Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Defender 130 Camper

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Ma rog, vorbesc de un utilizator obișnuit... Dacă ai o treime din cunoștințele lui Ferry în materie de td5 asta e alegerea corecta... Dacă nu 300 tdi, ai șanse mai mari sa găsești un fost tractorist care să-ți rezolve o eventuala problema
    Discovery 4 2010
    Discovery 2 2000
    Defender 90 1997

Comentariu

Imi place 300tdi pentru simplitate, l-as prefera chiar daca nu are putere, dar stiu ca Td5 e cu totul altceva; in cazul unui 300tdi daca schimb rapoartele in diferentiale si cutia de transfer,probabil nu va simti asa mult greutatea suplimentara. Inca ma documentez, inca ma gandesc.

Comentariu

Pentru 300Tdi, studiaza si varianta asta:
        https://www.mdengineering.co.uk/shop...-to-2-8-litre/
        Si eu as opta pentru motorul asta in eventualitatea unei expeditii in afara Europei: simplu, fara electronica inutila! Corect servisat, suporta multe abuzuri! Numai sa nu-i ceri viteza de rally-raid
        It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Postat în original de teddybear Vezi post
          Pentru 300Tdi, studiaza si varianta asta:
          https://www.mdengineering.co.uk/shop...-to-2-8-litre/
          Si eu as opta pentru motorul asta in eventualitatea unei expeditii in afara Europei: simplu, fara electronica inutila! Corect servisat, suporta multe abuzuri! Numai sa nu-i ceri viteza de rally-raid
          Am citit despre conversia asta, dar nu foarte mult. Pe hartie pare ok. Se poate face la noi in tara conversia sau trebuie trimis motorul la ei? Versiunea de finala de 2.8 este fiabila?

Comentariu

Postat în original de DanLandRover Vezi post

Am citit despre conversia asta, dar nu foarte mult. Pe hartie pare ok. Se poate face la noi in tara conversia sau trebuie trimis motorul la ei? Versiunea de finala de 2.8 este fiabila?
            Din ce vad la ei pe site, ei trimit kit-ul complet, ai nevoie de un mecanic bun, cu posibiltatea sa alezezi blocul motor! In Africa de Sud, la un club de-al lor, am vazut multe conversii facute si review-uri bune!
            Studiaza un pic oferta lor, au si varianta de kit de inlocuirea turbinei... vezi care iti e mai la indemana!
            It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Postat în original de teddybear Vezi post

Din ce vad la ei pe site, ei trimit kit-ul complet, ai nevoie de un mecanic bun, cu posibiltatea sa alezezi blocul motor! In Africa de Sud, la un club de-al lor, am vazut multe conversii facute si review-uri bune!
              Studiaza un pic oferta lor, au si varianta de kit de inlocuirea turbinei... vezi care iti e mai la indemana!
              Da, voi studia mai bine

Comentariu

Procesare...
              X