Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

La ce foloseste??


Antonio

Postări Recomandate

Astazi am schimbat toba si ventilatoarele, ce am constatat la cat m-am bagat pe sub masina ca la cutia de viteze asa cred ca e in zona aia, sunt doua mufe http://img402.imageshack.us/img402/8638/92678261.jpgcare cine stie ce face fiecare ca eu nu stiu, dar una era scoasa cea din stanga, intrebarea mea la ce foloseste?? acum am bagat-o inapoi si am dat-o cu izolatie sa nu mai iasa ptr ca este cam topita si ar fi iest iar.

 

si mai am o dilema dc nu-mi merge un ventilator? am dat jos ventilatoarele dupa cea noua unde mergeau amandoua si pe asta nu merge decat unu. pe unde trebuie sa-mi mai bag nasu?? ptr ca vreau sa-l fac si pe al doilea. Au cumva sigurante separate ptr fiecare ventilator?? si sa fie arsa una. ptr ca eu am o siguranta care atunci cand o pun se arde instantaneu, am controlat tot,inafara de caldura din masina aia nu stiu daca e pe siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La ce foloseste??

 

Astazi am schimbat toba si ventilatoarele, ce am constatat la cat m-am bagat pe sub masina ca la cutia de viteze asa cred ca e in zona aia, sunt doua mufe http://img402.imageshack.us/img402/8638/92678261.jpgcare cine stie ce face fiecare ca eu nu stiu, dar una era scoasa cea din stanga, intrebarea mea la ce foloseste?? acum am bagat-o inapoi si am dat-o cu izolatie sa nu mai iasa ptr ca este cam topita si ar fi iest iar.

 

si mai am o dilema dc nu-mi merge un ventilator? am dat jos ventilatoarele dupa cea noua unde mergeau amandoua si pe asta nu merge decat unu. pe unde trebuie sa-mi mai bag nasu?? ptr ca vreau sa-l fac si pe al doilea. Au cumva sigurante separate ptr fiecare ventilator?? si sa fie arsa una. ptr ca eu am o siguranta care atunci cand o pun se arde instantaneu, am controlat tot,inafara de caldura din masina aia nu stiu daca e pe siguranta

nu se vede bine :sr( pt mine ) e posibil sa fie sonda de la diferentialul central (cel ce ti arata la bord cand cuplezi levierul cel mai mic in pozitia in fata )

nu stiu cum sunt sigurantele (ma indoiesc sa puna rusi sigurantze separate ) dar poti verifica alimentand independent mufa ventilatorului ce nu merge direct pe baterie , cu grija sa nu fie in scurt si sa ti se topeasca firele l mana , sa vezi de se invarte sau nu!......nu ma supar daca ma corectati !!!!!!!!! deasta suntem aici sa ne invatzam masinutzele :p :sr

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La ce foloseste??

 

fiecare siguranta are mai multi ,,consumatori,, am avut o perioada aceeasi problema cu arsul sigurantelor aveam torpedoul plin de sigurante pina am vazut intimplator ca ,,axul volanului ,, sau cum se numeste partea care pleaca de la,,covrig,, in jos dezizolase mai multe fire care astfel faceau scurt circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare