Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Vreau un 4x4 !!! sfaturi de achizitie

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Liviu-San
    a răspuns
    Re: Vreau un 4x4 !!! sfaturi de achizitie

Postat īn original de axel_ro81 Vezi post
    am gasit pe net un anunt care suna cam asa "Lada Niva 2007, 1, 7 benzina cu tractiune integrala decuplabila"
    din cate stiu (poate nu stiu bine) niva e 4x4 permanent.
    Intrebare: sunt cumva modele la care se poate decupla fata???sau nu am inteles bine...
    Modele de fabrica nu exista, este o optiune care se poate monta ulterior,dar nu este decuplabila in totalitate.

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...cuplabila+niva

Ai ceva ce citit,dar te vei lamuri mai bine.

Lasă un comentariu:

• axel_ro81
    a răspuns

am gasit pe net un anunt care suna cam asa "Lada Niva 2007, 1, 7 benzina cu tractiune integrala decuplabila"
    din cate stiu (poate nu stiu bine) niva e 4x4 permanent.
    Intrebare: sunt cumva modele la care se poate decupla fata???sau nu am inteles bine...

Lasă un comentariu:

• axel_ro81
    a răspuns

Daca tin bine minte am citit acel regulament chear cand am facut acest cont dar... se pare ca nu am tinut minte de acest detaliu.

Lasă un comentariu:

• Astral
    a răspuns

Cele 20 postari sunt necesare pentru a avea acces la VANZARI din motive evidente pentru ca la CUMPARARI poti sa postezi imediat dupa ce ai facut 1 postare la "Prezentarea membrilor"......

....Si in astia 2 ani nu ai fost deloc curios sa vezi ce poa` sa scrie in acel Regulament ???

Lasă un comentariu:

• axel_ro81
    a răspuns

Salutare!
    pot sa zic ca am primit ceva informatii utile in acest topic.
    In primul rand vreau sa spun ca de foarte mult timp sunt pasionat de Lada Niva, dar chear nimic nu stiu de aceasta masinuta. acuma am aflat ca e 4x4 permanent, cea ce nu stiu daca e neaparat bine(nu sunt "mare expert").
    In al doilea rand vreau sa va spun ca sunt membru al acestei forum de mai bine de doi ani(nu e mult dar e ceva), dar nu stiam ca trebe sa ai min. 20 de postari ca sa ai acces la mica publicitate...

Lasă un comentariu:

• teo pes
    a răspuns

Daca mai citesti pe aici : AI DE GRIJA CATI BANI BAGI ! , CA PANA LA IARNA CARE VINE NU I RECUPEREZI! , m a pus RAR ul romanesc sa mi vand utilajul , si adeptii de ,,rece" (nu ca ce ai luat ar face ) au zis ca i mai bine !, si in afara ca se uita toate manelistele dupa masina nu am nici o bucurie in afara de lipsa grijii banilor investiti in tractor ,si mare grija cand ajungi la infernala viteza de 90km/h o sa simti BETIA VITEZEI , nu ca niva ar fi v un vagon de CFR u , dar nu ne ai spus ce inaltime ai !inainte sa te sui in ea!
    Sfat ! vinde , ia un duster 4x4 nou (nu ca ar fi v o gaselnitza !) chiar cu credit , asta pentru ca de la Prut pana la Tisa nu se mai poate cumpara marfa ruseasca !(e ieftina , acum are de toate ABS, SRS, AIR BAG uri ,discuri spate , AC u , si euro 5!, si tine mult ) .
    Nu ne asteptam sa ne mai raspunzi !

Lasă un comentariu:

• KAROLOKW
    a răspuns

Postat īn original de areuca Vezi post
    Multumesc,

nu am renuntat la Niva dar acum la banii acestia s-a ivit ocazia cu Samurai. Am primit si oferte de Niva dar diferenta e mare. Adevarul ca si ma mananca si nu pot sa astept prea mult, probabil ca daca aveam rabdare se ivea ceva ok.
    nu stiu ce oferte de niva ai primit mai mari de cei 3000 pe care i-ai dat dar personal mai mult de 2500 pe o niva nu as da pentru ce vreau eu :)
    si cand ma gandesc ca la 3000 o vindeam pe a mea cu toate modificarile si 2 seturi de gume cu jenti cu tot :):):)
    pe a mea nu o stii dar daca vei avea rabdare sa citesti topicul vei vedea iar eu daca ar fi sa o vand maine as vrea pe ea 2500 fara troliu si 2 proiectoare cu 2 seturi de gume unul de noroi si unul de iarna :) ca am nevoie de ele pentru un alt proiect pe care il am in plan :)asta sa iti faci o idee de preturi dar eu nu sunt exemplu pentru ca eu am modificat la ea tot ce ma taiat capul in schimb una in stare stoc fara modificari si in stare buna de functionare e intradevar undeva la 3500-4000 depinde de km si restul.
    asa ca spor la treaba si prezinta masina pe topicul aferent cu poze si ce modifici la ea

Lasă un comentariu:

• areuca
    a răspuns

Postat īn original de KAROLOKW Vezi post
    sa fie intr-un ceas bun!:)
    felicitari pentru alegere e ceea ce ai considerat tu ca iti convine si asta e cel mai important
    legat de alegere sa nu crezi ca e cineva suparat sau are vreo problema ,in nici un caz doar ca fiind multi cei care fac exact acest fel de lucruri deschideri de topicuri ca sa poata face traficul si numarul necesar de mesaje pentru a merge la sectiunea de vanzari cumparari deaia a coincis raspunsul tau cu numarul si ma facut sa ma intreb :)
    vei vedea in timp si te vei convinge singur de asta inclusiv pe sectiunea Suzi :) dar oricum daca vei vrea pana la urma sa iti iei o masina 4x4 :) adica Niva poti sa ne apelezi :):):) asta am spus sa vedem ce spun cei care sustin Suzuki
    Multumesc,

nu am renuntat la Niva dar acum la banii acestia s-a ivit ocazia cu Samurai. Am primit si oferte de Niva dar diferenta e mare. Adevarul ca si ma mananca si nu pot sa astept prea mult, probabil ca daca aveam rabdare se ivea ceva ok.

Lasă un comentariu:

• KAROLOKW
    a răspuns

sa fie intr-un ceas bun!:)
    felicitari pentru alegere e ceea ce ai considerat tu ca iti convine si asta e cel mai important
    legat de alegere sa nu crezi ca e cineva suparat sau are vreo problema ,in nici un caz doar ca fiind multi cei care fac exact acest fel de lucruri deschideri de topicuri ca sa poata face traficul si numarul necesar de mesaje pentru a merge la sectiunea de vanzari cumparari deaia a coincis raspunsul tau cu numarul si ma facut sa ma intreb :)
    vei vedea in timp si te vei convinge singur de asta inclusiv pe sectiunea Suzi :) dar oricum daca vei vrea pana la urma sa iti iei o masina 4x4 :) adica Niva poti sa ne apelezi :):):) asta am spus sa vedem ce spun cei care sustin Suzuki

Lasă un comentariu:

• areuca
    a răspuns

Postat īn original de Cristian Irimescu Vezi post
    Samurai!
    Da, cu aproximativ 2900 euro. Mai trebuie bibilita dar cu diferenta pana la 4000 cat aveam bugetul, usor usor poate iasa ceva.

Lasă un comentariu:

• edy_M
    a răspuns

Postat īn original de air_wolf Vezi post
    hai sa facem pariuri: eu zic vitara
    ai pierdut

Lasă un comentariu:

• Cristian Irimescu
    a răspuns

Salutare tuturor,

sunt un nou posesor de Samurai, sunt incepator in tot ceea ce inseamna 4x4, si bineinteles ca acum am capul plin de intrebari la care probabil ca le voi gasi raspuns cu ajutorul vostru.
    Samurai!

Lasă un comentariu:

• air_wolf
    a răspuns

hai sa facem pariuri: eu zic vitara

Lasă un comentariu:

• edy_M
    a răspuns

nici nu am stiut de regula cu 20, am postat un anunt la cumparari auto, a venit cineva cu o propunere si am batut palma; e masnia mica dar nu e niva si nu mi se pare a fi fair-play sa ma laud cu altceva in sectiunea Lada. De asta am cerut inchiderea topicului.

PS

chiar Dvs mi-ati spus sa ma duc la mica publicitate si asta am si facut, tin sa va multumesc
    Daca nu sunt indiscret, ne poti spune si noua ce masina ai cumparat?! Ma gandesc ca ai ramas la un 4x4, doar ca nu este Niva! Indiferent de alegerea facuta, chiar cred ca ar fi fair-play fata de toti cei care au postat aici oferindu-ti sfaturi pentru achizitionarea unui 4x4 si chiar pentru posesorii de Niva, sa ne spui ce ai achizitionat si ce anume te-a facut sa iei decizia!

Lasă un comentariu:

• areuca
    a răspuns

Postat īn original de KAROLOKW Vezi post
    adica ai luat vreo masina sau ai renuntat sa mai iei vreuna?
    ca altfel e tare suspect cum imediat ce ai facut 20 de posturi vrei sa inchizi topicul,mie imi miroase ca iti cam trebuiau cele 20 sa ai acces la mica publicitate ;) sau nu?
    nici nu am stiut de regula cu 20, am postat un anunt la cumparari auto, a venit cineva cu o propunere si am batut palma; e masnia mica dar nu e niva si nu mi se pare a fi fair-play sa ma laud cu altceva in sectiunea Lada. De asta am cerut inchiderea topicului.

PS

chiar Dvs mi-ati spus sa ma duc la mica publicitate si asta am si facut, tin sa va multumesc

Lasă un comentariu:

Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection