Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Niva-Rezervor Benzina


simiondorin

Postări Recomandate

Salutare!!!

 

Pana sa-mi cumpar aceasta masina nu am avut nici o treaba cu masinile 4x4 decat ca simplu pasager.

Apreciez orice mesaj, raspuns cu posibli dealeri de piese Lada, fiind momentan intr-o dilema cu rezervorul de benzina. Am observat ca are scurgeri la fiecare plin, dupa o reparatie ( cositorit) scurgerea este tot acolo, unde as putea gasi un rezervor nou!?

Scurgerea fiind in partea dreapta, acolo fiind si conducta de alimentare si inca o instalatie ceva de preluare a gazelor, momentan avand acces la acea zona si scurgerea nu pare sa fie de la vreun cablaj sau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Niva-Rezervor Benzina

 

Da multumesc!

Am discutat cu cei de la Cluj la inceputul saptamanii si inca nici o veste daca mai stiii si altii!

 

ia legatura cu userul PARVU e de pe langa tine prin apropiere :) si omu a avut 2 nive cred ca una o mai are inca si sigur te poate indruma catre vreo firma de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Niva-Rezervor Benzina

 

Salutare!!!

 

Pana sa-mi cumpar aceasta masina nu am avut nici o treaba cu masinile 4x4 decat ca simplu pasager.

Apreciez orice mesaj, raspuns cu posibli dealeri de piese Lada, fiind momentan intr-o dilema cu rezervorul de benzina. Am observat ca are scurgeri la fiecare plin, dupa o reparatie ( cositorit) scurgerea este tot acolo, unde as putea gasi un rezervor nou!?

Scurgerea fiind in partea dreapta, acolo fiind si conducta de alimentare si inca o instalatie ceva de preluare a gazelor, momentan avand acces la acea zona si scurgerea nu pare sa fie de la vreun cablaj sau ...

 

am mai discutat cu cineva din constanta aici pentru piese , vedeti ca aveti si voi ,,gorbaciov" mergi acolo si zice ca ar fi un moldovean cu o niva mov , vorbeste cu el , sau vorbiti , eu am facut multa treaba cu ei ,aici in zona mea , poate omul daca are mai multe comenzi il motivati sa va aduca ce vreti !

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Niva-Rezervor Benzina

 

Velcev Feodor -tel.: 0722.939.956 sau 0742.086.616. Tipul asta aduce piese de Niva, suna-l si vezi ce iti spune. Ti-as recomanda in primul rind sa iei legatura cu cei de la Tibgal srl din Cluj, sunt mai seriosi decit moldovenii nostri de dincolo, mai ales astia din Constanta care au "imprumutat bunele obiceiuri" in ale comertului de la makedonii din oras.

cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Niva-Rezervor Benzina

 

Multumesc mult de raspusuri!!!

Cu rusii de la "Gorbaciov Constanta"am luat legatura pt diferite piese si nu am primit din partea lor decat disponibilitatea de a-mi procura piese cat mai mici ca ..... :) Si de calitatea lor este adevarat ca cam lasa de dorit, cu cei de la Cluj am rezolvat majoritatea problemelor. Acuma la masina am inlocuit injectoare,bujii, fisele par ok dar motorul tot nu merege "rotund", rezervorul se pare sa se fii rezolvat printr-o a doua cositorire la cotul de alimetare a rezervolui. Ce stiti despre catalizator l-a scos careva ca la mine suna numai a site imprastiate!

:))) ar trebuii cam "N" discutii diferite deschise intrebarile astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare