la 350 euro SH sau in Sua nou aproximativ 600 euro .

Spor

Comentariu

Re: Problema cardan fata GC wj/wg

Postat în original de alin-jeep Vezi post
      Problema absolut normala la masina de asta . Aproape toata lumea a trecut prin faza asta . Kit complet inlocuire cardan gasesti in Romania la 350 euro SH sau in Sua nou aproximativ 600 euro .

Spor
      si unde as putea gasi?

Comentariu

Procesare...
      X