Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Snorkel niva

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Snorkel niva

In Chisinau este un magazin cu piese numai Lada (magazinul AVTOVAZ) in cartierul Posta Veche linga piata auto. Va recomand sa cautati piese fabricate in Rusia nu in alte parti. De Feodor din Obor sa uitati, are piese de doi bai la preturi mari. Am luat de la el cele mai proaste piese care pot exista, cu mult mai proaste decit piesele pentru batrina Dacia 1300 fabricate prin anii 90 la noi de fel si fel de SRL-uri.
    cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva

Comentariu

Postat în original de nivaforever Vezi post
      In Chisinau este un magazin cu piese numai Lada (magazinul AVTOVAZ) in cartierul Posta Veche linga piata auto. Va recomand sa cautati piese fabricate in Rusia nu in alte parti. De Feodor din Obor sa uitati, are piese de doi bai la preturi mari. Am luat de la el cele mai proaste piese care pot exista, cu mult mai proaste decit piesele pentru batrina Dacia 1300 fabricate prin anii 90 la noi de fel si fel de SRL-uri.
      recomandari , si iar recomandari ,dar niscai solutii?
      eu de la buzau ..pana sa ajung in ungaria ,la ruse ,sau la chisinev,prefer sa iau piese de la rusi din galati si de la fiodor aduse de el cand trece,important e sa casti putin oki cand le cumperi si sa ai si putin habar de cea ce vrei sa cumperi ,si mai e si magazinul din cluj unde oameni sunt destul de cumsecade cu stocul stau cam prost ,
      astept si eu cu nerabdare un ofertant sa aduca piese direct de la vaz!
      VIATA-I GREA DAR TRECE !!!

Comentariu

Postat în original de teo pes Vezi post
        recomandari , si iar recomandari ,dar niscai solutii?
        eu de la buzau ..pana sa ajung in ungaria ,la ruse ,sau la chisinev,prefer sa iau piese de la rusi din galati si de la fiodor aduse de el cand trece,important e sa casti putin oki cand le cumperi si sa ai si putin habar de cea ce vrei sa cumperi ,si mai e si magazinul din cluj unde oameni sunt destul de cumsecade cu stocul stau cam prost ,
        astept si eu cu nerabdare un ofertant sa aduca piese direct de la vaz!
        teo, stii de magazinul acela de pe Prutului? (am inteles ca esti din Buzau) Au ceva piese de Niva dar majoritatea le aduc pe comanda la o zi -doua. Este un magazin mic cu termopane,iti dau nr de tel. al cucoanei de acolo si cu ea vb. de piesele de care ai nevoie.0723/261955 sau0745/176841 sau0238/725262 - Macovei.
        "Tie popor ingrat, nu o sa-ti ramana nici cenusa mea!" - Maresalul Ion Antonescu

Comentariu

Postat în original de dex20 Vezi post
          teo, stii de magazinul acela de pe Prutului? (am inteles ca esti din Buzau) Au ceva piese de Niva dar majoritatea le aduc pe comanda la o zi -doua. Este un magazin mic cu termopane,iti dau nr de tel. al cucoanei de acolo si cu ea vb. de piesele de care ai nevoie.0723/261955 sau0745/176841 sau0238/725262 - Macovei.
          evident ca l stiu emil a fost coleg de serv cu mine meseria lui de baza e electrician ,multumesc ,dar exista o problema totusi: aprovizionarea o face tot de pe piata rusilor,dar cum am spus si mai sus stie cat de cat ce sa cumpere ,asa ca adosul prefer sa mi ramana mie,si mai nou s a reprofilat pe pese pt toata tipurile de masini,acum 2 saptamani cand am schimbat rulmentii in cutie am trecut pe acolo avand masina desfacuta , voiam suruburi de cardan ....si le am dat adresa magazinului de la cluj de care nu auzise asa ca atunci cand cumperi de la ei compara preturile sa nu cumperi mai scump
          VIATA-I GREA DAR TRECE !!!

Comentariu

Postat în original de teo pes Vezi post
            evident ca l stiu emil a fost coleg de serv cu mine meseria lui de baza e electrician ,multumesc ,dar exista o problema totusi: aprovizionarea o face tot de pe piata rusilor,dar cum am spus si mai sus stie cat de cat ce sa cumpere ,asa ca adosul prefer sa mi ramana mie,si mai nou s a reprofilat pe pese pt toata tipurile de masini,acum 2 saptamani cand am schimbat rulmentii in cutie am trecut pe acolo avand masina desfacuta , voiam suruburi de cardan ....si le am dat adresa magazinului de la cluj de care nu auzise asa ca atunci cand cumperi de la ei compara preturile sa nu cumperi mai scump
            Da,aici cam ai dreptate cu aprovizionarea si cu preturile ,eu am mai luat de la ei lucruri minore pt. ca reparatii adevarate la masina le fac la un service din bucuresti din vitan-barzesti langa hotelul Grand Ring.
            "Tie popor ingrat, nu o sa-ti ramana nici cenusa mea!" - Maresalul Ion Antonescu

Comentariu

Postat în original de dmx Vezi post
              Am inteles ca este un magazin de piese pentru Niva, si chiar ceva ""piata auto"" cu piese si accesorii in Ucraina, aproape de mine, la vreo 80km, sper sa reusesc sa-mi gasesc timp pentu pasapot ca as merge sa vad cam ce se gaseste pe acolo.
              Ti-am gasit snorkel frumos foc,pe lada.total,in germania, dar este 355 de euroi....

Comentariu

Postat în original de liviuvisanl Vezi post
                Ti-am gasit snorkel frumos foc,pe lada.total,in germania, dar este 355 de euroi....
                Cam mult...ce model este?
                Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!

Comentariu

Postat în original de dmx Vezi post
                  Cam mult...ce model este?

Comentariu

Detalii despre modelul asta de snorkel poti gasi aici http://www.f-design.ru/

Comentariu

Detalii despre modelul asta de snorkel poti gasi aici http://www.f-design.ru/

cate lucruri frumoase se gasesc la ei...
                      daca se gaseau piesele astea de tunning la noi cum se gasesc cele de logan,cred ca mai multa lume s-ar fi "indragostit" de niva...pacat....

Comentariu

"Bunatati" adevarate se gasesc pe www.nivashop.ru Problema este cum punem mina pe ele. Din "sapaturile" pe care le-am facut am aflat ca in Chisinau este un magazin reprezentanta Avtovaz. Prin iulie am sa fac un drum acolo sa vad care-i oferta si poate ma inteleg cu ei sa aduca pe baza de comanda si piese de pe nivashop. Preturile sunt mai mult decit decente.

Comentariu

"Bunatati" adevarate se gasesc pe www.nivashop.ru Problema este cum punem mina pe ele. Din "sapaturile" pe care le-am facut am aflat ca in Chisinau este un magazin reprezentanta Avtovaz. Prin iulie am sa fac un drum acolo sa vad care-i oferta si poate ma inteleg cu ei sa aduca pe baza de comanda si piese de pe nivashop. Preturile sunt mai mult decit decente.

Stiu acel site, am mai vb cu colegii nostri despre el si despre cum am putea sa luam piese de acolo si tot n-am ajuns la nicio solutie.
                          Bine ar fi daca acel magazin din moldavia ar avea si el un site sa ne orientam si noi si daca e sa cerem ceva, sa ne si intelegem....

Comentariu

@dmx acum arata intr-un mare fel rusoaica ta...e de admirat!
                            Eu am snorkel facut din pvc de 50...la vremea aia nu erau disponibile in magazine
                            Land Niva Luci
                            WWOC-VALCEA
                            X-TREME OLANESTI

Comentariu

Postat în original de Land Niva Luci Vezi post
                              @dmx acum arata intr-un mare fel rusoaica ta...e de admirat!
                              Eu am snorkel facut din pvc de 50...la vremea aia nu erau disponibile in magazine
                              Sper sa ne vedem vara asta la o tura
                              Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!

Comentariu

@dmx cu siguranta o sa ne vedem !!!
                                Land Niva Luci
                                WWOC-VALCEA
                                X-TREME OLANESTI

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection