Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comutare intre consum instant si cel mediu

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Comutare intre consum instant si cel mediu

Salutare. Am un Freelander 2 din 2007. In seara aceasta am schimbat tinand apasat pe butonul de informatii consumul mediu cu consum instant. Cum se poate reveni la consumul mediu. Va mulțumesc anticipat pentru ajutor.

Salut. In primul rand vezi ce scrie cu rosu: https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...over#post35520
    NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Comentariu

Postat în original de Stan-Muraru Dan Vezi post
      Salutare. Am un Freelander 2 din 2007. In seara aceasta am schimbat tinand apasat pe butonul de informatii consumul mediu cu consum instant. Cum se poate reveni la consumul mediu. Va mulțumesc anticipat pentru ajutor.
      Apesi de mai multe ori acelasi buton pana revii la consumul mediu
      Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0

Comentariu

Postat în original de bratu romeo Vezi post

Apesi de mai multe ori acelasi buton pana revii la consumul mediu
        Apreciez raspunsul dat, dar acelasi lucru l-am făcut si eu. Din pacate rezultatul este acelasi. Partea cea mai tare este ca am intrebat pe cei de la service ( Iași). Raspunsul a fost: si aici citez: " Nu stim cum se face, am intrebat si baietii si nici ei nu stiu.".

Comentariu

E explicat in manualul de utilizare... informatii suplimentare sunt blocate de propria-mi semnatura
          NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Comentariu

Sper ca acum este bine. Am facut contul de pe telefon si acolo nu am casuta cu informatii masina. Acum poate primesc un raspuns stiinduse si masina.

Comentariu

In concluzie, nu detii manualul de utilizare? descarca de aici http://www.axelzone.ro/car/lr/fl2_handbook_2007.pdf si vezi la pagina 100... din cate inteleg trebuie sa apesi scurt pe i pana ajungi la sectiunea cu consumul apoi mai lung pana se reseteaza.... apoi poate ar fi bine sa-l citesti pe tot, este si carte tehnica detaliata aici http://www.d-lander.com/manuals/Freelander2_Manual.pdf
              Ultima editare de sierrafery; 14.iul.2019, 16:46.

Comentariu

Cartea tehnica o am, dar nu scrie asa ceva in ea. Multumesc frumos.

Comentariu

La mine de cate ori apas pe I se reseteaza, dar nu trdce din nou pe consumul la 100 de km. Ramane tot pe consum instant. Am sa citesc si manualul 2 sa vad daca aflu ceva. Multumesc frumos.

Comentariu

Procesare...
                  X