Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Zgomote diferential spate

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Zgomote diferential spate

Am niste probleme la diferentialul din spate.Cand accelerez in mers sau la plecare trezneste. Azi m-am apucat sa il desfac pentru ca imi picura ulei pe la garnitura si am constatat ca satelitii au un joc foarte mic lafel ca si coroana si pinionul. Intrebarea mea este urmatoarea: asa ceva este normal la un diferential?
    Lay back & wach the sky

Re: Probleme diferential

Postat în original de JokR Vezi post
    Am niste probleme la diferentialul din spate.Cand accelerez in mers sau la plecare trezneste. Azi m-am apucat sa il desfac pentru ca imi picura ulei pe la garnitura si am constatat ca satelitii au un joc foarte mic lafel ca si coroana si pinionul. Intrebarea mea este urmatoarea: asa ceva este normal la un diferential?
    Esti sigur ca e de LA dif spate?
    Mie imi seamana a altceva:) a planetaria, a cuplaj sau chiar CRUCE cardanica
    In general in joc mic duce LA uzuri deosebite pe dantura si caldura,se incinge ray
    Dar bags o ppza cu elementele sa vedem si noi:)

Comentariu

Re: Probleme diferential

Maine fac ceva poze azi nu mai apuc.Crucile cardanice leam schimat in iarna iar planetarele dupa o inspectie vizuala nu par a fi uzate ca am facut bucati puntea spate si cand am scos grupul am incercat cu mana sa vad de unde joaca si juca si din sateliti si din corana si pinion.
      Lay back & wach the sky

Comentariu

Re: Zgomote diferential spate

Pe principiul "lasa ca merge si asa" si in lipsa de timp am pus totul la loc pana se sparge ceva acolo si atunci o sa fiu nevoit sa il schimb. Am facut poza dar nu cred ca e cazul sa le mai pun.
        Lay back & wach the sky

Comentariu

Procesare...
        X