Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Service de incredere Land Rover

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Service de incredere Land Rover

Salut Gigi_Alecu,

Imi pare rau sa aud de intamplarea ta.

Eu abia ce am devenit posesor de LR, si sunt in cautare fix de un service de incredere. Avand in vedere asta, am 2 intrebari:
    - in ciuda experientei nefericite cu cardul de asistenta...cum a fost colaborarea cu Preium Auto in cei 4 ani cat timp ai fost loial ? Banuiesc ca i-ai mai vizitat pentru revizii & stuff...
    - la ce service mergi acum, dupa ce ai renuntat la ei? Esti (mai) multumit /ai mai multa incredere? Sunt dotati cu tot ce le trebuie (ma gandesc la tester) ?

Merci, si sa auzim numai de bine.

Comentariu

Postat în original de mariusg Vezi post
      Cu parere de rau va anunt ca service-ul
      Ciolpani Autoland Service
      nu se mai ocupa cu reparatii LR/RR.
      Salut,

Se stiu mai multe detalii despre situatie?

Intreb pentru ca: in ultimele luni m-am documentat asiduu cu privire la Discovery 3, masina pe care intentionam s-o cumpar in regim sh. Studiind forumul, ajunsesem la concluzia ca cel mai probabil la Ciolpani voi vrea sa merg pentru intretinerea ei.
      Acum ~ o luna cand eram in trative cu vanzatorul, am sunat insistent la dansii la service pentru a ma programa la o verificare tehnica a masinii pe care urma s-o cumpar. Neputand contacta pe nimeni, am mers in cele din urma la Premium Auto (daca e relavant pentru cineva, acolo servicul costa 350 lei).
      Dupa achizitionarea masinii am sunat din nou la Autoland, voiam sa mai retusez una-alta.

Acum, citind anuntul ca nu se mai ocupa cu reparatii LR, ma simt cam...orfan.

Nelamurirea e: e ceva temporar, ori e definitiv ? Eu inclinam spre acel service nu neaparat prin prisma tarifelor mai mici, ci mai degraba datorita descrierilor de pe forum cum ca se face treaba buna si oamenii sunt de incredere.

Comentariu

Anuntul cu Autoland este definitiv.
        Te poti intalni cu noi cei din LROC la intalnirile de joi (maine nu, suntem la Sambata la intalnirea anuala) si discutam de mecanici si service LR.
        O seara buna
        Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor
        Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix
        www.lroc.ro

Comentariu

[QUOTE=mariusg;888571]Anuntul cu Autoland este definitiv.
          /QUOTE]

O mare pierdere. Nu stiu cati au trecut pe acolo ,dar au ce regreta.

Respectand titlul topicului, vorbind si cu Marius si cu posesorul service-ului, si nu consider ca este reclama si doar o mana de ajutor posesorilor de LR,.mecatronicauto.ro
          Rubicon 2.8

Comentariu

Da multumim Petre.
            In acelasi timp imi pare rau sa va mai dau o veste trista. Service-ul ATT din lista de dealeri/reparatori autorizati LR nu v-a mai functiona.
            Daca aveti nevoie de garantii LR in Bucuresti aveti un singur service.
            http://www.landrover.ro/popup/reparatori
            www.lroc.ro

Comentariu

Adica vrei sa spui Marius ca singurul service mai acatarii de LR ...a ramas reprezentanta? Vai de ...buzunarele voastre!

Tips: uniti-va cativa si faceti-va propriul atelier de incredere! (nu e scump si in plus daca tragi linie la sfarsit de an ...toata lumea iese bine) ...Nu impune tinerea unui atelier cheltuieli foarte mari si in plus impartite intre voi ...vor fi simbolice! Ca de cunostinte ...pe LR, piese si logistica...n-ar avea rost sa va plangeti ca nu ar fi cazul!
              consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Nu uitati de Marcel...mi-am facut acolo distributia, este ok....din toate punctele de vedere. Omul' a fost si la intalnirea LROC, aveati ocazia sa-l cunoasteti la Sambata de Sus.
                Ultima editare de mesterX; 29.mai.2013, 07:40.
                mesterX este pe drumul cel bun

Comentariu

Postat în original de mesterX Vezi post
                  Nu uitati de Marcel...mi-am facut acolo distributia, este ok....din toate punctele de vedere. Omul' a fost si la intalnirea LROC, aveati ocazia sa-l cunoasteti la Sambata de Sus.
                  Stiu de Marcel si ne cunoastem de mult timp. Asa mai sunt si Marius, Ionut, Catalin, etc care repara pe unde apuca. Dar service abilitat LR sa execute garantii (pentru masini noi) este doar unul.
                  @Yonutz. Ne gandim la niste solutii.
                  www.lroc.ro

Comentariu

Postat în original de mariusg Vezi post
                    Stiu de Marcel si ne cunoastem de mult timp. Asa mai sunt si Marius, Ionut, Catalin, etc care repara pe unde apuca. Dar service abilitat LR sa execute garantii (pentru masini noi) este doar unul.
                    @Yonutz. Ne gandim la niste solutii.
                    De ce oare se intampla lucruri rele?Poate sa ne aduca cineva o veste buna in Prahova?Eu unul am fost la un service autorizat si dealer Land Rover,am fost programat pentru o interventie si dupa 2-3 ore de "sapat",cei de acolo s-au lasat balta,si m-au lasat balta-de fapt mi-au luat banii pe o manopera fara rezultat si cu asta...Unde sa ne mai ducem?
                    Landroverist

Comentariu

@marlupu: ai PM
                      It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Sa inteleg ca sunt condamnat la Tiriac pentru revizii?

RR 5.0 SC 2010 ~ 47 000 Km, Bucuresti.

Comentariu

Procesare...
                        X