Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

completare ulei cutie transfer niva


bogdan d

Postări Recomandate

Buna ziua, am o intrebare poate banala,dar nu ma descurc. Pe unde se completeaza cu ulei in cutia de transfer la lada niva din 2007? sau unde este localizat busonul de golire si umplere si cam ce ulei ar trebui sa bag? va multumesc mult!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: completare ulei cutie transfer niva

 

e situate pe partea stanga a cutie de transfer, din ce imi amintesc iar ca ulei folosit eu am pus mereu 80W90

firma si ce producator pui...e alegerea ta,

eu am pus Castrol,mobil sau Valvoline

in functie ce aveam la momentul respective prin garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: completare ulei cutie transfer niva

 

...partea stanga e cum merge masina, doar daca ai englezoaica e sub pasager :wink:

... dar tin sa-l contrazic un pic pe Karol, dar e de inteles pentru ca domnul nu mai are niva de 2 ani si a mai trecut si timpul peste el.....:old(ori a facut confuzie cu grupul fata, acolo e pe stanga)

... cutia de transfer are busonul de umplere orientat inspre in fata in partea dreapta cum stai in masina sise desface cu imbus de 12 parca, iar cel de golire e un pic mai jos , dar centrat:wink:

...uleiul intradevar e cel de care zice Karol, iar daca poti, inclina un pic masina catre stanga sau cu botul in sus sa ii pui un 50 ml in plus, ca nu strica

Editat de dan chiperi
:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: completare ulei cutie transfer niva

 

domnu Dan vreti sa ne supra?:) pai eu inteleg ca nu mai am masina de 2 ani :) da nu am uitat chiar tot:P:P:P

in rest e cel mai simplu sa faci umplerea cu partea dreapta urcata pe o bordure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare