Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nu mai trage

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nu mai trage

Salut! Am un Freelander 1 din 2001 si nu mai trage. L am pus pe tester si imi da ca si eroare "presiune refulare scazuta". Precizez ca masina trece de 3000rpm dar degeaba. Ce ar trebuie sa verific /schimb? Multumesc!

Una din pompele de motorina, filtru motorina, senzor High Pressure (cel de pe rampa de injectoare), senzor retur motorina, etc. Ce tester s-a folosit?
    Reading the Owners Manual doesn't hurt.
    NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL
    LRF Td4 CommandShift MY01 5Dr
    LRF Td4 ESX CommandShift MY02 3Dr (M.O.D.)
    LRF KV6 CommandShift MY01 3Dr (Măgaru')
    LRF SD4 S CommandShift MY11 5Dr (Christine)

Comentariu

Un tester de la Bosch de la un service.

Comentariu

Cauta un tester dedicat Land Rover si sa-ti spuna si codul de eroare ( ex P16xx).
        Reading the Owners Manual doesn't hurt.
        NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL
        LRF Td4 CommandShift MY01 5Dr
        LRF Td4 ESX CommandShift MY02 3Dr (M.O.D.)
        LRF KV6 CommandShift MY01 3Dr (Măgaru')
        LRF SD4 S CommandShift MY11 5Dr (Christine)

Comentariu

Ca si cod de eroare am 4707, dar pe acel tester. Nu gasesc un tester dedicat la mine in oras.

Comentariu

Postat în original de Stephano Vezi post
            Ca si cod de eroare am 4707, dar pe acel tester. Nu gasesc un tester dedicat la mine in oras.
            Pt a fi mai clar e nevoie de codul Pxxxx chiar si cu tester multimarca ce are Td4 in meniu, acel 4707 alocat de testerul respectiv e irelevant si traducerea in romaneste prea vaga
            NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe

Comentariu

Procesare...
            X