Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Fire inchidere/deschidere


Stephano

Postări Recomandate

Salut. Completeaza-ti profilul cu anul de fabricatie al masinii ca e important si fii mai explicit ce fire ''inchidere/deschidere'' cauti ca nu am inteles, iti trebuie input de la comenzile usilor sau cum? eventual posteaza partea din instructiunile de montaj relevanta si iti spun dupa aia.

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Completeaza-ti profilul cu anul de fabricatie al masinii ca e important si fii mai explicit ce fire ''inchidere/deschidere'' cauti ca nu am inteles, iti trebuie input de la comenzile usilor sau cum? eventual posteaza partea din instructiunile de montaj relevanta si iti spun dupa aia.

 

Aceasta este schema.15858240728733593972944539877056.thumb.jpg.7774823001d05d314e6e9b6eac052833.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te ajut dar vreau sa stiu daca te descurci sa citesti scheme electrice si daca da ai descarcat RAVE sau variantele PDF de scheme ca sa imi fie mai simplu?

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te ajut dar vreau sa stiu daca te descurci sa citesti scheme electrice si daca da ai descarcat RAVE sau variantele PDF de scheme ca sa imi fie mai simplu?

 

Nu am descărcat RAVE. Si nu stiu exact cum sa citesc schemele electrice. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descarci asta https://www.sugarsync.com/pf/D8700125_05791262_29995 te duci la Connetor details - dai la 0399, in ala sunt firele in pinii 5 - 6 (portocaliu si roz) citeste si "Introduction" sa vezi codurile culorilor sa fii sigur ca lucrezi la conectorul care trebuie, pe firele astea doua se schimba polaritatea pt inchidere-deschidere , pe K(roz) +12V inchidere, (-) deschidere si pe O(portocaliu) +12V deschidere, (-) inchidere. Bafta
  • Like 1

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descarci asta https://www.sugarsync.com/pf/D8700125_05791262_29995 te duci la Connetor details - dai la 0399, in ala sunt firele in pinii 5 - 6 (portocaliu si roz) citeste si "Introduction" sa vezi codurile culorilor sa fii sigur ca lucrezi la conectorul care trebuie, pe firele astea doua se schimba polaritatea pt inchidere-deschidere , pe K(roz) +12V inchidere, (-) deschidere si pe O(portocaliu) +12V deschidere, (-) inchidere. Bafta

 

Multumesc frumos pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descarci asta https://www.sugarsync.com/pf/D8700125_05791262_29995 te duci la Connetor details - dai la 0399, in ala sunt firele in pinii 5 - 6 (portocaliu si roz) citeste si "Introduction" sa vezi codurile culorilor sa fii sigur ca lucrezi la conectorul care trebuie, pe firele astea doua se schimba polaritatea pt inchidere-deschidere , pe K(roz) +12V inchidere, (-) deschidere si pe O(portocaliu) +12V deschidere, (-) inchidere. Bafta

 

Nu pot sa deschid documentul. Poti sa l urci iar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vad ca are ceva linkul ala, pana acum mergea, ia de aici https://docdro.id/TiVFIsY dar daca descarci RAVE le vei avea pe toate

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare