Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

piese din dezmembrari urgent


KAROLOKW

Postări Recomandate

am luat legatura cu un nene care zice ca are 2 nive la dezmembrat care au avut motoarele calate sau nu stiu eu ce probleme la motor,sustine ca masinile sunt cat de cat intregi si complete dar ca a mai dat de pe ele cateva maruntisuri

 

acum intrebarea mea este urmatoarea...vrea cineva ceva de pe masinile astea?

eu vreau o usa si eventual o capota de motor in rest doar daca vad ceva sa imi faca cu ochiu

va rog daca vrea cineva ceva sa facem o lista aici cu piesele necesare si apoi daca cineva vrea eu i le pot lua si le aduc in Bucuresti omul fiind din zona limitrofa.

ca exemplu de preturi pe o usa si o capota motor complete si in stare buna dupa cum sustine el vrea 500 lei adica 5 milioane lei vechi...pentru mine e foarte tentant tinand cont ca o usa noua fara restul de pe accesorii pe ele costa intre 600-850 lei :)

a nu se intelege ca fac reclama sau vreo afacere ca nu ma ocup de asa ceva e doar o dorinta de a ajuta unu sau mai multi posesori de nive care au nevoie de cate o piesa...

eu caut de exemplu o usa dreapta de cateva luni si nu gasesc toti vor sa imi vanda masina cu totul :)

daca se concretizeaza treaba si omul e serios ca nu il cunosc am derulat discutiile doar la telefon si daca ceea ce spune e real eu ma gandesc serios sa il folosesc pe post de sursa de piese :)

doar daca e serios altfel consider ca am facut o plimbare de agrement la sfarsit de saptamana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

Pe mine m-ar interesa portiera spate, completa. Haionul. Dar e cam mare, nu cred ca mai e loc sa le cari pe ale tale.

Mai stiu si eu o niva la dezmembrare, in bucuresti, dar e carburatie, difera geamurile de la portiere.

Editat de ubu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

ok deci pana acum ar fi cam asa:

 

1-eu care vreau in principal usa dreapta la 250 lei

capota motor tot la 250 lei

2- UBU interesat de haion...???lei voi afla si comunic aici detaliile.

 

eventual daca nu va deranjeaza cine e interesat sa imi dea PM cu numarul de telefon sau sa ma sune si vorbim alte detalii.

motivul pentru care solicit numarul de telefon este ca la momentul cand sunt acolo defata cu omul si vad si piesele sa il sun sa imi confirme sau nu daca fac achizitia sau nu pentru ca e foarte posibil ca la telefon sa fie toate bune si frumoase cu omul dar cand vad piesa fizic sa ma trezesc ca e ruginita si ii lipseste nu stiu ce balama iar in conditiile astea coritorul cel interesat are decizia ca altfel eu nu ma apuc sa dau banii sa fac colectie de table si fiare ca nu imi trebuie si nici nu am nevoie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

Ce nasol ca nu avem o sectiune pentru vanzari piese numai de Lada....uite am postat si eu, pentru un forumist mai nou, un anunt: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?76550-De-vanzare-roti-jante-cutie-viteze-LADA-NIVA

Preturile sunt super decente si de aceea imi permit sa postez aici (sunt sigur ca nu ma injura Karol :)) )

Editat de pirvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

pai daca nu se supara adminii sau moderatorii putem face sau transforma topicul asta in unul de vanzari cumparari schimburi donatii dedicat pentru niva

eu nu am nimic impotriva chiar mi=ar placea ar fi mai bine mai simplu si mai rapid pentru toti adica ma refer noi cei cu niva.

eu de exemplu caut de luni de zile o usa de dreapta am intrebat in stanga in dreapta pe aici pe forum ...am postat chiar si la sectiunile dedicate...si...surpriza am gasit pe ""goagal"" aiurea asa in prima jumatate de ora.

Parvu daca ziceai mai acum o luna le luam eu jentile acum am deja jenti de nu mai am loc de ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

ok deci pana acum ar fi cam asa:

 

1-eu care vreau in principal usa dreapta la 250 lei

capota motor tot la 250 lei

2- UBU interesat de haion...???lei voi afla si comunic aici detaliile.

3- fuzete stanga dreapta

4-cutie in 5 recomand sa iei legatura cu colegu Parvu

5-cardan spate

6-grup fata

7-punte spate completa

 

masinile din ce am inteles sunt de prin 2006 ...repet sunt informatii pe care le am doar prin telefon obtinute nu stiu si nu am vazut piesele asa ca lista pe care o facem are dublu scop unul ar fi sa aflam daca exista si la ce preturi si al doilea scop este de a vedea care si cate din cele enumerate le pot lua eu de la respectivul in functie de locul din masina.

 

cei interesati ii mai rog odata sa imi dea un mesaj cu numarul lor de telefon...nu cumpar nimic fara acordul ferm si confirmarea doritorului

pana acum Ubu mi=a spus cam care sunt dorintele si restrictiile lui in materie de buget asa ca daca vreti nu ezitati cu detaliile aferente.

un exemplu ar fi ceva de genul vreau piesa X si sunt dispus s dau pe ea maxim yyy lei doar daca e completa,intreaga neruginita...etc si numarul de telefon pentru ca repet toti cei care vor in functie de disponibilitate pieselor vor fi sunati.

nu fac colectie de fiare asa ca ma intelegeti de ce nu vreau s aimi blochez banii in ceva inutil.

QUOTE]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

ok deci pana acum ar fi cam asa:

 

1-eu care vreau in principal usa dreapta la 250 lei

capota motor tot la 250 lei

2- UBU interesat de haion 300

3- fuzete stanga dreapta nu are4-cutie in 5 recomand sa iei legatura cu colegu Parvu

5-cardan spate nu are

6-grup fata nu are7-punte spate completa lipseste un tambur si vrea 450 dar mai discutam adica eu vreau sa mai trag de pret in jos

 

zicea ca intre timp a dat cam tot ce tinea de mecanica de pe sub masina

si o gramada de pe la interior si asta in 3 zile :)

QUOTE]

 

deci cam asta e starea actuala azi la ora 9

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

Pe mine m-ar interesa portiera spate, completa. Haionul. Dar e cam mare, nu cred ca mai e loc sa le cari pe ale tale.

Mai stiu si eu o niva la dezmembrare, in bucuresti, dar e carburatie, difera geamurile de la portiere.

 

Ma intereseaza un alternator si un carb si poate o roata sau un cauciuc din cele originale, asa as mai vrea eu multe de niva pe carb dar depinde preturi, ma poti pune in legatura cu persoana? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

Ma intereseaza un alternator si un carb si poate o roata sau un cauciuc din cele originale, asa as mai vrea eu multe de niva pe carb dar depinde preturi, ma poti pune in legatura cu persoana? Multumesc.

 

spunea ca mai are cateva componente de tinichigerie si in rest nimic doar maruntisuri de interior

asa ca nu are ceea ce vrei tu.

dupa ce ma intalnesc si cumpar ce am stabilit poti sa iti recomand sa nu persoana.

la ce vrei alternator original? e cat se poate de prost si merge cat se poate de aiurea eu din cati cunosc jumate au schimbat deja alternatoarele iar cealalta jumate se gandesc sa o faca :)

daca vreei intradevar unul intreb pe cineva pe aici daca are :) eu nu am ca ti-l dadeam dar a ajuns pe un TV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

Pune totusi o intrebare si despre cutia de viteze.A colegului Pirvu e incompleta si nu se doreste a se trimite poze cu ea.

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

Trebuie sa clarificam lucrurile....Nu sunt piesele mele, sunt ale colegului de forum Romica, el neputand posta anunturile, l-am ajutat eu sa o faca. Telefoanele sunt ale lui si am si precizat ca piesele sunt in Botosani.

Va rog, pentru negocierea pretului si poze referitoare la cutie sa sunati cu incredere la numerele din anunt. Omul care vinde este cat se poate de corect!

Editat de pirvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

Pune totusi o intrebare si despre cutia de viteze.A colegului Pirvu e incompleta si nu se doreste a se trimite poze cu ea.

 

cristi am intrebat de cutie si mi sa spus ca nu mai are ca a dat-o cu motor cu tot :) deaia ziceam sa iei legatura cu Parvu in rest daca mai aflu ceva dau semnal aici

azi am mai gasit ceva dar e tocmai la cluj :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

Trebuie sa clarificam lucrurile....Nu sunt piesele mele, sunt ale colegului de forum Romica, el neputand posta anunturile, l-am ajutat eu sa o faca. Telefoanele sunt ale lui si am si precizat ca piesele sunt in Botosani.

Va rog, pentru negocierea pretului si poze referitoare la cutie sa sunati cu incredere la numerele din anunt. Omul care vinde este cat se poate de corect!

 

 

 

Pai sa le clarificam pina la capat.....Cutia nu este pentru mine ci pentru un amic.Amicul meu a sunat la amicul tau iar acesta din urma refuza sa trimita poze.Asta e toata filosofia,nu trebuie sa te simti ofensat.Dar oricum asta e problema lor si nu a noastra.:grin:

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

spunea ca mai are cateva componente de tinichigerie si in rest nimic doar maruntisuri de interior

asa ca nu are ceea ce vrei tu.

dupa ce ma intalnesc si cumpar ce am stabilit poti sa iti recomand sa nu persoana.

la ce vrei alternator original? e cat se poate de prost si merge cat se poate de aiurea eu din cati cunosc jumate au schimbat deja alternatoarele iar cealalta jumate se gandesc sa o faca :)

daca vreei intradevar unul intreb pe cineva pe aici daca are :) eu nu am ca ti-l dadeam dar a ajuns pe un TV

 

Multumesc, ai idee ce alternator se poate pune in loc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmenbrari urgent

 

Multumesc, ai idee ce alternator se poate pune in loc?

 

unul de chevrolet sau de ford de 100A cu autoexcitatie si releu de incarcare incorporat :)

am auzit ca merge si ala de supernova de 90A parca dar nu stiu nu am facut adaptarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

am mers am vazut si pot sa spun ca sunt multumit

omu serios asa cum am vorbit la telefon piesele erau acolo exact in starea pe care o stiam .

il recomand cu placere daca cibneva are nevoie de ceva

ca idee omul are urmatoarele:

usa stanga 2 bucati complete verzi

haion cu geam si motoras fara brat de stergator si fara capitonaj

capote de motor 2 bucati

plasticaraie de pe la interior adica masca aia de la manete de peste tunel, o masca fata aia cu ochelarii partea aia de plastic cu butoanele si locul de casetofon

o punte spate cu grup spate si cu un tambur celalalt lipseste dar doar tamburul din ce am vazut

e si o caroserie intreaba destul de buna dar era lasata afara pana la primavara cred ca se duce rugina peste ea :)

geamuri laterale vreo 2 bucati am vazut si un parbriz.

 

altceva nu am vazut dar sa dea caldura sa mai adun ceva bani si mai merg la om odat :)

asa ca cine vrea ceva din cele de mai sus sa spuna :)

 

 

cu ocazia asta am o rugaminte la UBU daca poti verifica te rog motorasul ca eu nu l-am verificat iar daca nu e bun il caut pe ala al meu si til dau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

cu ocazia asta am o rugaminte la UBU daca poti verifica te rog motorasul ca eu nu l-am verificat iar daca nu e bun il caut pe ala al meu si til dau :)

 

Am sa incerc sa verific cu redresorul, probabil. Acum portiera e la etajul trei...

Raman foarte dator pentru serviciu. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

vreau eu un parbriz , si ma s baga si la o punte spate sa exersez un blocant pe ia :wink:

cum ne punem la cap?

Editat de teo pes
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

UBU dai o bere cu prima ocazie si iti stergi datoria :)

in rest Teo iti dau numarul omului de telefon si te intelegi cu el,dupa cum am spus si mai inainte nu e afacerea mea nu ma intereseaza sa fac intermediere de piese doar respect dorinta omului care a zis sa nu ii pun numarul de telefon pe internet ca nu vrea asta,dar daca am cunostinte interesate de piese sa le dau numaru.

eu deaia am deschis topicul si deasta am si spus ce am spus ca eu am facut un drum ieri pana acolo si am luat ce ma interesa pe mine,ocazie cu care am putut sa ajut si pe altcineva UBU in rest daca va trezeati mai repede puteam sa aduc mai multe si scuteam transportul :)

doritorii seriosi sunt rugati sa imi dea mesaj privat si le voi da numarul omului in curtea caruia stau piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese din dezmembrari urgent

 

,As fi vrut si eu un motoras cu tot mecanismul pentru stergator spate daca merge pe modelul vechi.

 

pai conteaza mai putin ce ai fi vrut conteaza mai mult ce ai vrut pana sambata cand pana atunci nu ai vrut :)

 

asa ca acum singura solutie care ramane este sa ramana deschisa o lista cu dorintele fiecaruia aici iar cel sau cei care vor lua legatura cu omul sa iti aduca si tie ceea ce vrei.

eu repet deasta am spus si am intrebat cine vrea ce vrea sa spuna iar cand merg acolo daca exista le aduc cu placere ca oricum fac drumul,nu e nevoie sa mergem 5 masini pana la serviceul omului sa ne luam fiecare piesa dorita cand poate sa mearga unul singur si sa ia tot si pentru ceilalti daca tot face drumul.

 

o alta rugaminte am cu ocazia asta daca mai cunoaste cineva vro niva in dezmembrare sau piese gata dezmembrate sa puna aici disponibilitatea lor eventual daca vanzatorul nu are nimic impotriva si detaliile lui cu numar de telefon adresa...etc daca e cazul.

 

eu in cazul respectivului de la care am luat eu piesele ii respect dorinta de a nu face nuarul lui public ci il dau doar celor sau celui interesat la cerere pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare