Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intrebare carburator Niva

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Intrebare carburator Niva

Buna Seara,
    Va rog sa-mi spuna cineva cum pot verifica daca se deschide (adica daca functioneaza) al doilea corp de la carburator.
    Am niste dubii legate de el.
    In afara de asta nu pot sa-l fac sa mearga in relanti... Aveti vreo idee unde sa caut problema?
    Multumesc anticipat de raspunsuri

Re: Intrebare carburator Niva

Din ce stiu eu,carburatoarele dublu corp,se verifica si se regleaza pe stand.

Comentariu

Postat în original de Liviu-San Vezi post
      Din ce stiu eu,carburatoarele dublu corp,se verifica si se regleaza pe stand.
      Am inteles,dar ceva metoda sa verific daca merge al doilea corp?
      Nu as vrea sa fug asa din prima la un service unde au stand...

Comentariu

Postat în original de RudyV Vezi post
        Am inteles,dar ceva metoda sa verific daca merge al doilea corp?
        Nu as vrea sa fug asa din prima la un service unde au stand...
        Scoate lebada, tureaza motorul si te uiti in el. Cand sare de N turatii (nu stiu cate),se deschide si clapeta a 2-a.Parerea mea este sa nu te apuci sa reglezi ceva la el,ca nu-i mai dai de cap..
        Ultima editare de Liviu-San; 20.mar.2015, 08:34.

Comentariu

Postat în original de RudyV Vezi post
          Buna Seara,
          Va rog sa-mi spuna cineva cum pot verifica daca se deschide (adica daca functioneaza) al doilea corp de la carburator.
          Am niste dubii legate de el.
          In afara de asta nu pot sa-l fac sa mearga in relanti... Aveti vreo idee unde sa caut problema?
          Multumesc anticipat de raspunsuri
          Pai cu al doilea corp de carburator e simplu: daca iti consuma 9-10 l/100km in afara e clar ca functioneaza ambele camere, altfel ar fi consumat mult mai putin.
          In schimb cu reglajul ralanti-ului e mai complicat pentru ca trebuie sa gasesti un mecanic batrin care sa fi reglat carburatoare la viata lui si apoi sa ai norocul sa-l nimereasca pe al tau dupa mai multe incercari.
          Ultima editare de hermano; 20.mar.2015, 18:17.
          "Terorismul nu ma ingrijoreaza.
          Sint casatorit de doi ani."
          Sam Kinison

Comentariu

Postat în original de hermano Vezi post
            Pai cu al doilea corp de carburator e simplu: daca iti consuma 9-10 l/100km in afara e clar ca functioneaza ambele camere, altfel ar fi consumat mult mai putin.
            In schimb cu reglajul ralanti-ului e mai complicat pentru ca trebuie sa gasesti un mecanic batrin care sa fi reglat carburatoare la viata lui si apoi sa ai norocul sa-l nimereasca pe al tau dupa mai multe incercari.
            da... Nu stiu exact consumul,merg numai in teren dar asa cum am estimat cred ca consuma cam putin si nici putere nu are cat ar trebui.
            Cu mecanicul batran si care se pricepe e foarte greu... nu prea mai sunt si cei tineri nu prea se pricep la masinile mai vechi.

Comentariu

Procesare...
            X

Sqreen | Runtime Application Protection