Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Snorkel niva

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Snorkel niva

Stie cineva unde gasesc acest model de Snorkel?
    Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!

Re: Snorkel niva

singurul loc unde l-am vazut este pe site-ul brazilian natal ! uite si link-ul cu pricina!http://www.natal4x4.com.br/prod_01.htm! eu am preferat sa decupez din capota si sa adaptez unul de mitsu pajero daca informatia vanzatorului a fost corecta! e pe parte dreapta si unghiul la parbriz e exact cat trebuie !
    Ultima editare de khumall; 26.ian.2010, 22:02.
    traim in romania si asta se si vede!

Comentariu

Postat în original de dmx Vezi post
      Stie cineva unde gasesc acest model de Snorkel?
      foarte tare...l-am vazut si eu pe un site din italia, acum ceva timp.as cumpara si eu unul daca as gasi.daca aflu ceva, te anunt.

Comentariu

Postat în original de khumall Vezi post
        singurul loc unde l-am vazut este pe site-ul brazilian natal ! uite si link-ul cu pricina!http://www.natal4x4.com.br/prod_01.htm! eu am preferat sa decupez din capota si sa adaptez unul de mitsu pajero daca informatia vanzatorului a fost corecta! e pe parte dreapta si unghiul la parbriz e exact cat trebuie !
        Poate reusesti sa pui niste poze, sa vedem si noi ce a iesit acolo.Cu cat mai explicite cu atat mai bine.

Comentariu

@dmx
          treaba nu e finalizata inca pt ca am abandonat pt o vreme lucrl la masina ,dar am sa pun poze ca sa vezi cam ce implica solutia aleasa de mine!
          acel scorkel l-am vazut si eu acum ceva vreme si l-am reperat p site-ul ce ti l-am dat spre vizualizare insa din cate am inteles pretul lui este 440 de dolari plus transportul din brazilia! poate /si sper ca am inteles gresit ! personal cred ca e putzin cam scump pt buzunarul meu!,ma batea chiar gandul sa fac un mulajp care sa construiesc unul din fibra si sa cumpr doar capul !
          Ultima editare de khumall; 28.ian.2010, 08:07.

Comentariu

am mai gasit snorkel pt niva pe un site din spania si era 199 de dolari si unul ff frumos pe un site din rusia, scria pretul, dar era in moneda lor....
            adresa este 4x4shop.ru

Comentariu

daca vorbesti de snorkel acela care este pe suzuchi samurai ala e pretul la masina , adica 10600.44 euro

Comentariu

Postat în original de Antonio Vezi post
                daca vorbesti de snorkel acela care este pe suzuchi samurai ala e pretul la masina , adica 10600.44 euro

era accesoriu separat si era special pt niva!

Comentariu

revin cu niste poze facute azi in graba la ideea de la care am plecat ,poate va ajuta intr-un fel sau altul! repet este doar ideea de plecare neavand timp inca pentru finalizarea lucrulu inceput!
                  sper sa fie destul de explicite pozele !nu cred ca mai necesita alte comentarii

Comentariu

Salut!
                    Asta am gasit pe un site din Rusia!
                    Costa 5040 ruble=120 euro
                    http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...d=offroad_niva
                    Pretul mie personal imi pare ok dar nu stiu cum as putea sa il cumpar!
                    Daca are cineva o idee?
                    yo9gdj

Comentariu

Postat în original de dragos nivaru Vezi post
                      Salut!
                      Asta am gasit pe un site din Rusia!
                      Costa 5040 ruble=120 euro
                      http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...d=offroad_niva
                      Pretul mie personal imi pare ok dar nu stiu cum as putea sa il cumpar!
                      Daca are cineva o idee?

Exact asta il vazusem si eu, pe acelasi site, daca citesti topicul mai sus si am aceeasi dilema.....cum sa facem rost de el.
                      La ei se gasesc o groaza de accesorii pt nive, dar degeaba,ca in afara de piese uzuale, nu putem sa procuram nimic.asta este una din problemele acestei masini...
                      Logic si normal, era sa le poti comanda si cumpara de la reprezentanta lada din romania, dar nu avem nicio sansa din pacate

Comentariu

@liviuvisanl-de ce nu incercati(cel putin cei din Bucuresti)sa vorbiti cu rusul ala din Obor sa va aduca?Poate ere el ceva posibilitati sa le aduca si sa le treaca in tara mai lesne
                        bau bau

Comentariu

Postat în original de moshu68 Vezi post
                          @liviuvisanl-de ce nu incercati(cel putin cei din Bucuresti)sa vorbiti cu rusul ala din Obor sa va aduca?Poate ere el ceva posibilitati sa le aduca si sa le treaca in tara mai lesne

Moshule,stii care-i problema cu Fiodor????Aduce piesele de lada din ucraina, de la Odessa si cica nu au aceeasi calitate cu alea rusesti.un fel de after-market.Deci iti dai seama de calitatea lor.Si problema este ca si el la randul lui le ia de la altcineva, deci este mana a 2-a.Nici nu prea te intelegi cu el,e cam repezit si nu-ti da impresia ca a si inteles ce i-ai spus,plus ca trebuie sa ai rabdare multa....
                          Eu am asteptat o luna pt un amarat de rulment de remorca....
                          Vrei sa-ti spun cat mi-a cerut pe un cauciuc la aceeasi remorca? 250 ron bucata si are dimensiunea pe 10, deci iti poti imagina....k mi-au trebuit 4.
                          Stia ca nu se gasesc si m-a ars rau.
                          Am fost cu un nene tot din obor, pana la russe in bulgaria, cand cautam ornamentele pt niva(fiodor m-a lungit 2 luni degeaba) si am gasit acolo magazin de niva cu preturi f bune, dar aveau numai piese pt mecanica si tabla.ce tine de ornamente sau restilizare nimic,plus ca engleza pt ei este=chineza

Comentariu

Aha!
                            Am auzit eu ca face tot felul de smecherii de astea!
                            Credeam ca le aduce de la rusi.
                            Oricum daca zici ca pe la bulgari este mai bine,nu are rost sa te incurci cu el.Sa auzimnumai de bine!
                            bau bau

Comentariu

Am inteles ca este un magazin de piese pentru Niva, si chiar ceva ""piata auto"" cu piese si accesorii in Ucraina, aproape de mine, la vreo 80km, sper sa reusesc sa-mi gasesc timp pentu pasapot ca as merge sa vad cam ce se gaseste pe acolo.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection