Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Customizare Bara fata Wrangler JK


worldscape

Postări Recomandate

... e uite ca am facut-o si pe asta :ha: .... sa fac tuning , aka pe romaneste modificare, la o bara fata:

 

este vb despre bara fata de la WARN Elite care se comercializeaza in 2 variante:

 

- varianta fara bullbar:

 

elite01.thumb.jpg.bf629ccf5fd06189c7d1565b4e3cf69b.jpg

 

- varianta cu bullbar ... care insa este oribil, de parca ar afea o teava de gaz indoita si infipta :al :

 

elitebullbar02.thumb.jpg.848c60199f1dcf64ebadb7b10d68d486.jpg

 

 

... deci alegerea clientului a fost cea fara bullbar ... dar care parea incompleta odata montata pe masina ... dupa ce ne-am gandit putin si am incercat cateva scenarii si am "descoperit roata" :)

 

... am montat un bullbar care vine la modelul original de bara metalica americana de la modelul 10-th Anniversary / Spartacus in varianta Rugged Ridge ... si cam asta a iesit:

 

IMG_0199.thumb.jpg.f16c451448f8970c6a150d93abbc8077.jpg

 

IMG_0200.thumb.jpg.9635db3da0bde84a8d51e693a636c8a2.jpg

Editat de Astral

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Customizare Bara fata Wrangler JK

 

Sa inteleg ca este facuta o combinatie intre doua variante de bara : una fara bull bar cu bull bar de la alta varianta .

 

Hai cu poaze din timpul operatiunilor sa vedem cum ai facut ...sudura ... vopsirea ...bla...bla...bla...

 

pe unii ne intereseaza sa mai furam ceva idei :grin:

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Customizare Bara fata Wrangler JK

 

Sa inteleg ca este facuta o combinatie intre doua variante de bara : una fara bull bar cu bull bar de la alta varianta .

 

Hai cu poaze din timpul operatiunilor sa vedem cum ai facut ...sudura ... vopsirea ...bla...bla...bla...

 

pe unii ne intereseaza sa mai furam ceva idei :grin:

 

:h5

 

iexact :)

 

doar ca nu se foloseste sudura...

 

Bullbarul de la modelul 10-th Anniversary este prevazut cu piulite incastrate din fabricatie ... deci f simplu, la bara warn se masoara unde se vrea pozitionat si dau 2 gauri , apoi se prinde bullbarul cu 2 suruburi...si gata ... complet alt LOOK :)

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Customizare Bara fata Wrangler JK

 

iexact :)

 

doar ca nu se foloseste sudura...

 

Bullbarul de la modelul 10-th Anniversary este prevazut cu piulite incastrate din fabricatie ... deci f simplu, la bara warn se masoara unde se vrea pozitionat si dau 2 gauri , apoi se prinde bullbarul cu 2 suruburi...si gata ... complet alt LOOK :)

 

 

Superrrrrrrrrrrrrrrrrrr -arta nu altceva . Spor la treaba :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare