Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achiziție lada niva

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sfat achiziție lada niva

Salutare tuturor.Intenționez sa cumpăr o lada niva,fiind prima mașină 4x4.Am găsit pe un site de anunturi o niva din 2006 adusa din germania neimatriculata în România la prețul de 1600 euro.În poze mașină arată foarte bine și îngrijită. Doresc câteva păreri dacă merita.Nu am văzut mașina pentru ca se afla foarte departe de mine și anume în Timișoara.

Re: Sfat achiziție lada niva

Pe asta te-ai dus sa o vezi pana la urma?

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...atita-off-1996
    Toyota LJ 70
    Transsylvania Off Road Club
    www.helpdani.eu

Comentariu

Nu am vazut-o.Am sunat mai demult dar nu a răspuns nimeni.Vreau o mașină cât mai noua și fără modificări.

Comentariu

Salutare,

Masina asta la vreo 100 m de casa mea, adusa de fratele unui vecin care cu asta se ocupa. De ok pare ok dar doar daca o pui pe Bulgaria - taxa de prima înmatriculare este astronomica la o masina EURO 3 de 9 ani si la 239g CO 2 parca

Spor,

Robert

Comentariu

Dacă ar fi sa o cumpăr pe bulgaria o înmatriculez. Momentan nu am toți banii,aștept sa îmi intre niște bani în cont dar luna viitoare.Mai întâi vreau sa merg cu o niva pentru ca nu am condus niciodată o asemenea mașină. Ști ceva dacă prețul este negociabil?Am sunat acum doua zile și nu a răspuns.

Comentariu

http://olx.ro/i2/oferta/lada-niva-4x...ml#:ca34cef308

Comentariu

pare ingrijita. o inmatriculezi la bulgari si aia e

Comentariu

Postat în original de ERR Vezi post
                Salutare,

Masina asta la vreo 100 m de casa mea, adusa de fratele unui vecin care cu asta se ocupa. De ok pare ok dar doar daca o pui pe Bulgaria - taxa de prima înmatriculare este astronomica la o masina EURO 3 de 9 ani si la 239g CO 2 parca

Spor,

Robert
                Daca o inmatriculezi pe Ro ANAF-ul o sa-ti bage mana in buzunar ca sa-ti scoata aprox. 4000euro...

"multumim'' carnatului de ponta, tariceanu, etc...
                Toyota LJ 70
                www.helpdani.eu

Comentariu

Despre mașină aceasta știți ceva? http://olx.ro/i2/oferta/lada-niva-ca...ml#:218f685fea
                  Ultima editare de ursu4x4; 06.nov.2015, 13:39.

Comentariu

Stai linistit, Niva papuc....vrei neaparat Niva?
                    Dacia Duster 4x4
                    Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

Postat în original de nessum Vezi post
                      Daca o inmatriculezi pe Ro ANAF-ul o sa-ti bage mana in buzunar ca sa-ti scoata aprox. 4000euro...

"multumim'' carnatului de ponta, tariceanu, etc...
                      Alooo domnu :)\
                      pai nu e frumos :) mai ales cand unii ii ridica in slavi pe facebook cu alea ca a scazut tva, ca a marit pensiile si alocatiile ca a facut, ca a dres :):):)

Comentariu

Postat în original de KAROLOKW Vezi post
                        Alooo domnu :)\
                        pai nu e frumos :) mai ales cand unii ii ridica in slavi pe facebook cu alea ca a scazut tva, ca a marit pensiile si alocatiile ca a facut, ca a dres :):):)
                        Pai, DA dar sa nu-l uitam pe jegul de Tariceanu si cartelul lui, lor le datoram aceste taxe, cum zicea infectul de Berceanu "sa sufere si ala cu motor mare de [jeep]'' si asa au ajuns mii de ARO la fier vechi...
                        Toyota LJ 70
                        www.helpdani.eu

Comentariu

Postat în original de Caphonne Vezi post
                          Stai linistit, Niva papuc....vrei neaparat Niva?
                          Nu vreau neapărat lada niva,vreau o masina 4x4 robusta,ce se întreține ușor și cu piese de schimb ieftine.M-am gândit la niva pentru ca încă se mai fabrica și piesele sunt destul de ieftine.Va fi folosita ca a doua mașină mai ales pe timp de iarna.M-am uitat și la subaru forester dar depășesc bugetul.

Comentariu

...nu prea m-am bagat pana acum la comentat, dar deja daca la tine in "algoritm" a intrat lada niva vs. subaru forester , e o varza totala in ceea ce priveste paleta de alegere a unei masini 4x4 pt o a doua masina. nu poti compara pe nici un palier o niva cu forester, indiferent de la ce criteriu vrei sa pleci.
                            Sfatul meu e sa pui picioarele intr-un lighean cu apa rece si sa vezi exact de la ce pleci. Daca banii sunt putini hotaraste-te, nu ai cum sa ridici ochii la forester( nu vorbim neaparat la pret achizitie). La forester un set de amortizoare e cel putin 5000 de lei standard
                            Plus ca si niva e destul de "simandicoasa", nu cred ca si-ar dorisa stie ca a concurat cu subaru, pentru ca s-ar putea sa isi arate coltii si sa ai numai probleme cu ea si apoi vei deveni unu care ar injura Niva intruna pt ca nu merge ca si foresterul
                            blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.p...ht=iesire+iasi whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.p...ight=lada+niva

Comentariu

Nu compar lada cu forester,dar întâmplător am trecut pe lângă unul de vânzare și mi s-a părut interesant acel forester.Totuși îmi doresc o niva cât mai noua și fără alte modificări,iar cea de la Timișoara mi s- a părut destul de ok din poze.Nu am cum sa văd mașină momentan pentru ca se afla foarte departe și nu am toți banii.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection