Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Snorkel niva


dmx

Postări Recomandate

Re: Snorkel niva

 

singurul loc unde l-am vazut este pe site-ul brazilian natal ! uite si link-ul cu pricina!http://www.natal4x4.com.br/prod_01.htm! eu am preferat sa decupez din capota si sa adaptez unul de mitsu pajero daca informatia vanzatorului a fost corecta! e pe parte dreapta si unghiul la parbriz e exact cat trebuie !

Editat de khumall
traim in romania si asta se si vede!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

Stie cineva unde gasesc acest model de Snorkel?

 

foarte tare...l-am vazut si eu pe un site din italia, acum ceva timp.as cumpara si eu unul daca as gasi.daca aflu ceva, te anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

singurul loc unde l-am vazut este pe site-ul brazilian natal ! uite si link-ul cu pricina!http://www.natal4x4.com.br/prod_01.htm! eu am preferat sa decupez din capota si sa adaptez unul de mitsu pajero daca informatia vanzatorului a fost corecta! e pe parte dreapta si unghiul la parbriz e exact cat trebuie !

 

Poate reusesti sa pui niste poze, sa vedem si noi ce a iesit acolo.Cu cat mai explicite cu atat mai bine.

Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

@dmx

treaba nu e finalizata inca pt ca am abandonat pt o vreme lucrl la masina ,dar am sa pun poze ca sa vezi cam ce implica solutia aleasa de mine!

acel scorkel l-am vazut si eu acum ceva vreme si l-am reperat p site-ul ce ti l-am dat spre vizualizare insa din cate am inteles pretul lui este 440 de dolari plus transportul din brazilia! poate /si sper ca am inteles gresit ! personal cred ca e putzin cam scump pt buzunarul meu!,ma batea chiar gandul sa fac un mulajp care sa construiesc unul din fibra si sa cumpr doar capul !

Editat de khumall
traim in romania si asta se si vede!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

revin cu niste poze facute azi in graba la ideea de la care am plecat ,poate va ajuta intr-un fel sau altul! repet este doar ideea de plecare neavand timp inca pentru finalizarea lucrulu inceput!

sper sa fie destul de explicite pozele !nu cred ca mai necesita alte comentarii:h5

traim in romania si asta se si vede!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Snorkel niva

 

Salut!

Asta am gasit pe un site din Rusia!

Costa 5040 ruble=120 euro

http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=a&action=tovar_list&rzd_id=offroadsnorkels&srzd_id=offroad_niva

Pretul mie personal imi pare ok dar nu stiu cum as putea sa il cumpar!

Daca are cineva o idee?

 

 

Exact asta il vazusem si eu, pe acelasi site, daca citesti topicul mai sus si am aceeasi dilema.....cum sa facem rost de el.

La ei se gasesc o groaza de accesorii pt nive, dar degeaba,ca in afara de piese uzuale, nu putem sa procuram nimic.asta este una din problemele acestei masini...

Logic si normal, era sa le poti comanda si cumpara de la reprezentanta lada din romania, dar nu avem nicio sansa din pacate:uameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

@liviuvisanl-de ce nu incercati(cel putin cei din Bucuresti)sa vorbiti cu rusul ala din Obor sa va aduca?Poate ere el ceva posibilitati sa le aduca si sa le treaca in tara mai lesne:wink:

 

 

Moshule,stii care-i problema cu Fiodor????Aduce piesele de lada din ucraina, de la Odessa si cica nu au aceeasi calitate cu alea rusesti.un fel de after-market.Deci iti dai seama de calitatea lor.Si problema este ca si el la randul lui le ia de la altcineva, deci este mana a 2-a.Nici nu prea te intelegi cu el,e cam repezit si nu-ti da impresia ca a si inteles ce i-ai spus,plus ca trebuie sa ai rabdare multa....

Eu am asteptat o luna pt un amarat de rulment de remorca....

Vrei sa-ti spun cat mi-a cerut pe un cauciuc la aceeasi remorca? 250 ron bucata si are dimensiunea pe 10, deci iti poti imagina....k mi-au trebuit 4.

Stia ca nu se gasesc si m-a ars rau.

Am fost cu un nene tot din obor, pana la russe in bulgaria, cand cautam ornamentele pt niva(fiodor m-a lungit 2 luni degeaba) si am gasit acolo magazin de niva cu preturi f bune, dar aveau numai piese pt mecanica si tabla.ce tine de ornamente sau restilizare nimic,plus ca engleza pt ei este=chineza:uameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

Am inteles ca este un magazin de piese pentru Niva, si chiar ceva ""piata auto"" cu piese si accesorii in Ucraina, aproape de mine, la vreo 80km, sper sa reusesc sa-mi gasesc timp pentu pasapot ca as merge sa vad cam ce se gaseste pe acolo.

Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

In Chisinau este un magazin cu piese numai Lada (magazinul AVTOVAZ) in cartierul Posta Veche linga piata auto. Va recomand sa cautati piese fabricate in Rusia nu in alte parti. De Feodor din Obor sa uitati, are piese de doi bai la preturi mari. Am luat de la el cele mai proaste piese care pot exista, cu mult mai proaste decit piesele pentru batrina Dacia 1300 fabricate prin anii 90 la noi de fel si fel de SRL-uri.

cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

In Chisinau este un magazin cu piese numai Lada (magazinul AVTOVAZ) in cartierul Posta Veche linga piata auto. Va recomand sa cautati piese fabricate in Rusia nu in alte parti. De Feodor din Obor sa uitati, are piese de doi bai la preturi mari. Am luat de la el cele mai proaste piese care pot exista, cu mult mai proaste decit piesele pentru batrina Dacia 1300 fabricate prin anii 90 la noi de fel si fel de SRL-uri.

 

recomandari , si iar recomandari ,dar niscai solutii? :uameni

eu de la buzau ..pana sa ajung in ungaria ,la ruse ,sau la chisinev,prefer sa iau piese de la rusi din galati si de la fiodor aduse de el cand trece,important e sa casti putin oki cand le cumperi si sa ai si putin habar de cea ce vrei sa cumperi ,si mai e si magazinul din cluj unde oameni sunt destul de cumsecade cu stocul stau cam prost ,

astept si eu cu nerabdare un ofertant sa aduca piese direct de la vaz!:wink:

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

recomandari , si iar recomandari ,dar niscai solutii? :uameni

eu de la buzau ..pana sa ajung in ungaria ,la ruse ,sau la chisinev,prefer sa iau piese de la rusi din galati si de la fiodor aduse de el cand trece,important e sa casti putin oki cand le cumperi si sa ai si putin habar de cea ce vrei sa cumperi ,si mai e si magazinul din cluj unde oameni sunt destul de cumsecade cu stocul stau cam prost ,

astept si eu cu nerabdare un ofertant sa aduca piese direct de la vaz!:wink:

teo, stii de magazinul acela de pe Prutului? (am inteles ca esti din Buzau) Au ceva piese de Niva dar majoritatea le aduc pe comanda la o zi -doua. Este un magazin mic cu termopane,iti dau nr de tel. al cucoanei de acolo si cu ea vb. de piesele de care ai nevoie.0723/261955 sau0745/176841 sau0238/725262 - Macovei.

"Tie popor ingrat, nu o sa-ti ramana nici cenusa mea!" - Maresalul Ion Antonescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

teo, stii de magazinul acela de pe Prutului? (am inteles ca esti din Buzau) Au ceva piese de Niva dar majoritatea le aduc pe comanda la o zi -doua. Este un magazin mic cu termopane,iti dau nr de tel. al cucoanei de acolo si cu ea vb. de piesele de care ai nevoie.0723/261955 sau0745/176841 sau0238/725262 - Macovei.

 

evident ca l stiu emil a fost coleg de serv cu mine meseria lui de baza e electrician ,multumesc ,dar exista o problema totusi: aprovizionarea o face tot de pe piata rusilor,dar cum am spus si mai sus stie cat de cat ce sa cumpere ,asa ca adosul prefer sa mi ramana mie,si mai nou s a reprofilat pe pese pt toata tipurile de masini,acum 2 saptamani cand am schimbat rulmentii in cutie am trecut pe acolo avand masina desfacuta , voiam suruburi de cardan ....si le am dat adresa magazinului de la cluj de care nu auzise asa ca atunci cand cumperi de la ei compara preturile sa nu cumperi mai scump :wink:

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

evident ca l stiu emil a fost coleg de serv cu mine meseria lui de baza e electrician ,multumesc ,dar exista o problema totusi: aprovizionarea o face tot de pe piata rusilor,dar cum am spus si mai sus stie cat de cat ce sa cumpere ,asa ca adosul prefer sa mi ramana mie,si mai nou s a reprofilat pe pese pt toata tipurile de masini,acum 2 saptamani cand am schimbat rulmentii in cutie am trecut pe acolo avand masina desfacuta , voiam suruburi de cardan ....si le am dat adresa magazinului de la cluj de care nu auzise asa ca atunci cand cumperi de la ei compara preturile sa nu cumperi mai scump :wink:

Da,aici cam ai dreptate cu aprovizionarea si cu preturile ,eu am mai luat de la ei lucruri minore pt. ca reparatii adevarate la masina le fac la un service din bucuresti din vitan-barzesti langa hotelul Grand Ring.

"Tie popor ingrat, nu o sa-ti ramana nici cenusa mea!" - Maresalul Ion Antonescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Snorkel niva

 

Am inteles ca este un magazin de piese pentru Niva, si chiar ceva ""piata auto"" cu piese si accesorii in Ucraina, aproape de mine, la vreo 80km, sper sa reusesc sa-mi gasesc timp pentu pasapot ca as merge sa vad cam ce se gaseste pe acolo.

 

Ti-am gasit snorkel frumos foc,pe lada.total,in germania, dar este 355 de euroi....:grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Snorkel niva

 

Ti-am gasit snorkel frumos foc,pe lada.total,in germania, dar este 355 de euroi....:grin:

 

Cam mult...ce model este?

Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel niva

 

Detalii despre modelul asta de snorkel poti gasi aici http://www.f-design.ru/

 

 

cate lucruri frumoase se gasesc la ei...

daca se gaseau piesele astea de tunning la noi cum se gasesc cele de logan,cred ca mai multa lume s-ar fi "indragostit" de niva...pacat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare