Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lada Niva - sunet ciudat

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Lada Niva - sunet ciudat

Va intra apa? Si mie cand o spal cu jetu. Dar nu ma deranjeaza. Daca intra apa, inseamna ca intra si aer. Daca tot nu am aer conditionat pe ea, macar se face curent pe la picioare.

Comentariu

Postat în original de cretu
      Va intra apa? Si mie cand o spal cu jetu. Dar nu ma deranjeaza. Daca intra apa, inseamna ca intra si aer. Daca tot nu am aer conditionat pe ea, macar se face curent pe la picioare.

Totul e sa privesti partea plina a paharului....

Comentariu

salut baieti , acum am revenit si eu de la Fundatica, poze cu masina am sa pun zilele astea si, ce sa zic am sa ma duc in obor sa caut pe acolo garnituri de usi, sa nu mai intre apa in ea , cand o spal

Comentariu

sau mai gasesti in Brasov, tot la un rus. E dat pe un forum, cu tot cu nr. de tel. dar nu mai stiu cum il cheama.
          Cauta si tu in sectiunea Niva, pe forum la dtrn.ro.
          4x4

Comentariu

Salutare!
            Nu va recomand sa cumparati Niva la mina a doua. Majoritatea sunt de la firme de paza si sunt rupte in doua. Masina nu-i scumpa deloc, ma refer la cea noua, asa ca, cada tot vreti sa o luati in leasing sau cu credit auto atunci cumparati una noua. Isi merita banii cu virf si indesat. Si daca ii mai puneti si instalatie GPL secventiala, adica vreo 2000 RON in plus, atunci v-ati scos.
            cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva

Comentariu

Lasa ca a mea e la mana a doua. deja au inceput sa cada. Noroc ca nu sunt scumpe piesele. NU* pot sa ma plang de ea, dar, parca, totusi. La 30000 nu se prea duce pivotu inferior ca la a mea. Plus rulment, plus bucse semicaseta de directie, si cine stie ce mai apare cand e desfacuta.

Comentariu

ba, da ai sa razi in hohote cand ai sa-ti dai seama ca ce-ai zis tu acolo sunt copilarii...

in 36.000 km, eu am schimbat la niva: 4 seturi complete ambreiaj, 2 baterii, un parbriz, de 2 ori pivotii inferiori-superiori, de 2 ori placute frana si saboti, 3 randuri amortizoare, de 4 ori rulmentii (fata-spate) (mi s-a gripat unul pe stanga fata brusc, era sa intru intr-un zid) 2 (si actualul proprietar tocmai mai face un "schimb") grupuri spate, un grup fata, 4 borcanase de lichid de ambreiaj, 2 de lichid de frana, 4 tendoane spate, de 2 ori toata bucsaraia, 2 casete de directie, semicasete, 1 bara de directie si de 3 ori capetele de bara, 3 seturi bujii. cand a inceput s-o ia pe ulei calculatorul, am facu-o cadou, deja 15-16% in oras pentru infectia aia de motoras devenise un pic cam de nesuportat.

altfel, conceptual vorbind, masina e supermisto, procentul de suruburi batute cu ciocanul e mai mic decat la aro, dar.... no cigar...

Comentariu

pentru faptul ca nu ai luat-o razna......te poate lovi damblaua in cazuri din astea extreme....
                  Nissan Patrol 3.3 SD
                  Audi A4 1.9 TDI
                  Mitu L200 2.5 DI-D

Comentariu

relativ on topic: acum mi-am dat seama de titlul sau.
                    scuzati-ma, am baut o bere si nu ma pot abtine: e ca in bancurile cu radio erevan: nu e sunet, e zgomot, nu e ciudat ci normal, si nu e unul, sunt mult mai multe, iar termenul de "sesizabil" e un eufemism...

in rest, cu-adevarat on -topic, am trecut si eu prin asta. am facut masina cadou.

Comentariu

Pai dupa tot ce ai spus inseamna ca ARO e mult mai bun iar Toyota e "masina suprema".

Comentariu

@georgenis: nu chiar, niva e mai misto, la aro mi s-a spart un pinion in cutie pe sosea, a trecut prin cutie, prin tunelul central, pe langa mine si prin plafon, iar toyota mi-a luat foc pe autostrada in mers.

dar toyo e din alt film

Comentariu

Postat în original de svejk
                          relativ on topic: acum mi-am dat seama de titlul sau.
                          scuzati-ma, am baut o bere si nu ma pot abtine: e ca in bancurile cu radio erevan: nu e sunet, e zgomot, nu e ciudat ci normal, si nu e unul, sunt mult mai multe, iar termenul de "sesizabil" e un eufemism....

Comentariu

Procesare...
                          X

Sqreen | Runtime Application Protection