Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Freelander cutie automata probleme multiple

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Da exact.. Orice tcm pun nu comunica cu testerul si nici nu apare nimic pe display.

Comentariu

Da exact ... testerul comunica cu celelalte module dar nu cu TCM... si am incercat si cu alt TCM si cu alt calculator cu totul.

Comentariu

Atunci e clar, e circuitul intrerupt. cu schema in fata un electrician auto dibaci poate sa o rezolve si schemele sunt disponibile gratis. descarca schemele si cauta un electrician bun... daca nu gasesti esti fiul ploii
        NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Comentariu

Deci astazi cu ajutorul unui prieten am reusit sa ii dam de cap.. Era siguranta f4 de la motor... Siguranta care este pentru ac, calculator cutie abs. Nu siguranta din interiorul masini ci cea de la motor. Se presupune ca s-a pus in scurt compresor de la aer conditionat. Nu imi vine sa cred ca s-a rezolvat...

Comentariu

Bine ca s-a rezolvat, eu ti-am spus in postarea 8 ca poate fi o problema de alimentare a TCM dar nu mi-am imaginat ca la cati mecanici ai fost niciunul sa nu fi verificat macar sigurantele si ne-am lansat in alte scenarii mai complicate
            NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Comentariu

Procesare...
            X

Sqreen | Runtime Application Protection