Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013


mariusg

Postări Recomandate

Bun, cum a venit si a trecut noaptea dintre ani, haideti sa ne gandim concret ce vrem sa facem.

Anul acesta Pastele cade pe 5 mai, deci doar dupa aceasta data putem organiza intalnirea anuala. Atentie, vorbesc de intalnirea anuala , nu de primavara, vara, toamna, iarna. Conceptul de intalnire anuala mi-ar place sa se pastreze ca eveniment principal al anului.

Datele problemei : o adunare de peste 35 masini (atatea au fost anul trecut) cu ocupanti cu tot, intr-o perioada relativa de sfarsit de saptamana (si de joi tot sfarsit este), cam dupa 1/2 lui mai, intr-o zona cat de cat centrala a tarii (alta decat cele dinainte), vrea sa petreaca timp liber pe drumuri forestiere (nu prea usoare dar nici prea grele) si distractie cu muzica, mese copioase si licori bahice. Veniti cu idei concrete, chiar cu negocieri directe daca aveti cunostinte la cazare.

Gata s-a hotarat !

A devenit deja o traditie organizarea in luna mai a intalnirii anuale a pasionatilor LR/RR. Ca si anul trecut, aceasta intalnire se va desfasura sub patronajul Asociatiei Land Rover Owners Club Romania. Precizam din start ca participarea la acest eveniment este conditionata de detinerea unui autovehicul marca LR/RR, de asemenea caracterul evenimentului este de socializare, prezentare, cunoastere, si in nici un caz unul de competitie.

Asadar, LROCR are placerea de a va invita sa participati la editia a III a a intalnirii anuale a pasionatilor LR/RR

ZONA DESFASURARII: BRASOV, localitate SAMBATA DE SUS

PERIOADA: 24-26 MAI 2013 (cu posibilitate pentru doritori chiar din 23 mai 2013)

LOCATIA: PENSIUNEA MIRUNA http://www.pensiunea-miruna.ro

TARIFE DE CAZARE:

-49 camere duble (pat matrimonial) - 130 ron/noapte cu mic dejun inclus

-10 camere triple - 180 ron/noapte cu mic dejun inclus

-12 apartamente - 220 ron/noapte cu mic dejun inclus

-4 camere single (daca vor exista solicitari pentru acestea, se va cere pretul si pentru ele)

Cei care doresc cazare din data de 23 mai rog sa mentioneze in mod expres. Copiii pana in 7 ani nu platesc cazare daca stau cu parintii

TARIFE DE MASA:

PRANZ : ciorba servita la bol mare la fiecare masa

-preparat de baza

-garnitura asortata

-salata de sezon

-desert-papanasi sau calatite/crema de zahar ars/placinata casaei/gogosi

-apa min/plata

Pretul este de 45 ron /persoana

CINA : preparat de baza

-garnitura asortata

-salata de muraturi asortata

-desert

-apa min/plata

-afinata naturala /rachiu de cazan

Pretul este de 40 ron /persoana

CINA FESTIVA (seara de 25 mai 2013) RUSTICA, IN CADRU NATURAL, CU FOC DE TABARA : bufet suedez cu produse traditionale c um ar fii carnat de casa,muschi afumat natural,salanina cu ceapa rosie ,verde,toba ,jumeri calde,chiftelute calde,drobcald,branzeturi asortate,cas proaspat,urda dulce,telemea proaspata,branza de burduf,bulz taranesc,samnatana,salate asortate,vinete,ala rus,legume asorttae,ton,legume natur

- -Preparate la gratar ,cuptor-mititei,ceafa porc,cotlet porc,pui ,piept pui,aripi pui

- =garniture asortate

- -salate asortate de sezon

- -desert-placinta casei

- -afinata naturala /rachiu de cazan

- -vin la carafa alb/negru 500 ml

- -apa min/plata

Pretul este de 85 ron/persoana

Orice alte cerinte din partea participantilor se vor plati pe loc direct la ospatari pensiunii.

ALTE SERVICII: intrarea la Spa Center va fi 20 lei/zi adult si 10 lei/zi copil (pret negociat) programul fiind pana la ora 20.00. De asemenea s-a obtinut un numar de aprox 15 vouchere gratuite care se vor aloca cu precadere copiilor.

Inscrierile se fac in limita locurilor disponibile.

 

 

LISTA SPONSORILOR:

Premium Auto SRL- importator oficial LR si RR in Romania

 

LISTA PARTENERILOR:

4x4 Planet

Land Atelier

Partener media : Club 4x4 (http://forum.club4x4.ro).

PROGRAMUL INTALNIRII:

Urmeaza sa fie definitivat dupa operatiunea de recunoastere din 12-14 aprilie 2013.

MODALITATI DE PLATA:

100% in avans pana pe data 19 aprilie pentru cei deja inscrisi in lista de azi 04.04.2013 (dupa aceasta data cei care nu platesc vor fi stersi din lista si li se pierde rezervarea). Plata presupune cazare+masa pentru toti membrii trecuti in rezervare (atentie la copii). Nu se plateste nimic cash catre club, plata executandu-se prin ordin de plata cu detaliile de mai jos:

Asociatia Land Rover Owners Club Romania

Cod de inregistrare fiscala : 29918512

Conturi:

RO03BACX0000000710579001

Banca:

Unicredit Tiriac Bank sucursala Rosetti

Rog dati un pm sau postati cand faceti plata pentru a identifica din ce este formata suma platita.

Promotionalele destinate intalnirii fac subiectul unui alt topic.

Pentru detalii va stam la dispozitie eu, Teddybear, sau orice alt membru LROC prin contact direct, telefon, email, pm

Rog urmariti acest prim topic pentru actualizari, dar in acelasi timp urmariti si toata discutia dea lungul timpului pentru unele detalii care ne pot scapa (http://lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013-24-26-mai-organizare).

Va asteptam!

Afis.thumb.jpg.b4cd166a35f9a19c71848084cdbdfbad.jpgcazarimiruna8.thumb.jpg.c3941a9d8293a032aab3816228be860a.jpgLROC2013-02.thumb.jpg.3c6800272f1c5aa74b5516a4017c3e40.jpg

ANUNT IMPORTANT ! PANA PE DATA DE 1 MAI 2013 SE MAI FAC REZERVARI, DUPA ACEASTA DATA PENSIUNEA ISI REZERVA DREPTUL DE A OFERI RESTUL DE CAMERE CATRE ALTE GRUPURI.

Editat de mariusg
  • Like 2

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Completez lista::banana

1. mariusg +1

2. teddybear+1

 

Si, asa cum am zis si la intalnirea de vineri, propun ca zona Covasna: o recomanda atat spatiile de cazare arhisuficiente cat si posibilitatile de "joaca" prin imprejurimi (poate ne vor ajuta colegii de la cluburile din zona cu ceva recomandari in acest sens ;))

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Urmariti acelasi topic si aici

http://www.lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013

Le voi actualiza pe amandoua din timp in timp.

Multumesc.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Am actualizat lista din primul post.

In privinta locatiei eu as propune (la fel ca Teddy) zona Covasna. Sunt intr-adevar multe hoteluri (mai bune, mai rele, mai scumpe, mai ieftine), zona ne ofera super trasee, si sper sa gasim si clubul din zona care sa ne ajute cu aprobarile de traseu.

Daca cunoaste cineva vreun hotel de recomandat sa ne spuna si noua....

Multumesc mult.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Am actualizat primul post cu lista participantilor. In privinta locatiei eu as propune (la fel ca Teddy) zona Covasna. Sunt intr-adevar multe hoteluri (mai bune, mai rele, mai scumpe, mai ieftine), zona ne ofera super trasee, si sper sa gasim si clubul din zona care sa ne ajute cu aprobarile de traseu.

Daca cunoaste cineva vreun hotel de recomandat sa spuna..

Multumesc.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Am actualizat primul topic.

Rog urmariti si http://www.lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013. Discutia este libera si nu trebuie sa va inregistrati ca sa cititi.

Orice pasionat de LR/RR este invitat.

Editile anterioare:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?69505-Intalnirea-anuala-a-pasionatilor-de-Land-Rover-2012

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?60317-Intilnirea-anuala-a-pasionatilor-de-Land-Rover-2011

Intalnirea nu are caracter de concurs, ci mai mult de socializare si cunoastere a posesorilor LR/RR.

Mai multe detalii in curand.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Va salut,asi dori sa vin si eu daca sunt primit printre Dv.Ce conditii de participare sunt?

 

Nu sunt conditii speciale! Intra aici: http://lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013-24-26-mai si afli toate amanuntele. Nu este nevoie sa fii logat ca sa citesti, trebuie sa-ti faci cont doar daca doresti sa postezi acolo. Si nici ca sa-ti faci cont nu sunt conditii speciale:wink:, orice pasionat de LR isi poate face cont acolo.

O zi buna.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Nu sunt conditii speciale! Intra aici: http://lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013-24-26-mai si afli toate amanuntele. Nu este nevoie sa fii logat ca sa citesti, trebuie sa-ti faci cont doar daca doresti sa postezi acolo. Si nici ca sa-ti faci cont nu sunt conditii speciale:wink:, orice pasionat de LR isi poate face cont acolo.

O zi buna.

 

Multumesc,unde si cum ar trebui sa-mi confirm prezenta la aceasta intalnire?M-am logat pe LROC si astept confirmarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

daca se poate bineiteles si ce ar trebui sa fac/indeplinesc

Mai multe detalii pe site-ul clubului: www.lroc.ro. Acolo se fac inscrierile.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

nenea, vezi ca nu mi-ai aprobat cererea pe lroc! Stiu ca ai o buna impresie despre mine ca ma pot strecura peste tot, dar nu e cazul sa va sparg site-ul ca sa pot citi si eu, nu?:ha::ha::ha:

Petre nu am nimic cu tine. Doar cu o anumita parte a presei. Am vorbit cu cristeaandm (administratorul site-ului) sa iti dea ok-ul. Te asteptam.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor LR/RR 2013

 

Daca am toyota pot sa particip si eu.

Daca iti cumperi LR sau RR. Cred ca scrie clar in titlu. Intalnirea Toyota cred ca Max o organizeaza. Altfel ne vedem pe la diverse alte intalniri, cupe, concursuri.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare