Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cod pompa abs


cs12seb

Postări Recomandate

Bună ziua, pe tester îmi da ca este defect calculatorul, ma refer la partea electrica unde întra mufa în ea, am vrut sa achiziționez una SH și vânzătorul mi a spus ca pompa de pe mașină trebuie sa aibă același cod altfel trebuie pompa sincronizata cu mașina. Am cautat peste tot pe net și nu am găsit la fel cu ceea de pe mașină singurul cod care difera este cel din dreapta jos, posibil sa fie o serie de pompa ce difera de la mașină la mașină, ați mai întâlni asemenea problema?

Mașina în cauza Discovery 2, 2,5 td5 an 2001 cutie manuala.

sketch-1605685417831.thumb.png.a072096a669f7e62b783503b4f766972.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Povestea cu "sincronizat" pompa(de fapt modulator) cu masina e o aberatie. In primul rand spune ce tester a fost folosit si care e codul de eroare si in al doilea rand completteaza-ti profilul cum scrie cu rosu in semnatura mea si apoi te lamuresc
  • Like 1

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la mai multe testere si deabea la al patrulea a dat eroare ca e modulatorul, nu stiu ce tester era ceva de la delphi, cei care mi au zis ca trebuie facuta aceea sincronizare au fost cei de la Land Rover Yard cand am vrut sa achizitonez una sh, ca nu au pe cod si trebuie facuta sincronizare cu calculatorul masinii, ar fi bine daca ar fi doar modulatorul acela si nu trebuie schimbata pompa in sine, este nasol aerisitul trebuie facut din calculator ce am citit pe situri.

Multumesc pentru raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu exista si pompa si modulator, acea piesa din poza ta e modulatorul care contine in interior pompa, pompa in sine nu se poate schimba. Nu da banii pe piesa SH ca in 99% din cazuri se poate repara fara a fi afectat circuitul hidraulic, trebuie doar sa stim codul de eroare citit de un tester de incredere. Ai cei "3 amigos'' aprinsi tot timpul sau apar intermitent ? Fa cumva sa afli codul de eroare exact si iti spun eu ce e de facut

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai tu tester dedicat cel mai bine dau o fuga pana la tine si o punem pe tester asta era sigur o piratat, am incercat initial varianta cu bypass e plin internetul de tutoriale, dar fara rezultat, cei 3 amigos sunt permanaet aprinsi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu te refuz dar vezi si aici https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...spusi-sa-ajute poate gasesti mai aproape sau daca vrei sa tii masina este o promotie la asta https://www.cardiagtool.co.uk/foxwel...m-scanner.html care te va salva de multe cheltuieli in viitor

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul e in lista din linkul cu posesori de tester

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare