Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

piese din dezmembrari urgent

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: piese din dezmembrari urgent

Postat în original de JokR Vezi post
    pe mine m-ar interesa jenti+cauciucuri daca mai sunt!
    ti le dau eu pe ale mele daca vrei :) 5 bucati :)

Comentariu

Da Karolica ! si eu le am vandut pe toate 5 in exces de zel ca am 2 perechi pe 15" , si cand sa pun rezerva la motor !!!...,,clanta" ca nu se mai inchidea capota .....si dai si umbla disperat pana cand am gasit o janta de aro sau tv , sableaza , vopseste ,,,!!
      asa ca pastreaza o janta aruncata undeva ca nu stii cand vinzi si nu poti inchide capota cu 15"
      VIATA-I GREA DAR TRECE !!!

Comentariu

Postat în original de teo pes Vezi post
        Da Karolica ! si eu le am vandut pe toate 5 in exces de zel ca am 2 perechi pe 15" , si cand sa pun rezerva la motor !!!...,,clanta" ca nu se mai inchidea capota .....si dai si umbla disperat pana cand am gasit o janta de aro sau tv , sableaza , vopseste ,,,!!
        asa ca pastreaza o janta aruncata undeva ca nu stii cand vinzi si nu poti inchide capota cu 15"
        Teo vezi ce faci daca pui jenti pe 15 :):):)

eu scap de aceasta problema ca le am pe 16 :) si la motor nici pomeneala sa mai pun rezerva ca deja spatiul de acolo e ocupat cu diverse alte acareturi :) cutia de relee troliu,cabluri,filtre...

Comentariu

am revenit la varianta asta pt ca : -nu mai pot face efot , respectiv sa mut roata de rezerva de colo colo cand pun bagaje (nici pomeneala sa o mai pot vreodata da jos sau ridica in varianta pe masina)
          -masina e la vanzare
          -daca nu se vinde pana ia licenta va
          ramane fetei sa faca teren si exclus sa
          o urce ea pe masina

Comentariu

Postat în original de teo pes Vezi post
            am revenit la varianta asta pt ca : -nu mai pot face efot , respectiv sa mut roata de rezerva de colo colo cand pun bagaje (nici pomeneala sa o mai pot vreodata da jos sau ridica in varianta pe masina)
            -masina e la vanzare
            -daca nu se vinde pana ia licenta va
            ramane fetei sa faca teren si exclus sa
            o urce ea pe masina
            pai de ce nu o pui in portbagaj? ca e mai usor sa o urci si dai jos din portbagaj in comparatie cu spatiul de la motor.
            eu de vandut nu vreau s ao vand o tin strict de aratura ca m-am dedat si eu la dealea americane cu automata :)

in rest daca o lasi ficei macar copilot sa isi ia pe cineva mai fortos sa il puna la schimbat de roata ca 25 de kg nu sunt prea usoare si daca mai au zi pamant pe ele si prin ele...e clar ca ajunge lejer la 40 de kg :) la mine numa roata avea undeva la 35 cu resapate iar in mocirla se mai aduna pana la aproape 10 pe roata pe roata :)

Comentariu

Postat în original de KAROLOKW Vezi post
              ti le dau eu pe ale mele daca vrei :) 5 bucati :)
              cat costa?
              Lay back & wach the sky

Comentariu

Salut,

Mai este cumva valabil anuntul cu cele doua nive din 2006? Din cate stiu in acel an se faceau deja cu servo-directie. Din experienta voastra, pot lua servodirectia de la o masina aflata in dezmemebrari si sa o montez pe o masina din 2003? M-ar interesa fara modificari. Stiu ca partea cu modificarile s-a mai discutat.

Multumesc

Comentariu

Postat în original de BogdanAWD Vezi post
                  Salut,

Mai este cumva valabil anuntul cu cele doua nive din 2006? Din cate stiu in acel an se faceau deja cu servo-directie. Din experienta voastra, pot lua servodirectia de la o masina aflata in dezmemebrari si sa o montez pe o masina din 2003? M-ar interesa fara modificari. Stiu ca partea cu modificarile s-a mai discutat.

Multumesc
                  alea de care discutam la inceputul topicului au ramas una la stadiu de caroserie daca nu a plecat si aiaiar cealalta era redusa la nivel de capote o usa cred ca si un haion in rest ceva plasticaraie interna

legat de servo stiu ca se potrivesc si se pot pune atata timp cat ai toate piesele aferente,si pe mine ma batea gandul sa fac astfel dar ma costa mult toata instalatia originala iar adaptari de pe suzuki si altele nu ma apuc ca nu am acel nivel de cunostinte sa le fac :)

Comentariu

stiti cumva daca se potriveste capota de la alea care is dezmenbrate la niva din '83?
                    Lay back & wach the sky

Comentariu

eu stiu ca se potraveste si una si alta , cel putin eu mi am montat servo originala de pe alta masina , capota nu cred ca nu se potraveste perfect.

Comentariu

Procesare...
                      X